Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

divort dupa 2 luni de la nunta?


Recommended Posts

Magdalena, tu ai grija de bebe, de tine, si cu asta basta. Ceea ce nu-mi place sa-ti spun, dar totusi o fac: - sa nu accepti nici un fel de compromis de la el daca se intoarce. Si nici sa nu mergi dupa el, nici daca sta in vila cu 100 de camere - sper ca ratele lui isi plateste el, din salariul lui. Sper ca nu-i speli hainele, nu-i faci de mancare, etc pana cand nu se muta inapoi - gaseste vreo 2-3 martori care sa depuna marturie (la nevoie- in caz de divort) ca te-a parasit cand erai gravida. Nu-i sigur ca veti ajunge la divort, dar nu ar fi fair nici sa stai tu in genunchi sa te rogi de el sa se intoarca la tine. Iti doresc sarcina usoara, nu te gandi la el, ai alte lucruri mai bune de facut!!! Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002) [url="http://cards.webshots.com/invite/pickup/132151376FICi/album/559662607HquaFl"]poze[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97022&whichpage=1"] Totul despre alaptat![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 278
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

E clar, isi joaca rolul in scopul marii lovituri - de a deveni proprietar la casa ta. A fost invatat de parintii lui ca acum e momentul pt. ca sunteti casatoriti, astepti copil si tu vei face orice ca sa-l aduci inapoi. Foarte marsav procedeaza, sa te puna in asemenea situatie dupa ce ca mai esti si insarcinata. Fii atenta, Magdalena, te pui in mare pericol daca cedezi. Nu pleca de acasa si nu-l lasa sa puna mana pe casa ta. Daca el face acum asa ceva, mai tarziu poate fi mai rau. Inteleg ca ai o familie buna si iubitoare, pe care te poti baza, deci nu esti singura in cazul in care el pleaca. Mult noroc, maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magdalena, ca sa-ti raspund la intrebarea daca am mai intalnit asa ceva, adica divort la 2 luni dupa nunta: da, numai ca a plecat ea, ca nu voia sa stea singuri intr-un apartament, voia cu mama ei! Deci se poate!! Serios vorbind, comportamentul sotului tau este, cu blandete vorbind, jenant pentru el. E o tampenie ca ii arde de schimbari majore in conditiile in care copilul e pe drum...si schimbarile sunt in rau. O varianta pe care a-i putea sa i-o propui ar fi sa platiti chirie parintilor tai. Aceeasi chirie pe care o cerea batrana cu care voia sa va mutati, daca tot vrea sa plateasca! Dar daca faza cu apartamentul ar fi singura problema, treaca-mearga! Dar sa nu te sune, sa faca comentarii la adresa rudelor cu ele de fata....urat! Lasa-l o vreme sa se aseze apele si sa vezi exact ce vrea! Ai grija de tine si de bebe! "Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

