Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Help ! Pisica ... a innebunit ?


Recommended Posts

Aici exista magazine speciale pt animalute, care sunt imense. Nu va puteti imagina ce se gaseste in ele. Adevarate supermarketuri pt animalute. Asa ca pt pisici exista zeci de sortimente de hrana.

 

Noi avem motan (1 an si 3 luni are acum), l-am castrat la 6 luni  - veterinara ne-a spus ca daca nu o facem, isi marcheaza atunci teritoriul, inclusiv in casa si miroase si el urat (avem vecini care au pisica de acceasi varsta si au castrat-o si pe ea tot la 6 luni). Avem multe pisici in jur, iar toate sunt castrate si vaccinate. Al nostru e si el vaccinat si i-am pus si microcip. Si el merge afara, are o usita pe care iese si intra (care merge doar cu cipul, ca altfel am avea multi vizitatori). Si aici e ft frig acum (noaptea pana la -10°), dar el tot iese afara; vine sa manance, apoi pleaca iar si se joaca cu pisicile vecinilor. De cand se intuneca insa nu-l mai lasam afara. Are o toaleta si in casa, in caz de urgenta, dar pe care nu o foloseste decat poate o data pe luna. Noi ii dam si mancare umeda si uscata; plus lapte pt pisici. Are si apa, dar nu bea decat ft rar; in schimb ii place laptele. Cred ca atunci cand era cald bea apa de afara, pt ca nu prea bea lapte. De cand a venit frigul, bea numai lapte. I-am dat carne cruda, dar nu ii place; lui ii place mancarea umeda cu gelatina (aia cu sos nu o vrea). Am incercat multe marci de mancare, o prefera insa doar pe una din ele. Stiu, e mofturos; iar daca nu ii place mancarea, sta nemancat. Asa ceva nu am mai vazut. Pana acum nu ne-a adus ce a vanat, dar banuiesc ca vaneaza, pt ca asta vara nu prea era infometat.

 

O seara buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

   In loc de buline: carnita cruda sau preparata - din ce preparam pt noi. Uneori cumparam special tacamuri de pui si i le taiam, oua, lapte, resturi de mancare (din mancarea noastra) si sa nu uit - era innebunita dupa coji de castraveti, desi avea o curte cu iarba la dispozitie.  Pasari si soareci cand prindea... bravo ei, avea supliment. Sobolani nu manca. Ii prindea, ii omora si ii aducea trofeu in fata usii.

   Acum ce va povestesc e de acum 10 ani, cand stateam la casa si toate gardurile erau ale ei. Probabil la fel as proceda daca as sta la casa, dar cum stam la bloc e exclus animal in casa. Eu asa am copilarit.

  Partea proasta acum e ca sunt atat de pline strazile de caini maidanezi incat e putin probabil sa scape o mata nejumulita prea mult timp.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...