Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

divort dupa 2 luni de la nunta?


Recommended Posts

Hai ca ati deviat subiectul. Nu era vorba de investitii in apt altcuiva, de unde s-a ajuns la asta ? La urma urmei, chiar asa de-ar fi, trebuie sa-ti amenajezi locul in care stai. Si noi stam cu chirie, dar asta nu inseamna ca nu bat un cui ca nu-i al meu. Asta-i culmea, toti vor sa fie proprietari, nu se mai poate trai decat daca ai proprietate personala. Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 278
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Maria pai asta figura ca unul dintre motivele pentru parasirea domiciliului conjugal: ca el nu voia sa investeasca in apartamentul socrilor. In schimb, probabil ar fi fost dispus sa investeasca fara probleme in apartamentul babei la care se muta cu chirie. Sau mai stii, poate de fapt era super vila comfort lux si baba le statea non-stop la dispozitie sa le zugraveasca/repare orice si oricand ar fi fost nevoie pe banii ei.
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
[url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/"]prajituresc[/url] si [url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/"]bucataresc[/url]
Mrs. Perfect for more than 1 year
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce intelegem? intelegem ca te joaca la psihic. sa vada ce zici tu. vrea o reactie de la tine, oricare ar fi aia. da-i ignore deocamdata.
Ramonika [amoras] si pisicile [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/"]Vladutz[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601305182027/"]Bubulina[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/"]Maritza[/url][pis] [url="http://www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/"]Fulgushor[/url][pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by magdalena67
haideti sa va citez mesajul care mi l-a trimis azi noapte: " sa stii camie foarte dor de tine, dar ma retine ceva sa vin in casa aia. te pup dulce. scuze ca am deranjat la ora asta." azi dimineata ce credeti: vreau certificatul de naster sa divortez. voi ce mai intelegeti? ca eu nimic stoian
Parerea mea: daca domnul cu pricina nu este Dr. Jeckyl and Mr. Hyde, atunci ar trebuie sa-si faca un control psihiatric serios, pentru ca nu cred ca este normal ca in interval de cateva ore sa-si schimbe hotararile. Nu pot sa cred ca face toate astea intentionat, pentru a-si baga sotia la balamuc sau in spital... Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici. http://community.webshots.com/user/miana_dragnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ii rog frumos pe moderatori sa accepte acest mesaj, pentru ca sigur am ceva de spus la capitolul asta. Magdalena, din proprie experienta (mariaj,copil si faclutati la 20 ani si pe desupra barbatu' venit la mine acasa) iti spun ca TREBUIE pentru copil,pentru familie, sa va maturizati. Amandoi. tu se pare ca ai inceput deja. Si tu ai fost la fel de imatura,nu e numai el vinovat in jocul asta.Atunci cand ai cazut pe spate la insistentele lui de a avea un bebe(ca altfel nu ma iubesti indeajuns). sa ma scuze toata lumea dar un baiat de douj si ceva de ani care spune asa ceva, in conditiile in care are un venit sub 10 milione,nu are o casa a lui, nu are siguranta zilei de maine e PE DINAFARA.e exact ca pustiul de 15 care spune azi ca te iubeste si maine e la patinoar cu alta. Una e sa se intample la 20 de ani sa ramaneti gravizi si alta e sa iti spuna domnu student fara bani de suc "hai sa ne innmultim" si tu pe deasupra sa-l asculti! barbatii (chiar si de douj de ani) se gandesc initial cu ce isi vor creste copilul (macar minimul necesar) si apoi vin cu pretentii. Si nu in ultimul rand, tot ei,barbatii nu santajaza ieftin o femeie cu chestii de genul"ma iubesti,fa-mi un copil".asta e de domeniul liceului cu "ma iubesti,vino cu mine la munte". In conditiile date, sa nu te mire comportamentul lui de acum.Atat poate.ti-a demonstrat din start ca atat poate.Dar te mira,pentru ca ,insarcinata fiind deja ai inceput sa te