Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

divort dupa 2 luni de la nunta?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 278
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si tot nu mi-ati raspuns la intrebari: ce sot si tata bun si implicat pune problema (cum bine a punctat si Alynutza) "daca ma iubesti faci copil cu mine", "daca ma iubesti pleci cu mine in chirie". Ce sot cu capul pe umeri isi lasa nevasta gravida, si cu sarcina cu probleme pleaca si n-o mai suna dupa? Voi chiar nu vedeti subtirimea caracterului lui? Nu e normal ca o femeie sa-si puna copilul la adapost? Sa caute cele mai bune solutii pentru mediul in care isi aduce copilul pe lume si=l creste? Voi aveti idee ce inseamna sa pleci sa stai cu chirie din 16 mil? In conditiile in care ai unde sa stai, chiar si periodic, fara sa platesti nimic? Chiar atat de putin conteaza asta? Aveti copii? Cati bani va trebuie lunar pentru cheltuielile lor? Elle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by inni
Sunt de acord ca sotul si-a ales prost momentul, dar nu-l ingropati numai pe el.A spus/facut si ea destule...dar nu vrea sa le spuna aici. Care om cu scaun la cap, dupa ani de relatie cu o tipa, pleaca de langa ea...fara un motiv bine intemeiat..cu atat mai mult cu cat si-a dorit acest copil ??? Barbatii renunta foarte, foarte greu la o relatie lunga.
Numai ca aici nu-i vorba de relatie de ani cum tot ii dai tu inainte, ci doar de maxim un an. Nici nu-i cazul de generalizari, ca nu toti barbatii renunta 'foarte foarte greu' la o relatie, sunt destui care dau cu piciorul la ani frumosi de casnicie si la fel de multi care o fac din motive de 2 bani. Si da, sunt si barbati care dupa ce se vad 'cu sacii-n caruta' isi schimba comportamentul. Mai ales ca nu a trebuit sa disimuleze ani de zile.
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
[url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/"]prajituresc[/url] si [url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/"]bucataresc[/url]
Mrs. Perfect for more than 1 year
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

magdalena (sau cum te cheama, ca banuiesc ca magdalena e numele mamei tale) - lasa-l in pace. daca il tratezi cu indiferenta e cel mai bine. nu pune botul la toate scenariile pe care le face (ca iti ia copilul etc). indiferenta e cea mai buna metoda. daca te iubeste cu adevarat se va intoarce la tine, daca nu se va intoarce inseamna ca nu mai are sentimente pt tine si nu se merita sa iti mai bati capul cu el.
Ramonika [amoras] si pisicile [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/"]Vladutz[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601305182027/"]Bubulina[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/"]Maritza[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/"]Fulgushor[/url][pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Alynutza
quote:
Originally posted by inni
Sunt de acord ca sotul si-a ales prost momentul, dar nu-l ingropati numai pe el.A spus/facut si ea destule...dar nu vrea sa le spuna aici. Care om cu scaun la cap, dupa ani de relatie cu o tipa, pleaca de langa ea...fara un motiv bine intemeiat..cu atat mai mult cu cat si-a dorit acest copil ??? Barbatii renunta foarte, foarte greu la o relatie lunga.
[font=Comic Sans MS]Numai ca aici nu-i vorba de relatie de ani cum tot ii dai tu inainte, ci doar de maxim un an.
NUUUUUUUUUUUUUUUUU ????????[:0][:0][:0][:0][:0][:0] Eu intelesesem ca sunt prieteni de mai mult timp. Pey atunci Magdaleno...scuza-ma iubita...culegi ce-ai semanat !!!! Daca a facut toate alegerile (nunta, copil) cu un barbat pe care-l cunostea numai dupa un an de zile..., nu tu bani, nu tu perspective apropiate..facultati de platit, basca..2 rate..una facuta de parinti pt nunta (deci nu tu...bani de nunta macar) si una cu care a venit el (cu asta nu stiu ce mai e)..asa..deci daca a facut toate astea ..iar acum e nemultumita de comportamentul lui...mi se pare chiar normala situatia. Cum sa cunosti un om in 12 luni, dintre care 4 se confrunta amandoi cu hormonii sarcinii, una-doua cu pregatirile pt. nunta...iar in restul banuiesc ca au muncit la copil. Deci voi de vorba ati stat vreun pic ? .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

