Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #16#


Recommended Posts

  • Răspunsuri 447
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Angelique, sanatate si rezultat bun la doctor azi!

 

Angiuta, eu nici nu stiam ca poti s-o faci de mai multe ori, credeam ca ai imunitate odata ce ai facut-o. Ce fel de test le face pe loc in De? Aici le-a luat exudat din gat, probabil sa vada da ca au streptococul ala care da boala. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin, mesajul dinainte a trebui sa-l trimit repede, ca ma ataca Rebecca la laptop.

 

Irinuca, felicitari dulcica mica pentru mersul biped [flo2]  [flo2]  [flo2] ! 

 

Bubu, voi cum sunteti?

 

Am ajuns la servici, dar numai aici nu as vrea sa fiu. Asta e, stiu ca ei sunt pe maini bune cu ai mei si gata. Fac si eu act de prezenta aici si pe la 12-1 cer sa plec acasa, ca se intelege situatia. 

 

Le fac biscuiti de graham azi, ca sa aiba ceva de rontait facut in casa. Am gasit o reteta faina, cu miere, vad cum imi iese si va zic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multa multa sanatate la bubulinutele bolnavioare, of of of..

Noi ne-am revenit, insa cu mancarea e jale, nimic nu vrea, ieri taata ziua, o juma de bibe de lapte, adica 90 ml, + o juma de iaurt din ala mic mic, azi tot asa a inceput, nu vrea nici sa vada scaunul de masa, cred ca gingiile il dispera..

Nu mai are febra, am scapat, sper, de tot.la noi febra a aparut exact ca si la Irinuca, in ziua 9..

Angelique, sper din toata inima sa nu aveti nemernica de otita, atat de dureroasa... baietelul nasilor nostril e la a treia tura de oreion,are 2 anisori:(, nu I-au scos nu stiu ce lichid din urechiuse si s-a refacut...Multa sanatate la pui!

Almy, imi imaginez ca scaunul te musca, la job, cum sa poti sta, ca gandul si inima sunt acasa, la bolnaviorii tai? Cum v-a fost noaptea?

 

Irinuca, felicitari dragalaso ce esti tu, de acum ai liber la plimbareeeeee, pe unde vrei tu! [:)] [flo2]

Lacra,multumim, dragilor,va pupa; va multumim fete dragi

Pya? Iri?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

si multumim de urari.

así noapte a dormir 13 ore!! A baut doar un bibi la 5.azi dimineata si-a baut sucul de portócale si a mancat putin...

BUBU nu te ingrijora,ca nu moare de foame.e greu sa il vezi asa,stiu...trece Cu rabdare,asa cum stii.pupici.si Irinei ii place lintea.ii dau o data pe saptamana.are Fier.e f recomandata aici la copii.i-o fac si scazuta,uneori,Cu zarzavat...naut Cu legume i-ai dat? Irina repeta la grado de fiecare data cand are naut sau orez.

ANGELIQUE cum e Stefanut?

ALMY trebuie sa iti fie greu cu 2 copii bolnavi...

pupam toata Gasca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

superb citat! emotionant si f f adevarat!

 

Bioana, nu ma ingrijorez f tare, fiindca de acum mi-l stiu,are momentele lui:) Cand nu mananca nici nu insist f mult,are un stil f clar de a-mi arata ca NU vrea:) Scorpion, de! [:)]

Lintea I-am facut-o cu legume:morcov,ceapa,telina,patrunjel, am mancat si noi cu placere.Spune-mi te rog,ai inceput cumva sa ii dai ciuperci? am vazut multe retete pentru bebei, cu ciuperci,eu inca nu am dat.

Pupam Irinuca si mamica

 

Almy?cum or mai fi,dragii de ei?Oare fetita cea mare a scapat fara sa se molipseasca?

 

Mena,pe unde esti mami draga,nu mai stim nimic de voi..Sunteti bine?

 

Angelique,va pupacim,puilor,sanatate!

O zi buna tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-a venit inca rezultatul, dar fiindca fetele si-au revenit, tind sa zic ca la ele a fost doar stomach flu, el fiind singurul cu scarlatina. Dar ce coincidenta, sa faca in acelasi timp toti 3 si boli diferite.

 

Ieri erau OK, vioi, mancasera mai bine cand am ajuns eu, cea mica a mai mancat un castronel de ciorbita cu mare placere si pt seara, ca nu stiam ce altceva sa-i dau, de data asta i-am pasat si zarzavat si putina carnita, nu numai zeama limpede. Azi ii face bostan la aburi, ca stiu sigur ca ii place. Si dimineata il vedea pe Stefan ca mananca mar si cerea si ea. I-am dat feliute subtiri si a mancat. 

 

N-am de treaba, asa ca ma duc la capitolul de retete sa ma mai inspir din ce ati scris voi mai demult. Nu mi-a placut reteta de graham cookies. Prea mult unt si aluatul iese sfaramicios, nu se modeleaza usor. Dar gustosi sunt! Si am pus melasa si miere. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Almy, astea sunt vesti bine, bravo ca bubulinele sunt ok si Stefanut pe cale de revenire.Va mai linistiti si voi un pic.E clar,cand mananca,scapa.

Azi si Nicholas s-a trezit asa, apatic,cumva cum el nu e niciodata, are un pic de febra, nu a mancat nimic si acum iarasi s-a culcat.Sa vedem ce urmeaza.Il pandesc.

 

La noi ninge de rupe.La voi cum mai e?

 

Intrebare:o reteta de biscuit buni din ovaz imi da cineva?vreau chestii incercate, ca nu am timp sa gresesc:):)

Merci anticipat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...