maturizezi tu(altfel plecai intinsa dupa el ,cum l-ai ascultat pana acum) si iti dai seama ca prioritar e copilul. Deci daca el nu e barbat, incearca sa fii tu,o luna,doua ,trei pana creste si el. dar nu mai mult.Incearca sa-l scoti de sub influenta parintilor.cauta prilej sa dai de el si rupe-l de sub influenta alora. fiind atat de imatur,il pot intoarce aiurea de tot impotriva ta,cum se pare ca au facut-o deja, desi el probabil ca tine la tine(dovada aceste mesaje contradictorii). daca-l lasi pe mana socrilor, sanatate si virtute. Aveti 20 de ani inteleg. toti am facut probabil destule tampenii la 20 de ani,si peste 10 ne intrebam "oare cum am putut gandi asa?".Nu e o scuza pt el ,insa sunt convinsa ca habar nu are ce inseamna un copil,ce inseamna o gravida,si ii e mintea plina de orgolii si de sfaturile lu' mamitzica mare. Incearca sa-l aduci acasa, explica-i ca veti gasi o solutie impreuna pe parcurs ,lasa tu orgoliul daca el e un copil,dar nu mult. o luna,doua,trei. daca nu incepe sa se dea pe brazda, e mult mai bine pt tine sa ai grija de un copil, nu de doi. Eu as incerca sa-i dau o sansa prin prisma faptului ca sunteti amandoi f tineri, iar tineri gresesc si au orgolii tampite in cap.dar atat! o sansa! ref la apartament. puteti pune mana de la mana,tot neamul, sa cumparati ceva pt sora ta,o garsoniera,eu stiu!? si sa stati singuri. si in atare conditii are si el dreptul sa fie trecut in contract,alaturi de tine si parintii tai .noi asa am facut si toata lumea e happy. Si da, nici eu nu as sta o viata intr-o casa care nu imi apartine. si nici barbatu-miu.ca nu sti ce se intampla peste 20 ani si zbori in strada! dar se poate sta pe moment,pana se gaseste o solutie viabila.si asta trebuie sa priceapa domnu' imaturitate al tau. Iar daca nu pricepe, E MAI BINE PT TINE ASA decat sa tragi o viata intreaga de el si de pe urma lui! [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E putin socant titlul subiectului tau, am intrat, am citit postarile tale chiar daca nu am avut rabdare sa le citesc si pe celelalte si pentru ca ma mananca degetele nu ma pot abtine sa-ti spun, cu toata parerea de rau, sa-l lasi sa se duca unde o vrea si unde o vedea cu ochii. Din punctul meu de vedere nu este un om care sa merite ceea ce ai tu de oferit: dragoste, copil, familie, casa si asa mai departe. Nu are nicio justificare pentru atitudinea lui fata de tine, cu atat mai mult in situatia in care esti, de gravida cu probleme. Nu vreau sa fiu dura, dar cum iti dovedeste tie barbatul tau ca te iubeste? Parasindu-te intr-un moment delicat pentru ca nu e casa pe numele lui? De ce ar fi??? A muncit el pentru ea? NU!!! Nu are nici un drept acolo si asta o stia de dinainte de casatorie! Ce vrea de fapt? Sa-ti arate ca are orgoliu? nu de orgolii e nevoie intr-o familie! Cand m-am casatorit aveam apartament, dupa vreo 6 ani l-am vandut, am pus o diferenta de cateva sute de milioane si am cumparat altul care e tot pe numele meu si e specificat in acte ca e bunul meu propriu si asta in conditiile in care sotul meu produce cam de 3-4 ori mai mult decat mine si imbunatatirile in vechiul apartament nu le-am facut numai din salariul meu, dar asta a fost dorinta lui, sa fie stipulat in acte ca banii provin din vanzarea apartamentului pe care il aveam de dinainte de casatorie. Niciodata, din momentul in care ne-am casatorit, nu s-a pus problema ca e doar casa mea.Nu! E casa noastra! Un barbat adevarat care isi iubeste sotia si familia procedeaza asa. Am scris o polologhie si sper sa intelegi ce-am vrut sa scot in evidenta.Sunt convinsa ca sufletul tau tanjeste dupa el, dar fii sigura ca dragostea trece si e mai bine sa-ti canalizezi energia si dragostea catre bebelusul pe care-l astepti si care va fi mai al tau decat orice pe lumea asta, iar pe el sa-l ignori chiar daca pe dinauntru clocotesti. Eu nu l-as accepta din nou in viata mea sub niciun motiv, dar e strict punctul meu de vedere.Indiferent de decizia pe care o vei lua iti doresc numai bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...