Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #16#


Recommended Posts

  • Răspunsuri 447
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna seara,

IRILAC,pielea atopica e dificila...nu are o cauza exacta, de aceea se si numeste asa...ca daca s-ar sti cauza s-ar gasi si solutia.eu am inceput sa fiu diagnosticata,ca sa ma exprim asa,la 29 de ani, pe vremea cand eram in israel. pana atunci nu am avut niciodata probleme...s-a pus initial totul pe seama schimbarii bruste de temperatura....in timp insa nu si-a mai revenit pielea...pe mine insa ma afecteaza rau vara..la incheieturi,pe gat...cu o crema cu cortozon dispare in cateva zile...apare in alta parte apoi cand vine frigul nu ma mai supara deloc...la Irina se pare ca e mai rau cand e umezeala....adica mai tot anul...ca umidiatatea asta azi e 30,maine 80....nu se stie exact,asta e clar.eu astept cu nerabdare crema facuta la comanda.tocmai m-a anuntat ca mi-a trimis-o prin posta(am facut si transferul de bani acum).ceva mai bun decat ce a pregatit doamna asta nu este pe piata nici macar in magazinele homeopate.pediatra ne-a dat una cu cortizon,specifica pentru un bebe,dar o putem folosi cu pauze...am incredere ca ii va merge mai bine cu noua crema.mi-a trimis si un cadou-un sapun de ovaz facut din lapte ecologic.va tin la curent...

ONUTZ hai ca poti sa ne spui mai mult....ne e dor de Lu!!

BUBU,ALMY,PYA¿¿

noapte buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello dragelor

Pe mine ma omoara lipsa de timp, s-a dus vremea cand bifam tot ce aveam pe lista intr-o zi:)

Suntem bine, insa ne chinuie rau dintii, maselele,nu stiu,ca imi e imposibil sa ma uit, la ultima incercare m-am ales cu degetul au au au, asa ca asta e..

Insa,fata de saptamana trecuta cand nu a mancat nimic, acum a inceput sa manance.Nu mai bea deloc lapte peste noapte,nu se mai trezeste decat o data la sase jumate dimineata si inghite juma de bibe, altfel nu ii mai trebuie.se culca uneori si la 18.30, si doarme pana la 7 juma dimineata de n-are treaba,nici nu stiu ca e in casa:),ma duc si il mai privesc ca mi se face dor de el..

A devenit brusc fan budinca de paste,eu ii iau niste chestii mici in forma de masinute:),dar oricum se pierde forma la budinca,insa ii place mult, asta ma bucura.Spre deosebire de Gabriel al lui Mena, Nicholas spune pa deocamdata ciorbelor, ii place sa guste numai ciorba de rosii sau supa cu taietei de casa,nimic altceva.De ceva acrit nici sa nu mai vorbim!nu.insa mananca bine iaurt amestecat cu tot felul de fructe, azi I l-am facut cu pere si afine,maine ii pun pepene galben si mango in el.

I-am facut si pizza, I-a placut, asa ca o sa ii mai fac.Cu ocazia asta am testat ciupercile si e ok, no reaction.

Fetele care sunteti singure singure cu picii, cu taticii la job, cum stati cu timpul?mai aveti?eu nu,deloc.El se joaca non stop,alergam toata ziua si ne amuzam.

 

Iri, cum e bubuliciul?

Mi-e dor sa scriu muuuuult si de toate, insa deocamdata nu am timp.acum doarme, asa ca scriu rapid si fug sa fac ceva de papa.

Nu mai vrea sa spuna nici un cuvant, insa vorbesc cu el cum vorbesc cu iubi, face tot ce ii spun, ba si ce nu ii spun, le face pe toate si ma uimeste.

Eh,multe de spus, va pupacim.revin cand pot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, care primavara? N-ai vazut ce-a zis cartita? Mai sunt 6 sapt de iarna.

Suntem bine, rezultatul la Reb a fost negativ, deci ea avut stomach flu, doar el scarlatina. Acum sunt OK, el cam tuseste, un nou virus agatat de pe la scoala. Bagam siropele.

Sunt varza cu oboseala si cu timpul si mereu am impresia ca sunt fugarita de la spate, nu ma oboseste cat am de facut, ci faptul ca trebuie sa le fac pe fuga mereu.

Ma odihnesc sambata jum de ora cat e Eleni la inot si efectiv stau acolo si ma uit la ea si nu fac ni-mic! Samb asta imi iau si o cafeluta la mine.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Almy, la noi ninge de rupe pamantul, de vreo trei ore, deja nu se mai vad masinile, sunt acoperite maxim:(.Eu una m-am saturat rau de zapada, de iarna, de frig, de nescos copilul la joaca afara,de brrrrr... imi e dor de moooooor de primavera! noroc ca am primit in weekend un ghiveci de zambile, imi lumineaza nu numai casa -ci si sufletul, ca am nevoie de parfumul asta de primavara.

