Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #16#


Recommended Posts

Of ce de bolnaviori. Suntem bine. Eu ma lupt cu o stare de somnolenta si moleseala continua. Nu inteleg de ce. Am dormit la pranz 2 ore cu el si tot as mai dormi.

Puiul de feshte are zile in care mananca non stop si zile in care nu vrea si pace sa manance. Bine ca papa titi. E panaceu universal titi pt foame, sete, lovituri sau suparari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 447
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

La noi ninge de rupe.La voi cum mai e?

 

Ah, nu intreba. Groaznic a fost drumul dimineata si se anunta ca ninge pana la 5PM. Acum cel putin nu se mai vede afara, asa deasa e. Si viscolita rau. Si era unul in spatele meu azi care facea flash-uri sa merg mai repede. Really?? Eram pe rampa de iesire in autostrada, in panta, in curba, patinoar pe jos...

 

Adica reteta de oatmeal cookies?

 

Sanatate lui Nicholas!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor,

 

Sanatate multa bolnaviorilor!

 

Sper ca pana acum se simt mai bine cu totii...:-)

 

Bioana, super idei...insa da, nici eu nu mai stiu ce sa fac cu el, desi am atata timp la dispozitie...Irina iese din casa, cateva ore/zi e la gradi, socializeaza...Victor e deja plictisit de apartamentul nostru cu 2 camere care nu mai are secrete pentru el, se concentreaza vreo 10 minute la o activitate noua, si apoi cauta altceva...Si aici ploua, ploau si iar ploua...Nu are unde sa-si  consume energia, se catara pe unde apuca, alearga, chiuie...e o minune insa mi-e mila de el ca trebuie sa-l tin in casa...casa si iar casa :-(

 

Victor n-a facut nicio reactie de la ROR, oare nu si-a format anticorpi???

 

Bubu, insanatosire grabnica!!! Va pupam siva trimitem un val de caldura de aici. Cum a primit Nicholas supa de linte? Chiar azi am facut si eu, pentru maine...sper sa manance.

 

Lacramioara, nici Victor nu e innebunit dupa copii de varsta lui. Ii plac copii mai mari...

 

Noi suntem cand nemancaciosi, cand mancaciosi, are zile si zile, la fel ca delfinasul Gabriel...Ar manca non stop mandarine, in schimb...si mancarea nostra de dieta (caci suntem si eu si sotul pusi pe fapte mari...:-), ne-am apucat de slabit!). Iar pisoiul asta al meu, pe langa ca e slabut, fura din salata noastra si lasa mancarica lui mai bogata caloric (si mai gustoasa!) in farfurie...of of, ce ti-e si cu copii din ziua de azi  :-)

Dintisori/masele noi nu vad la orizont, dar se vad acolo, pregatiti sa iasa, in gingie, pe lateral.

 

Nu stiam nici eu ca poti face scarlatina de mai multe ori...ufff, urate sunt bolile copilariei...

 

Va pup, merg la somn...De cateva nopti Victor se trezeste foarte des si vrea tzitzi, are program artistic de la 3 la 6...iar eu sunt franta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bubu, eu am facut reteta postata de Cellena la capitolul de retete (sunt pe pag 3, nu reusesc sa pun link, nu stiu de ce!!!). Au iesit buni...Poate acum poti pune si albusul, daca l-ai introdus, si maresti cantitatea de faina/fulgi.

 

Eu i-am dat ciuperci, ii plac. I-am pus si in pizza, le-am fiert putin inainte si le-am taiat fasii. Trebuie sa-i mai fac pizza, i-a placut mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Almy ma bucur ca sunteti bine!

 

Bubu sanatate lui Nicholas,sa nu mai faca deloc febra.

 

Bioana sa ne mai dai idei ca tare bine ne prinde.

 

La noi ca si la Pya,Stef se plictiseste repede deja stie tot din casa.

 

am fost din nou la dr. ca s a umplut de bubite si cica a avut viroza eruptiva.E plin pe burtica si pe spate si a fost tare plangacios,cred ca il mananca.De mancat mananca tare prost el care era tare papacios acum doar ciugule un pic :-(

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamicilor,

así sunt cam buimaca...daca ieri noapte a dormir 13 ore,azí noapte s-a trezit si de 11 ori...nuu trezit efectiv ci incepea sa planta.uneori pana ajungeam la ea in camera deja dormea la loc,alteori ajungea sa o intorc pe cealalta parte si isi continua somnul...dar a fost foarte zambareata apoi.daca ati vedea-o cum rade,cand parcam caruciorul la gradinita...isi ia agenda din ghiozdan si intra in clasa singura.nici nu se mai uita la mine...e mortala.

ui,trebuie sa ma gandesc serios la costumul de carnaval si ma apuca durerea de cap...nu am gasit nimic sa imi placa..apoi sa caut o tinuta galbena...

BUBU sigur ca a iesit delicioasa lintea...eu cand o fac scazuta,de felul 2,adica pun ceapa,cartoful,morcovul,ardeiul si rosia(decojita) intregi.apoi le scot si le fac piure si adaug in linte.ciuperci i-am dar odata si le-a mancat fara probleme.le-am facut scazute Cu ceapa si ardei si la sf putina smantana de gatit.biscuiti cu ovaz nu am facut...ma bate gandul sa caut o reteta gen baton de cereale....sa mai diversificam micul dejun...

PYA saracutul Victor trebuie sa fie súper plictisit de casa...ce pacat ca nu puteti iesi acara...ar trece timpul mai repede...

IRILAC voi ce mai faceti?

ANGELIQUE pupici la Stefanut...off,da din una in alta...

ALMY ma bucur ca sunt mai bine copiii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...