parintii mei s-au casatorit dupa 8 luni de cand s-au cunoscut si anul acesta implinesc 31 de ani de casnicie! crezi ca timpul petrecut inainte conteaza, eu zic ca nu, conteaza sa fi OM sa ai caracter si onoare, cat despre respect se vede cu ochiul liber ce stie el despre a respecta! [URL="http://s81.photobucket.com/albums/j201/vladut05112003/"]POZE VLADUT[/URL] "Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma supun majoritatii celor care scriu aici (pt. ca daca indraznesc sa gandesc altfel...mi se spune ca sunt una d-aia care se umileste in fatza barbatului) si-ti recomand calduros sa divortezi. Creste-ti fata singura, o sa fie floare la ureche. Te vor ajuta ai tai...he hee..ce viata roz se intrevede. Si poate in timp vei cunoaste omul care va vrea sa-ti stea alaturi indiferent cat de "femeie superioara" te vei crede. Poate se va ivi barbatul cu care te poti numi egala (se tot bate atata moneda pe prostia asta...oricat ati vrea voi sa fiti egale cu barbatii...nu sunteti si nu veti fi niciodata). Iti doresc din tot sufletul sa fie bine pt. tine si familia ta, si data viitoare poate nu-ti mai pui pirostriile asa repede. Sa-ti fie o lectie de viata. Intreba cineva ce-as face in locul parintilor. In primul rand ca mi-as fi sfatuit fata sa mai astepte cu maritisul..macar pana termina facultatea. Daca nu ar vrea...as sfatui-o sa nu faca copil pana nu au un rost al lor...si as vedea mai departe cum decurg lucrurile. Aaa..(si ca sa raspund si cuiva de aici), nu-ti doresc sa dai peste un alt om care da in sotie, care se imbata, care inseala...dar care e innebunit de-a binelea dupa copilul lui. Ptiu drace...dar chiar ca astea nu sunt motive sa divortezi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by anca_vlad
parintii mei s-au casatorit dupa 8 luni de cand s-au cunoscut si anul acesta implinesc 31 de ani de casnicie! crezi ca timpul petrecut inainte conteaza, eu zic ca nu, conteaza sa fi OM sa ai caracter si onoare, cat despre respect se vede cu ochiul liber ce stie el despre a respecta!
Exact. Reusita unui mariaj nu sta in numarul de ani petrecuti inainte. Da' credeam ca expertele matrimoniale stiau deja asta [:D] Elle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magdalena dupa cum vezi, oricum o dai e vina ta. E absolut normal sa stii, daca te mariti si faci copil cu unul pe care il cunosti de abia un an, dar absolut normal, sa faca fitzele aastea, sa plece de acasa, sa te enerveze cand ai o sarcina cu probleme. Glumesc, sper ca-ti dai seama. Eu, in locul tau, numai pentru aberatia de a imi cere sa ma mut intr-o camera plus o baba ii aratam usa (in conditiile prezentate de tine, adica). As fi considerat ca e nebun si ca prezenta lui langa copil dauneaza. In viata mea cam asa am reactionat, nu vorbesc din carti. Am aratat usa cand sotul a sarit calul. Dar eu fac parte din procentul de copii care a suferit foarte mult pentru ca mama nu a avut bunul-simt sa divorteze. O sa repet si eu ce au spus alte fete: copilul e pe primul loc, trebuie sa duci sarcina la termen si sa nasti cu bine. Lasa restul... nu esti vinovata ca ai ajuns in situatia asta dar de acum inainte trebuie sa pui pe primul loc copil... si o faci foarte bine pana acum. Eu iti doresc nastere usoara si un bebe mancacios... iar asta a fost o experienta din care vei invata multe, sa nu-ti para rau. J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...