Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #16#


Recommended Posts

  • Răspunsuri 447
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello, hello!

 

Iacata-ma-s in a 5-a sapt de munca deja si nu stiu cand a trecut!! Pe langa mine, ca altfel nu-mi explic. Nu e asa greu, ca suntem busy rau si n-am timp nici sa gandesc. Pe sistemul "noi muncim, noi nu gandim", nu?

 

La multi ani Irinuca Andreea, Sebitzu si Gabriel vecin cu mine! Ma bucur ca ai mai scris Norocila, m-am gandit des la voi. Iti scriu pe PM e-mailul meu, as vrea si eu lista aia de care zici, daca nu te superi. 

 

Am avut si noi raceli, acum suntem in piua 20 (sper sa tina cat mai mult). Vin copiii cu virusi de la scoala, ce sa fac?

 

Ne pregatim de sarbatori si casa e ornata, eu particip la un cookie exchange la servici, suntem 13 in total care ne-am inscris si fiecare face cookies in casa, cate 6 pt ceilalti 12. Deci va avea fiecare 13 tipuri de cookie diferite (daca le socotim si pe cele personale). Totul facut in casa, nu cumparat, nu congelat. Asa ca Baking Unlimited scrie pe shortzul meu de bucatar cofetar! 

 

Pt cine are copii mai mari, am descoperit un site unde uploadezi o poza cu bradutul tau si apoi poti sa il "plantezi" pe Mos in poza, ca dovada ca a fost acolo. Apoi imprimi poza si sub ea e o scrisoare de la el pt copil/copii, unde completezi tu ce vrei sa apara. Si nu pare trucata poza, ca am facut eu aseara. 

 

Bebicica mea e cumintica, pare putin sfioasa cu bradutul si decoratiile mele de prin casa. Se impaca bine cu bunica, papa, doarme bine ziua. Avem si nopti bune, dar si nopti cu treziri la fiecare ora, ne ies dinti pe banda, asa ca e chinuita mititica. Eu la 5 dim fac ochi definitiv, deci am unele zile in care sunt zombie. La 3 jumate pot sa-mi iau talpasita de la birou si in max 20 de min sunt acasa, imi place programul asta. Inainte lucram pana la 7PM. 

 

La multi ani Nicholas pentru maine!!!

 

Ghetute pline la bebici va doresc, zambete si voie buna! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atat de funny! S.a dus la ghete, l-a atras jucaria si a uitat de celelalte chestii (mandarinele din ghete si hainutele plus pungile noastre). L.am bagat in dormitor cu tot cu jucarie . Cand a prins usa deschisa a zbughit-o spre cizmulite. A luat mandarinele si a inceput sa muste cu nesat din ele, apoi mesteca scarbit:-))). Una a pus.o la mine in ghete. A facut scandal cand i le am luat sa i le desfac si a mancat 2 cu pofta, asa seara :-))). Dragul mic <3
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani si de la noi, de Mos Nicolae si multumim frumos de urari, la randu-ne! Pupacim toti sfintii si sfintisorii zilei, -pitici, mamici, tatici si bunici si le dorim toate cele bune si multa sanatate!

Dam niste salam de biscuiti (ca mi-era asa o poftaaaaaa, cum a adormit Nicholas cum l-am zapacit):), niste clatite cu dulceata de capsuni/si caise-la alegere- si o felie de Tiramisu. Adaugam si un pahar de limonada maaaaaaaaaare si buuuuun,home made

 

Speram ca Mosu a umplut ghetutele cu multe surprize minunate si ca toata lumea e multumita si fericita! Speram ca niciunde nu a pus o nuielusa (intotdeauna am urat si idea de a pune o nuielusa unui copil care asteapta cu sufletul la gura o jucarie sau ceva bun.., cum pot unii parinti sa faca asta??).

Eu doresc cel mai multa sa fi umplut toate ghetutele cu sanatate, noroc si bucurii!!

 

Almy, foarte tare ceea ce v-ati propus voi sa faceti, acolo la job! miam miam!Ce bine ca ai intrat, eu nu apuc deloc sa mai scriu ceva ca oamenii normali, o scrisoare ceva,-so cand intru aici e sarbatoare, cu timpul liber stau super extra prost!

 

[:)]Ralucutze, am pus deja poze pe Picassa, inclusiv una cu sania:) si cu proprietarul ei.

 

Norocila,draga nostra, pai Gabriel al vostru e super cumintenie [flo2], Nicholas daca s-ar vedea in fata laptop-ului ar butona de zor, ce sa mai am eu sansa sa prind vreun deget la inaintare!! [:)]Nici vorba!

Insa recunosc ca avem si un mare avantaj:el daca gaseste ceva pe jos,imi arata si atat, insa nu baga nimic in gura, niciodata, - jucariile de dentitie raman preferate la mestecat+polonice, linguri si plasticareli:) de bucatarie:).Sa vedeti cu cata rabna imi scoate toate de prin dulapuri, e-heeeei, si cat e de multumit!

 

Popi, am observat ca si Nicholas are un fel de a se supara cand nu il las sa faca ceva anume.Se aseaza in fund si isi pune fruntea pe podea si sta acolo cateva clipe:).Ca si la tine,vocea mea e normala si ma port ca si cum nimic nu s-a intamplat, ii distrag atentia catre altceva si uita rapid, ii trece imediat!:) Insa are si el momentele lui.

 

[:)]In clipa asta, casa noastra e plina de baloane de toate felurile, le colectioneaza pe unde le prinde [:)]! Ieri I-am luat cizmulite [pk] (superbeeeee si usoare ca fulgul, cu ciorap de pasla, caldurooos) si vanzatoarea i-a daruit un balon, la plecare; well,el a mai vrut inca unul,l-a primit - si era in culmea fericirii!

 

Iri, cred ca tu esti in culmea emotiilor si pregatirilor, asa-i? [:)] [flo2]

 

Pya, voi ce mai faceti?

Angelique, Bioana, cum sunt puii? sunteti mai bine cu totii?Multa sanatate va dorim!

 

Inca o data, [flo2] multumim frumos de urari si va dorim o zi minunata si un weekend super! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Nicholas,sa cresti mare si sanatos,sa ramai tot asa cumintel cum esti acum!

 

la multi ani celor ce isî serbeaza ziua!

 

Mosul a venit,astept doar sa se trezeasca puiul.Tot raciti in continuare,puiul haraie pe piept,plange cand ii pun picaturi,macar sta la aerosoli.

 

Mena tare Gabitzu!

 

Almy ma bucur ca te ai acomodat la serviciu si papausa cu mamaia.

 

Popi si Stefanut se arunca pe spate cand nu i convine ceva,de obicei fac altceva si il ignor si ii trece.

 

Sa aveti o zi minttnata si cadourile dorite in ghetute!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...