In orice caz, daca doamna cartita a avut dreptate, ma duc si o pup [:)] , ca 6 saptamani mai rezistam, numai sa nu ne apuce iarasi sfarsit de aprilie cu zapada ca mor!

 

Nu uita, la tuse, de siropul de ridiche neagra, e atat de bun incat nu cred ca exista copil care sa il refuze! sfatul meu e sa nu o scobesti, ci sa tai felii si sa presari zahar sau sa pui miere.Iese mai mult sirop si dureaza  mai mult timp, cand nu mai e, :reincarci:":)

Bine ca iti sunt cu totii mai bine, bravo!.Si noi suntem sanatosi si voiosi, insa dintii ne zapacesc, iarasi am pierdut numarul babeticilor fleasca, peste zi...si rontaie la marginea suzetei si la o nebunie din aia cu apa de le rupe aproape...

 

sentimentul asta il am si eu, parca as avea pe cineva care ma cronometreaza si tre sa le fac neaparat, repede, sa am timp sa termin, of, timpul, de unde sa scot mai mult?si eu sunt varza de oboseala...

 

Norocila si puiul oare ce mai fac?hello, Vancouver, esti pe receptie?

 

Almy, e un vant de zici ca va rupe copacii si ca or sa zboare masinile, bleah!!

 

pup, seara frumoasa! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca asta se transforma intr-un topic canadian :) Asa ca incep trimitand cateva grade de laVancouver!

 

noi suntem bine, eu am luat de undeva o raceala si cred ca acum incepe si la bebe cu ceva mucisori.

 

Si aici a fost un pic mai frig saptamanile astea, dar am tot scos 'copilul canadian' afara, desi 'mama romanca' nu prea se dadea dusa din casa. Stiu ca la gradinita ii scoate pe orice vreme macar un pic afara in fiecare zi si incerc sa-l pregatesc pentru cand o veni vremea ( incerc sa nu ma gandesc prea departe in viitor ca mi se face frig numai cand ma gandesc ca si copii relativ mici fac antrenamente/ joaca meciuri de fotbal si alte celea afara chiar daca e frig si mai picura cate un pic, iar cei mai maricei chiar pe ploaie- o sa incerc sa-l influentez spre un sport mai linistit, asa, de interior... unde sa pot sa stau in liniste si caldurica sa-l astept cu o cafea..ca Almy... poate un sah ceva [:)] )

 

In rest, incerc sa-l incurajez cu inclinatiile domestice :) ultima fiind stersul cu carpa.. sterge tot..mobila, usi, canapele, scaunul lui, pe jos...ai crede ca numai asta vede toata ziua la noi..nu stiu cui seamana asa de harnic [:)]

 

Intrebarea mea.. ce jucarii, asa, mai stimulative mai aveti voi? Nu ma intereseaza numai alea de apasa ceva si canta/misca/arunca bile, plususrile nu prea ne plac, avem mingiute/ masinute deja, recent am mai luat chestii din alea unde se pun forme..patrat la patrat..etc... Noi am tot luat carti ( cartonate, cu poze nu cu desene...animale..masini..lucruri din viata de zi cu zi) dar parca as mai vrea si altceva..si nu prea gasesc nimic. Poate-mi dati voi vreo idee..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa stiti ca si pe mine ma intristeaza, doar mai avem atat de mult de mers inainte impreuna! chiar nici macar un cuvant in aproape 3 zile, de la atatea fete??? e trist, da, fiindca avem, cu toatele, momente in care nu gasim timpul necesar, dar chiar toate in acelasi timp e ciudat... Nu mai e tragerea de inima de la inceput, asta e, oare ar trebui sa fim din nou insarcinate, toate, ca sa se reia firul firav si sa tzopaim intr-o alta odisee?

E pacat si pentru faptul ca sunt multe mamici, sunt convinsa, de la Odisei de pui mai mici, care ne urmaresc asa, de drag, sa stie ce urmeaza si pentru bubulicii lor...

 

Fetelor, a nins enorm aici, toata noaptea ,a fost si un vant turbat.Ninge in continuare, de zor, insa sunt -4 grade, deci noi zburam la sanius, imediat:)

ma duc sa fac niste clatite cu dulceata si pun si frisca peste, pai ce,doar e st Valentine si am papat aproape juma din cutia de Ferrero adusa de tati, plusul mi l-a confiscat Nicholas:), iar florile imi spun ca sunt sanse sa scapam de iarna, one day...

Diseara, pana se intoarce iubi, incerc sa fac si un tortulet pentru sufletelul nostru, iar lui asta mic ii faca acusica banana bread.

 

te pup, Almy, puii tai sunt in continuare ok, da?

Marta, numai de bine de aici.Si noi luam multe carti, de astea nu s-ar plictisi niciodata..

Bioana, voi sunteti sanatoase, puii bine? Angelique, Iri, Lacra, Pya, Mena???Onuuutz,de cand imi spun ca sun si uite ca nu apuc, deloc! voi scrie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...