Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

divort dupa 2 luni de la nunta?


Recommended Posts

nu i-amtinut partea si nici nu i-am dreptate tipului astuia, dar am sustinut ca m-as fi dus dupa el, in primul rand ca sa am constiinta impacata ca am facut TOT ca sa-mi pastrez familia...in mod cert, daca era setat pe despartire oricum se desparteau, chiar daca ea se ducea in camarutza aia cu batrana respectiva...si toate astea le-as fi facut pentru puiul meu... e adevarat ca parintii ei au ajutat-o, dar asta e datoria parintilor, iar ea, la randul ei, nu ar trebui sa priveasca la ce au facut ai ei pt ea, ci la ce trebuie sa faca ea ca mama pentru copilul ei...revin obsedant cu aceeasi intrebare: care e explicatia pe care o va da copilului? pt ca in okii lui nu va conta ca se ducea intr-o camarutza, ca trebuia sa mai mearga ink 5 statii in plus, kiar daca sarcina era in pericol(pana la urma, un drum tot facea), tot ce va conta este ca nu are si tatal alaturi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 278
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

dov, dupa parerea mea ceea ce spui tu sunt mentalitati de pe vremuri de mult apuse. eu i-as spune ca taicasu care ar fi trebui sa se gandeasca in primul rand la el copilul lui si mama acestuia care este intr-o situatie delicata, da sarcina e o situatia delicata pentru multe femei si se pare ca si pentru magadlena asa este, s-a gandit la el si atat. si mai mult decat atat il condamn pe el pt ca nu se gandeste ca sarcina e o stare unica si pt multe dintre noi nu ne intalnim cu aceasta stare decat o data in viata iar cred ca e monstruos de egoist! Copilul are tata, (tatal nu o sa aibe copil), o sa fie bine crescut are mama si are bunici care sunt sigura ca vor face totul ca celui mic sa nu ii lipseasca nimic, iar pentru el tatal ramane la liberul lui arbitru ce vrea sa insemne in viata propriului lui copil, Si nu vb din basme! [URL="http://s81.photobucket.com/albums/j201/vladut05112003/"]POZE VLADUT[/URL] "Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga dov, poate tu sa ai dreptate in ceea ce spui dar eu revin cu urmatoarea problema, care pentru unii pare obsedanta dar pentru mine intradevar este : daca noi impreuna avem 15 mil venit si 2 banci care amandoua insumeaza cam 6.500.000, cand avem facultatile de platit, cum pot eu sa spun ca plec, ce sa fac , de unde sa scot bani, daca in conditiile astea frigiderul este gol, telefonul neplatit si daca il intrebi da din umeri, si imi spune ca ce sa faca el, daca ma mut cu chirie ce voi face, pentru ca in afara de plata chiriei exista o intretinere, exista lumina si alte cele, eu ce voi face? crezi ca nu am stat si m-am gandit in toate felurile , sunt cateva nopti in care nu prea am dormit, si leam pus cap la cap toate problemele astea si nu am ajuns la nici un rezultat. si sincer mi-am pus si urmatoarea problema: daca dupa o perioada de timp va face la fel si va pleca, eu ce sa fac sa raman amanet la baba, sa imi chem parintii sa plateasca ? imediat dupa nunta banii lui nu au mai stat in casa, ci la el in buzunar, ca doar de asta e barbat, sunt multe lucruri de spus, sunt multte care acum imi dau de gandit. cum va explicati ca atata timp cat a stat zilele astea la maicasa la c-lung nu a dat un semn de viata , sa se intereseze daca mai traiesc sau am murit si de azi de cand a venit in bucuresti mia dat o groaza de mesaje? mesaje din care chiar nu mai inteleg nimic, odata ca imi aduce hainele, o data ca ma iubeste, pe urma ca el o sa stea pe unde poate, ca sa merg cu chirie, sare de la una la alta de cred ca o sa o iau eu razna, asta daca nu m-or da astia afara, ca mai mult am citit mesaje decat sa lucrez.lam invitat la un suc sa stam de vorba ca 2 oamneni civilizati si replica a fost nu am bani, voi ce ati face in locul meu? stoian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

