Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #16#


Recommended Posts

:) Nicholas nu e asa pofticios la chestii de ale lui, ci la interzise, din alea insa nu primeste;azi insa i-am facut iarasi pizza ca pentru el (nu ii pun nimic ketchup, desi am si facut in casa, nu ii place sucul de rosii in nimic, desi rosiile le mananca fara probleme.Ii pun ardei taiati mic mic, ciuperci si mozzarella (daca am, pun si faramite de carne de curcan, dar nu neaparat).Papa cu ppfta si placere, cate o bucatica in fiecare mana:)

 

La banana bread te sfatuiesc, la ce gasca de pofticosi scumpi ai tu acolo, sa faci portie dubla, altfel abia ia fiecare cate 2 feliute subtiri maxim, inclusiv voi, asa ca double it, ca e buna rau de toooot! Nicholas a ras trei feliute prima zi:), apoi ma tot tragea de mana acolo unde stia ca am pus-o, acoperita cu un prosopel:)

 

In alta ordine de idei, ca tot suntem la capitolul cautari, am gasit o gradi super super super, nu imi vine sa cred! La 15 min de mers pe jos de noi, 4 min cu masina, program 7-17.30, curaaaaaaaaaaaaataaaaaa luna luna, camera de nani avea 6 patuturi frumoaaaase si lenjerii superbe, Disney, apartamentul urias, camere mari, luminoase, ea are grupa mica, sotul ei grupa mare, personae extrem de calde si casa si atrmosfera la fel! I-am gasit la masa, o sa va povestesc, ca m-a uns pe suflet ce atmosfera de nu iti venea sa mai pleci era! Plus ca nu mirosea a mancare, a inchis, a nimic, mirosea a curat si a veselie. Si in afara de un roscat scump si vorbaret, erau numai copii blonzi cu ochii albastri, ha ha ha, ziceai ca am nimerit in tarile nordice.Ne gandim sa il ducem din septembrie-oct, mai mult din cauza de limba ce trebuie invatata, se spune ca pana in 4 ani sunt capabili sa prinda si 4 limbi straine, daca au mediul potrivit...Ei, patru nu, dar doua de aici si cu una de acasa:)...

 

Revin sa va mai povestesc; mi s-a luat o mare piatra de pe inima...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 447
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna seara,

uf am scris un mesaj cand eram in drum spre casa dar nu stiu de ce nu s-a postat, ca am dat de vreo 10 ori pe buton....nimic frate...

 

ALMY  e fain ca nu va grabiti.e nasol sa ai un termen limita pana sa te muti.casuta voastra e pusa deoparte, va asteapta.bine ca s-a mai domolit tusea.

BUBU erai chiar ingrijorata,la un moment dat de gradinita asa ca ma bucur f f mult ca sunteti multumiti.o sa vezi ca o sa fie bine pana la urma. e si aproape de casa...fain.asa tu probeaza noua reteta si apoi da-o mai departe,ca eu la tv mai nou nu vad nimic....nu am timp...mai am de calcat in seara asta si de lipit etichete...pe noile haine. eh, ne-am reanoit garderoba...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si Irina e pofticioasa...daca insa nu ii e foame nu are treaba nici daca mananci in fata ei...de cateva zile o iau cu mine seara cand mai pregatesc cea de cina,mai ales la sf de saptamana.o pun in scaun si ii dau si ei o ocupatie. duminica am facut placinte...nu prea i-a placut faina,initial, apoi nu a mai deranjat-o.a gustat din aluat, odata,apoi se juca cu el.o sa o iau mai des.repetam si noi pizza duminica.si ei ii place mult.si am noroc ca pe partea ei in afara de faptul ca pun mai putina sare,nu trebuie sa renunt la nimic. nici la sosul de rosii pe care il fac cu ceapa, usturoi,sare zahar si oregano, nici la restul de ingrediente...ii place orice.i-am facut si cu legume calite-ardei rosu,galben si verde,vinete si rosii...

maine la gradi fac paine!!! a zis educatoarea ca in timpul in care ei dorm trimite painea la cuptor si cand ii luam acasa ne da la fiecare ce au framantat...radeam cu sotul,ca maine nu cumparam paine. sunt curioasa sa vad ce iese...

ne pregatim de carnaval si cautam in acelasi timp si ceva tinuta pe galben pt martie...

noapte buna si o zi faina maine.

va las ca mai am treaba si apoi termin prea tarziu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi mamici, daca eu tot activez si aici si dincolo pe FB( ca imi e usor sa intru pe ambele platforme) si deci nu va puteti supara pe mine:)))) ca va tot bat la cap si cu riscul ca va obosesc sau va irit., mai vreau sa adaug doar un lucru si asta doar pentru ca realmente e trist ca ne-am divizat asa.

Parerea mea este ca important e sa fim noi, fetele, toate impreuna in formatia de demult, oamenii conteaza mai mult decat o platforma, spiritul si sentimentul de a avea un grup frumos si activ cred ca e mai important decat unde anume avem ocazia de a ne impartasi gandurile si grijile si bucuriile. Era frumos sa continuam aici toate, dar daca marea masa a migrat ( indiferent de motivele care au determinat asta), oare nu e mai important sa fim impreuna, indiferent de locul in care ne putem reuni?

Zic si eu, nu dati cu rosii, pietre, oua sau alte contondente dar eu chiar nu sunt impacata cu divizarea grupului pentru motive tehnice care trec cumva inaintea oamenilor in sine.

Nah, acu promit ca nu mai fac nicio referire la subiectul acesta, cum bine zise Bubu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fete dragi. Intru iar si ma scuz ca nu am mai intrat. Timpul e o problema si pt mine. Intru pe fb ca e un buton simplu care ma duce direct in grupul nostru secret. Aici imi e putin mai greu, Gabriel nu ma lasa la pc, pe telefon intru anapoda dar...asta e... Nu incerc sa conving pe nimeni nimic.

Azi Gabriel al meu a stat in picioare mai mult, a dansat si a cantat. Cand o merge copilul meu o sa dau bairam . :-))

Fug sa citesc din urma .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dar daca marea masa a migrat ( indiferent de motivele care au determinat asta)

Eu cred ca un motiv mare e faptul ca acolo e mult mai intim, aici ne citeste toata lumea, oricine vrea, chiar si persoane care nu au cont pe DC. Acolo putem vedea postarile numai noi, care facem parte din grup. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri


Ce dulcica e si in poza asta Irinuca!


 


Bubu, brava ca ti-ai luat o piatra de pe inima cu gradi! Si eu ar trebui sa ma agit, ca din septembrie nu mai suntem acoperiti de bunici, dar cam asta e una din ideile mutarii, ca daca schimbam zona si ne indepartam de city, e mai ieftin si implicit ne permitem sa stau eu acasa cu ei  [pk]


Dar nu stim inca, avem 3 zone in colimator, inclusiv a noastra


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor,eu una intru in proportie de 99.9% de pe mobil.si e doar la un click!!Ma duce diréct la ultimul mesaj necitit.deci greu nu e deloc.e drept ca daca nu esti activ in 24 de ore te deconecteaza.asa ca povestea asta cu cat e de greu sa accesezi forumul de pe tel e apa de ploaie...nu stiu cine a infiintat grupul si din ce motive,ca era foarte animat subiectul.daca li se pare grozav ca e mai intim treaba lor..majoritatea au renuntat prea usor la acest fórum...pur si simplu au disparut de pe o zi pe alta....dupa toate prin cate am trecut. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...