magdalena pe primul loc esti tu si copilul el sa isi astepte randul, daca vrea sa plece sa plece sa isi vada de drum, nu vrea sa isi asume responsabilitatile ff bine mU e musai, tu nu trebuie sa te simti vinovata PENTRU CA IN CAZUL ASTA NU AI NICI O VINA , e clar ca e lucratura din partea lui si a parintilor lui si sa II FIE SI SA LE FIE RUSINE! pentru mine asta spune multe despre ce oameni si ce caracter sunt! dar nu asta trebuie discutat aici. TU NU ESTI SINGURA ii ai pe ai tai langa tine pe bb cu tine, cel care va pierde el va fi dar nu trebuie sa iti para rau, in acest caz nu ai de ce? Iar pentru mine el da dovada de EGOISM si lipsa de SUFLET!, caci IUBIRE..............nu faci asa ceva omului pe care il iubesti! In cazul meu, eu am fost cea care a plecat la nervi si draci din cauza de pretentii absurde dar tot din partea alor lui......si tot el a fost cel care a umblat sa ne intoarcem ......era prietem cu CFR-ul ca eu nu am plecat dintr-un cartier in altul ci sute de km distanta..........ceea ce pe ei (ai lui)i-a determinat sa cedeze ca el la noi nu renunta! [URL="http://s81.photobucket.com/albums/j201/vladut05112003/"]POZE VLADUT[/URL] "Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc mult ca sunteti alaturi de noi, si intradevar acum pe primul loc trebuie sa fie bebita. daca nu ia pasat de noi cand a plecat cred ca de ce ar trebui sa imi pese mie, sa stea linistit cu chirie, sa isi vada de viata lui, si pe noi sa ne lase in pace, cu toate ca aseara cand a plecat a stiut sa imi spuna ca are dreptul la copil, este dreptul lui si nu il poate lua nimeni, ca o sa vina sa recunoasca copilul,dar asta cred ca a facuto tot ca sa ma enerveze stiind ca nu am voie deoarece bebita este coborata foarte jos si dr. nea recomandat liniste si repaus cat mai mult pentru a nu mai avea probleme. stoian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in cazul asta daca sarcina e coborata, chiar trebuie sa stai cuminte si lasa-l desi e greu nu te mai gandi la el.......bb si apoi restul e fff important sa ai grij de tine ca bb sa vin ape lume l atimp nu mai devreme! [URL="http://s81.photobucket.com/albums/j201/vladut05112003/"]POZE VLADUT[/URL] "Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand am citit ce-ai scris parca il vedeam pe ex-ul meu. Care lucra la un moment dat ca prof cu jumate de norma, dar n-ar fi acceptat niciodata sa locuiasca in casa construita de ai mei, mai bine ar sta cu chirie (din ce ar fi platit-o numai Dumnezeu stie). La un moment dat chiar ma convinsese, ajunsesem sa cred ca mai bine stau eu cu iubitzelul meu in garsoniera cu chirie, ce-mi trebuie mie apartament la vila. Am avut noroc sa-mi vina mintea la cap la timp, acuma eu sunt casatorita si fericita, el tot cu parintii si schimba jobul la 2 luni. Pentru bebele din burtica, incearca sa te linisteti, ca voi sunteti cele mai importante fiinte acum. In cele mai blande cuvinte si tot nu pot sa spun decat ca sotzul tau este un mare nemernic daca te-a parasit in conditiile astea. Mai degraba el nu te iubeste daca ar fi in stare sa te forteze sa traiesti mai rau, cand iti poate fi foarte bine. Iar parintii lui, niste batuti in cap. Viata e prea scurta ca sa ne milogim de altii sa ne faca nefericiti. Ai grija de tine si de bebe si, daca se intoarce acasa, lasa-l sa plateasca cu varf si indesat rautatea pe care v-o face acum. Cat despre 'domnul' rilbuc1 nu mai traim pe vremea lui pazvante chioru si bine zice Elise ce zice. Daca poti sa dai mai mult, atunci da frate. Daca nu, accepti ce ti se ofera. In nici un caz nu-ti obligi sotzia si copilul nou nascut sa accepte orice conditii numai pentru orgoliul tau de macho. In ziua de azi o casa este un lucru prea greu de obtinut ca sa-ti permiti asemenea fitze pline de testosteron. Sotzul meu traieste bine mersi in casa mea, construita de parintii mei si e bine mersi si fericit si m-a asigurat ca se simte acasa si abia asteapta sa ajunga in cuibul nostru dupa o zi grea de munca. Si nu e mai putin barbat pentru asta si niciodata nu l-as considera mai putin barbat pentru ca ai mei au putut si ai lui nu. Ne bucuram impreuna ca am avut un inceput bun si ca nu avem rate la casa si ne permitem de banii aia sa ne traim 'tineretea casniciei'. Si il iubesc si mai mult tocmai pentru ca este suficient de barbat sa nu se incurce cu orgolii marunte, de genul cine ce a adus, pentru ca in casnicia asta, eu m-am adus pe mine, si el pe el, restul este doar 'suport tehnic'. (Scuze Magdalena ca m-am ambalat asa, dar imi creste efectiv tensiunea cand vad asemenea specimene.)
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
[url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/"]prajituresc[/url] si [url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/"]bucataresc[/url]
Mrs. Perfect for more than 1 year
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mariamunteanu
E clar, isi joaca rolul in scopul marii lovituri - de a deveni proprietar la casa ta. A fost invatat de parintii lui ca acum e momentul pt. ca sunteti casatoriti, astepti copil si tu vei face orice ca sa-l aduci inapoi. Foarte marsav procedeaza, sa te puna in asemenea situatie dupa ce ca mai esti si insarcinata. Fii atenta, Magdalena, te pui in mare pericol daca cedezi. Nu pleca de acasa si nu-l lasa sa puna mana pe casa ta. Daca el face acum asa ceva, mai tarziu poate fi mai rau. Inteleg ca ai o familie buna si iubitoare, pe care te poti baza, deci nu esti singura in cazul in care el pleaca. Mult noroc, maria
Asta e si parerea mea. Totul a fost bine pana la nunta dar apoi l-au invatat ai lui sa-si ceara dreptul. Ai grija de tine si de bebe si nu ceda ca nu ai pentru cine. Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

magdalena, nu vreau sa iti dau sfaturi pentru ca am impresia ca deja stii foarte bine pe ce pozitie te afli si ce trebuie sa faci. Iti spun doar parerea mea: situatia nu mi se pare normala, nu as putea sa inteleg un astfel de comportament si, daca omul are un orgoliu atat de mare incat il orbeste complet (si mai e si nejustificat, pe deasupra!...adica ce, e rusine sa stai in casa pusa la dispozitie de socri???? daca nu-ti convine, stai pana poti sa-ti faci ceva al tau dar sa preferi sa stai cu chirie.....mi se pare atat de absurd ca nici nu-mi vine a crede ca exista astfel de oameni) si, pe deasupra, mai este si marioneta parintilor.....daca veti continua impreuna vei avea numai de tras. Tu stii mai bine "stofa" si daca merita efortul pentru a o "croi" dar.....atentie mare. Iar faptul ca iti face asa ceva acum, cand esti asa de vulnerabila si, pe undeva, isi pune in pericol si copilul (daca agitatia iti pune in pericol sarcina, la asta se rezuma, pana la urma)......nici nu pot sa-l comentez. Ai mare grija de tine!! Dupa cum vezi, suntem multe aici alaturi de tine, ai familia aproape....asa ca fii tare.[flo][flo][flo] Iepumic [iepu] [url="http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/ankadam_2000/album?.dir=61c2re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//fr.pg.photos.yahoo.com/ph//my_photos"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://family.webshots.com/album/560575706QeorwD"]CONCEDIU 2007[/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...