magdalena toate la timpul lor, acumtrebuie sa ai grija de tine si de bebita din burtica ta, e ff important sa nu se nasca prematur, nervii si strsul pot declansa contractii care sa conduca la o nastere prematura (chiar stiu ce vorbesc, eu am stat 3 luni in spital din cauza nervilor cu bb in burtica si tot ce am reusit a fost sa ajung cu sarcina la 34-35 saptamani)iar pt domnul sot da-l pe ignor. problemele se vor rezolva in timp, ii ai pe parintii tai langa tine si te sustin crede-ma e mult mai importat acum sustinerea lor decat nervii pe care ti creeaza viitorul "tata". [URL="http://s81.photobucket.com/albums/j201/vladut05112003/"]POZE VLADUT[/URL] "Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by magdalena67
scuze ca nu am intrat mai devreme pentru ca de azi dimineata nu fac altceva decat sa raspund la mesajele trimise de sotul meu, in care imi spune ca imi va aduce de la tara toate lucrurile mele ramase pe acolo, si ma acuza ca eu sunt cea care a renuntat.apropo de postarea mamei mele, eu am intrat pe nick ei ptr ca mie inca nu miau dat drumul. am vazut ce scrie si ea acolo si am vazut si care este parerea voastra. sa va spun ceva eu nu m-am maritat datorita copilului in nici un caz, nunta era programata cu ceva timp inainte de a ramane insarcinata, iar daca parintii mei sau ocupat de tot a fost la insistentele noastre pentru ca altcineva char nu avea, si ei au fost de buna credinta cand au facut asta. iar chestia cu fata gravida si sa apara maritata in acte iar nu este adevarat, tin sa va spun ca ai mei au fost total impotriva acestei sarcini, stiinduma ca am probleme de sanatate si o sarcina pentru mine este destul de riscanta avand un deficit de coagulare care implica destul de multe riscuri la nastere.nu sa pus niciodata problema ca le-ar fi rusine cu mine cu un copil si nemaritata. iar ca este un razboi al mamelor iar nu este adevarat, pentru ca nu ar avea nimic de impartit, nimic de discutat impreuna. daca au fost obiectii au fost doar din partea ei, cica ce near fi trebuit o nunta cu fala, ce a vazut ea fala chiar nu prea stiu pentru ca am avut o nunta care nu a iesit cu nimic din tipare, de oameni obisnuiti pot spune, nu la un restaurant de fite, nu la o biserica de fite. si daca tot nu a oferit nici un fel de ajutor nici in organizare, nici financiar, chiar nu vad de ce a deranjato.daca pot sa acuz pe cineva nu ma pot acuza decat pe mine, ptr ca mam grabit si nu am ascultat sfaturile celor din jur. de ce ias acuza pe ai mei cand ei nu au facut decat sa ma ajute , decat sa imi intinda o mana atunci cand a fost nevoie? acum stau si sufar si imi dau seama de greseli, dar ce folos? stoian
-scumpa acum am inteles situatia...Intotdeauna se creeaza confuzii din cauza lipsei informatiilor!Cine pune o intrebare sau cere un ajutor ar trebui nu doar sa "arunce" un subiect fara prea multe explicatii ci sa intervina din cand in cand si sa aduca cat mai multe amanunte, altfel fiecare isi creeaza un scenariu si-si da cu presupusul dupa cum ii "suna" subiectul... -de aici si multele polemici aparute pe forum... -dupa ce ai scris subiectul puteai sa pui un p.s. cu :scriu pe contul mamei ca al meu nu e activat inca...simplu !si din start ai fi evitat un raspuns ca al meu! -dupa ce s-au scris atatea pagini si fetele s-au intrecut care mai de care sa-ti raspunda si sa te sfatuiasca...vii si mai aduci amanunte...Nu o spun cu rautate dar astea trebuiau spuse la inceput si poate altele ar fi fost sfaturile,nu crezi? -eu te sfatuiesc un singur lucru:vorbeste intre 4 ochi cu el,foarte serios si spunei exact ce vrei tu sa faci/faceti si lasa-l si pe el sa se descarce fara sa mai aduceti vorba de mama ta si a lui...Sa fiti doar voi(sa discutati doar despre voi) si daca atunci el refuza sau tot aduce vorba de mamitzica...e clar,nu?!Chiar nu mai ai ce face,cu forta nu se poate! numai bine! livia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai de ce sa vorbiti la suc, vorbiti la un ceai, la voi acasa. explica-i frumos ca trebuie sa termine cu prostiile si ca o sa va mutati la casa voastra cind o sa puteti, realist vorbind. mie imi pare ca e cam nehotarit si tracasat. discuta frumos, asigura-l ca-l iubesti, si arata-i ca nu se poate sa va mutati dpdv al sanatatii voastre in primul rind si al viitorului confort pt. bebe. imi pare din ce in ce mai mult o furtuna intr-un pahar, alimentata cumva si din exterior. daca tot nu intelege si o tine pe-a lui ... [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cind un om (si femeie si barbat) isi pune partenerul/a intr-o situatie imposibila, nu exista decit o singura motivatie. Persoana vrea afara din relatie, dar nu si responsabilitatea deciziei. Practic, orice om cu nitica logica si un dram de bun simt, poate vedea alegerea oferita Magdalenei...este ceva de genul: "te dau la crocodili, sau nu? Dar daca nu alegi crocodilii, sa stii ca eu te parasesc..." Anamaria
"After all is said & done, more is said than done."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu vad de ce ideea ca unui copil ii lipseste tatal este invechita...adik pentru tine, anca, niste bunici(fie ei cei mai buni din lume)si restul familiei poate suplini unul din parinti? ...pey atunci ar trebui privite si formulate altfel legile, protectia copilului ar trebui sa nu mai ceara procura, de ex....si pot afirma cu tarie ca in timp, toti acesti copii vor suferi, mai ales daca mama ii va impuia capul cu atatea "realitati" despre tatal lui. magdalena, tot ce vii si spui nou acum schimba mult situatia. iar in dulcele targ al Ieshilor sa inteleg, cel putin dupa cum arata sugestiv BULI ca e ora unui paharel? [cool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

spun ca ii e mai bine langa mama si bunici decat langa un tata egoist care pune propriile orgolii, necesitati inainte de toate si care mai mult decat atat vine cu pretentii dar fara solutii! [URL="http://s81.photobucket.com/albums/j201/vladut05112003/"]POZE VLADUT[/URL] "Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...