Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Help ! Pisica ... a innebunit ?


Recommended Posts

    Mie toate "bulinele" si conservele de animale mi se par facaturi. Sa fim seriosi, e mancare super procesata indiferent de pretul la care o achizitionam. Mult mai aproape de natura ar fi sa manance ce le-a fost sortit (pentru oricare tip de animale, inclusiv omul).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mai pisica mea a mancat numai mancarica f buna, nu de la alimentatie s-a imbolnavit. ea e predispusa la probleme la rinichi si trebuie sa stea in casa.

a mancat  de cand era bebelina numai Hills, acum e  pe Prescription Hills. Hills e mancare cu continut scazut in sodiu, junk, etc. nici o firma careia i se face reclama nu e buna pt matzici: Whiskas, Kitekat,etc.

ideal ar fi sa manace mancare umeda naturala, carne raw  care contine multa apa. pt ca ele nu sunt mari consumatoare/lovers de apa. de asta sunt dese infectiile urinare la pisici. insa Marie a mea nu prea vrea, mai papa carne porc sau pui crud. uneori. asa ca acum avem apa prin toata casa sa o tenteze, jos in 2 locuri sus la fel. plus ca unele sunt pretentioase, nu beau din boluri de plastic ca a mea. sau nu le place sa isi atinga mustatile, cu ele simt, de marginea castronului. apoi unele se mai sperie de reflectia lor in castoanele de inox,

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 plus ca unele sunt pretentioase, nu beau din boluri de plastic ca a mea. sau nu le place sa isi atinga mustatile, cu ele simt, de marginea castronului. apoi unele se mai sperie de reflectia lor in castoanele de inox,

 

Noi am avut un motan care bea apa numai de la chiuveta. Ii lasam apa sa curga si isi baga limbuta in jetul de apa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, orice mancare superpremium normala, daca nu are probleme de sanatate de niciun fel.Eu personal prefer Royal canin ul, ii poti da young female sau sterilised, dar si sensible, fit 32, hair &skin, etc.La fel de bun e si Proplan ul, Hills-ul, yams -ul.

 

Multumesc!  [flo2] 

De cand e la noi (de pe la 3 luni ale ei) doar royal canin i-am dat (kitten la inceput, apoi FIT). Am vrut o confirmare ca facem bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact crontanele royal canin ii luam si noi de la cabinetul veterinar, dupa ce am fost  certati ca nu faceam bine ca-i dadeam plicuri din marcile gasibile in supermarketuri. Stii tu mai multe despre modul de preparare al acestora ? ca mie imi arata ca un polistiren inteligent aromatizat ca sa fie pe gustul mitzelor.

 

Oricum, acum nu-i mai dau exclusiv asa ceva,  pentru ca mi s-a parut mai periculos ca dupa ce manca numai uscaturile alea nu bea apa, toata vara a facut asa, apoi am hotarat eu cu de la mine putere ca mai bine ii dau mancare variata, si plicuri umede, si mancare gatita, daca altfel apa  nu bea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum ar fi ce,Anya...?Soareci si vrabii?Ca sa ai o sursa sigura de paraziti, bacterii, virusi, etc pentru toata familia...?

Eu nu ma gandeam sa las pisica sa-si castige singura existenta, dar ma intreb de exemplu de ce carnea cruda e si ea un no-no, de ce nu pot sa-i dau niste bucatele de carne care-mi raman de la gatit, file calitatea-ntai. Ori carne fiarta din supa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roscatela, de unde stii ca pisica nu bea apa? Daca umbla si prin vecini e posibil sa fi gasit o sursa de apa pe placul ei in alta parte. Asa este, sunt si pisici care nu beau apa si e nevoie de hrana umeda pentru ele, dar in nici un caz din cea de la supermarket.

Si eu tot royal canin iau, young male pentru pisoiul mamei mele sterilizat. Daca ii da wiskas sau ceva mai slab calitativ nici nu se uita!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...