Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #16#


Recommended Posts

buna fetelor

 

 iar intru o data pe luna..uff

 

 noi am fost plecati intr-o mini vacanta...am fost la Biona in tara:)..Ivan s-a comportat magnific.. a fost f frumos;

 va citeam de macese.. eu ii dau o zi da, o zi nu, nectarul asta.dar fara miere. Simplu asa. efectiv scot macesele din congelator si le las la hidratat o noapte, a 2a zi le bag la blender cu apa cat sa le acopere si le face pasta. Pun un pahar de apa la pumn mare de macese si apoi strecor. Ii dea sa bea lichidul asta magnificccc, usor acrisor, dar fffff putin, adica 10% din acreala lamaii. Stiati ca macesele au cel mai mare continut de vitamian C ..din LUME!!!

 

EU am ales sa nu ii fac ROR-ul..Nu ma mai complic. am dat saptamana trecuta pe semnatura ca nu il doresc.

 I-am facut analizele saptamana asta iar, din septembrie ultima data si se vede tot lipsa usoara cred de fier..fuck it.. deci nu e nici o schimbare dupa 3 luni de extract de catina si diversificarea mea cu galbenus(3 pe sapt. pe care le papa) si alte alimente bogate in fier pe care uneori le papa alteori nu....se pare ca tot mica e : Sideremia e 26 si intervalul e 29-91.... Hemoglobina e 11 si intervalul e 11.3-14.1. Sunt curioasa daca va lua fier, sa vedem ce zice si medicul pediatru.

 

Capitolul 'Alte abilitati noi': incearca sa intre in papucii mei de cateva zile, e fff incantat cand reuseste si face 2-3 pasi si cade cu ei ca deh, sunt uriasi:))) si reia..

 

 

ps: Fb-ul il am pe telefon, intru atat de usor...ma scuzati fetelor dar laptopul abia am timp sa il mai deschid:( iar Dc e numai pe laptop..pe telefon nu pot intra, nu imi pastreaza nickul, nu gasesc niciodata pagina cu ultimul subiect, etc:(:(:(:(:(asta e realitatea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 447
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, e pacat ca s-a divizat  grupul-si asta dintr-un singur motiv.Unul Mare.S-a uitat. Lumea a uitat. S-a uitat ca aici am inceput, ca aici ne-am cunoscut, ca aici am avut primele emotii legate de sarcina,-la multe dintre noi prima sarcina-, primele batai de inima ale puilor, primele nelinisti legate de sarcina, primele vesti de "mai e un pic" si apoi au aparut minunile noastre, asa ca in ce ma priveste, raman si nu pot renunta fiindca este un loc de suflet si e mai putin important ca il accesez greu sau usor.

Asa ca exact cum am spus, e o chestiune de alegere si nicidecum o obligatie.Nu fac eu lobby pt site-ul in sine.La urma urmei,  imi e drag sa vin aici cand pot si sa salut fetele si asta nu are sa se schimbe. Si gata, ca intr-adevar, plecam de la tema forumului si vorbim prea mult despre altele.

 

duminica placuta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

BUBU dementiala prajitura.eu am facut-o cu ulei,ca nu aveam in casa decat unt de masa.f f buna.si da,buna ideea sa o pui aici ca dincolo nu mai scrie nimeni...pacat.

Eu intru numai de pe tel si acasa ca merg direct la ultimul mesaj citit/scris...asa ca nu scapati de mine.

va pup.o seara placuta in continuare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am notat si eu reteta,o sa incerc sa fac si eu zilele astea prajiturica.

 

La noi se anunta o zi calda deci dupa ora 12 iesim afara,in parc sa alergam,sa ne jucam,sa ne dam in leagane si balansoar.Stefan face din ce in ce mai multe lucruri,ca de altfel toate minunile.De vreo saptamana si ceva ne spune ca il cheama "tan" si ne arata cu degetelul ca are un an.E foarte lipicios,ma pupa si ma imbratiseaza apoi isi continua joaca.Se rusineaza tare de copii si nu stie cum sa reactioneze in preajma lor.De adulti nu ii este rusine.Maseaua nr 2 e pe cale sa iasa,iar nu mai papa bine,nu doarme grozav.

 

Va pup pe toate fetelor,o zi minunata sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am avut un weekend lung superb! Sambata atat de multa treaba, ca nu stiu cand a zburat, duminica am vazut 8 case (strambat din nas la toate, tare mofturosi mai suntem), iar azi program de voie toata lumea (si ce bine ne-a prins, relaxare toatala), incheiat cu un patinoar in aer liber pe dupa-amiaza, frig dom'ne, nu asa [*]...

 

Nu i-am mai facut sirop, ca n-am gasit ridiche neagra, i-am dat Helixia Prospan si sirop de brad facut in casa. S-a mai domolit tusea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daaaa,am uitat de siropul de brad,f f bun.Si noi avem in casa, just in case.Eu sunt alergica la Propolis, asa ca nu servesc nimic,nici nu pun mana pe ceva ce incepe cu pro:)

Nice ca ati vizitat, inr-o buna zi intrati si in viitoarea voastra casuta. [flo2]

Nice ziua de leneveala, ca tare nevoie e de zile de-astea...

Bine ca sunteti ok. 

Foarte frig la noi,dar nu a mai nins.

pupam gasca ta si gasca de minuni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A venit si la noi viscolul de la voi, dar stii cand? Luni spre marti, sa faca drive-ul spre servici oribil. Cand ne-am culcat era OK, dimineata cand fac ochi, cred ca erau 15 cm deja. Groaznic s-a condus!

 

Asa e, intr-o zi vedem noi si casuta aia care e a noastra. Cred ca acum ne asteapta cumintica si rade asa in sinea ei "ia uite fraierii astia, cate case vad si cate griji isi fac ca nu gasesc nimic, cand eu stau aici frumusica si-i astept". Ma duc sa-mi mai pun o caldare de cafea, ca vad ca dau in SF-uri 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia sa fac si eu banana bread-ul tau, ca picii mei sunt mari fani.

 

E atat de simpatica Rebecca, e o pofticioasa, imediat se sesizeaza ca e vorba de potol, iar daca ii dau ei ceva si vine fra'su sau sor'sa sa ceara si ei, tipa la ei si-i impinge sa nu cumva sa ii ia portia. Sau odata am comandat ceva de la drive-through si le-am dat in masina cate un pic, ca erau lihniti; nu s-a facut liniste pana nu i-am dat si ei un pic. Mi-a fost cam frica de pozitia aia culcat in car seat, sa nu se inece, de aia nu-i dadeam, dar a facut un scandaaal, a trebuit sa-i dau. Si cand am cookies in cuptor si e lumina aprinsa inauntru, sta langa usa de la cuptor si plange si arata cu degetul ca vrea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...