Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

7 idei de afacei care va pot face bogati


Recommended Posts

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nici din una, nici din alta. Si le iau pe rand:

1. Internet? Nu. Poate sa incerc cu un blog.

2. Agricultura? Si daca stai la bloc?

3. Salubritate? Trebuie investitii solide.

4. Energie neconventionala? Poate sa cumpar actiuni o mare firma deja existenta.

5. Transport aerian? Poate firma de accesorii, pentru bord... eu si masina mi-am luat-o in rate :))

6. Reconversie profesionala? Fonduri Europene pe HR? E o gluma - fondurile se blocheaza mai mereu, banii vin cu intarziere, dar tu trebuie sa respecti planul, indiferent cum. Daca nu, dai tu bani inapoi!

7. Management de proiect - ai nevoie de studii serioase in spate.

 

Dar ce nu s-a mentionat, e altceva, care chiar prinde in comunitatile online, unde membrii se ataseaza unii de altii. Hand made! Hainute, perdelute, jucarii, bijuterii si altele - aici nu-ti trebuie mare investitie si daca ai putin talent si faci din pasiuni, ai sanse sa mai vinzi, una, alta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici din una, nici din alta. Si le iau pe rand:

1. Internet? Nu. Poate sa incerc cu un blog.

2. Agricultura? Si daca stai la bloc?

3. Salubritate? Trebuie investitii solide.

4. Energie neconventionala? Poate sa cumpar actiuni o mare firma deja existenta.

5. Transport aerian? Poate firma de accesorii, pentru bord... eu si masina mi-am luat-o in rate :))

6. Reconversie profesionala? Fonduri Europene pe HR? E o gluma - fondurile se blocheaza mai mereu, banii vin cu intarziere, dar tu trebuie sa respecti planul, indiferent cum. Daca nu, dai tu bani inapoi!

7. Management de proiect - ai nevoie de studii serioase in spate.

 

Dar ce nu s-a mentionat, e altceva, care chiar prinde in comunitatile online, unde membrii se ataseaza unii de altii. Hand made! Hainute, perdelute, jucarii, bijuterii si altele - aici nu-ti trebuie mare investitie si daca ai putin talent si faci din pasiuni, ai sanse sa mai vinzi, una, alta

Dar asta nu o sa te faca bogat niciodata, e mai mult asa, de hobby.

 

Nici eu nu sint atrasa de nici o idee. Eu tot pe imobiliare as merge, daca as avea bani, mi-as mai lua o casa pe care as inchiria-o.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un prieten in Romania care produce gablonturi (sau cum s-or mai zice, margele, cercei etc) foarte frumoase dar nu o duce pe roze si are un day job, ca n-ar putea trai numai din bijuteriile respective.

 

Da, sigur ca poti avea ghinion de un chirias prost, dar e risc in orice afacere. Plus ca poti plati o companiei care sa aiba grija de proprietatea ta, contra unui anumit procent din chiria ceruta. Cu alte cuvinte, sa am eu bani sa-mi cumpar inca o proprietate, ca ma descurc cumva cu chiriasii [:)] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Administrators

Nici din una, nici din alta. Si le iau pe rand:

1. Internet? Nu. Poate sa incerc cu un blog.

2. Agricultura? Si daca stai la bloc?

3. Salubritate? Trebuie investitii solide.

4. Energie neconventionala? Poate sa cumpar actiuni o mare firma deja existenta.

5. Transport aerian? Poate firma de accesorii, pentru bord... eu si masina mi-am luat-o in rate :))

6. Reconversie profesionala? Fonduri Europene pe HR? E o gluma - fondurile se blocheaza mai mereu, banii vin cu intarziere, dar tu trebuie sa respecti planul, indiferent cum. Daca nu, dai tu bani inapoi!

7. Management de proiect - ai nevoie de studii serioase in spate.

 

Dar ce nu s-a mentionat, e altceva, care chiar prinde in comunitatile online, unde membrii se ataseaza unii de altii. Hand made! Hainute, perdelute, jucarii, bijuterii si altele - aici nu-ti trebuie mare investitie si daca ai putin talent si faci din pasiuni, ai sanse sa mai vinzi, una, alta

Pai daca nici unul din aceste domenii mentionate nu ti se pare de viitor - care atunci?

Ceea ce spui tu - aduce cu cu cooperativele mestesugaresti de pe vremuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...