Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

divort dupa 2 luni de la nunta?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 278
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hai ca e tare sotul asta al tau! N-am nimic dar sunt fudul! Si parintii si mai si! Dar stii tu vorba aia cu ala fudul! Lasa-l sa se mute el cat vrea si unde vrea. O sa fie in regula dupa un timp! Daca va iubeste se va intoarce dar este o mare mizerie ce face acum mai ales ca esti insarcinata si ai nevoie de liniste si de suport. Si eu tind sa cred ca ar avea ceva pretentii la casa ta dar important este sa vezi lucrurile clar si cu calm. Nu ceda pentru ca nu are nici un drept. Curaj si iti tin pumnii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Guestus
quote:
Originally posted by anca_vlad
si chiria sa o plateasca din bani luati pe chiria apartamentului EI......deci....
normal....doar nu vrei sa plateasca din banii mei
....nu din ai tai nu din ai mei sau ai altora......ci din ai lui....nu cei luati din chirie! PS ma si intrebam pe unde esti....... [URL="http://s81.photobucket.com/albums/j201/vladut05112003/"]POZE VLADUT[/URL] "Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mariamunteanu
E clar, isi joaca rolul in scopul marii lovituri - de a deveni proprietar la casa ta. A fost invatat de parintii lui ca acum e momentul pt. ca sunteti casatoriti, astepti copil si tu vei face orice ca sa-l aduci inapoi. Foarte marsav procedeaza, sa te puna in asemenea situatie dupa ce ca mai esti si insarcinata. Fii atenta, Magdalena, te pui in mare pericol daca cedezi. Nu pleca de acasa si nu-l lasa sa puna mana pe casa ta. Daca el face acum asa ceva, mai tarziu poate fi mai rau. Inteleg ca ai o familie buna si iubitoare, pe care te poti baza, deci nu esti singura in cazul in care el pleaca. Mult noroc, maria
Asa cred si eu. A vorbit cu ai lui si vrea sa fie casa pe numele lui, asa ca face presiuni, stiindu-te intr-o situatie in care esti vulnerabila. Faptul ca face aceste presiuni il descalifica. Un om ca lumea statea cu voi in casa in care aveti conditii si muncea pt. a cumpara casa voastra si a va muta peste cativa ani in ceva in care si-a adus el contributia. Dar el vrea sa i se dea de-a gata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Guestus
quote:
Originally posted by anca_vlad
si chiria sa o plateasca din bani luati pe chiria apartamentului EI......deci....
normal....doar nu vrei sa plateasca din banii mei
Daca plateste chiria din banii luati din inchirierea apartamentului parintilor ei, e absolut acelas lucru cu a sta in apartamentul parintilor ei. Este o pretentie absurda. Si de fapt el nu vrea asta. Vrea sa fie co-proprietar si il deranjeaza ca parintii ei isi tin apartamentul pe numele lor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Guestus, cum adica sa-si inchirieze apartamentul si sa plece sa stea cu chirie? Doar sa-i satisfaca domnului orgoliul masculin? N-ai fost atent cand Magdalena ne spunea despre situatia lor financiara delicata? Sa se trambaleze aiurea pentru un moft si sa-si mute si ce iau pe mere sa dea pe pere? As zice sa faca acest lucru daca in casa cu ei stateau si parintii ei... In plus, am inteles ca varianta lui este o garsoniera mizera si ieftina la capatul Militarilor, mult prea departe pentru ca ea (care esi gravida pe deasupra) sa ajunga la servici... Of, dar ce ma mir ca dai solutii din astea... ca esti barbat si, in fond, corb la corb nu scoate ochii... Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici. http://community.webshots.com/user/miana_dragnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

magdalena,daca nu te superi, cati ani aveti tu si sotul tau? o fi prea tanar,nu s-a maturizat inca? sa nu stie el ce responsabilitate mare are cand se casatoreste si mai ales cand devine si tata in scurt timp? crede ca numai la el se poate gandi si daca are chef sa plece,pleaca? crede ca poate trage dupa el prin chirii o femeie insarcinata? Iti doresc multa rabdare si sanatate,te inteleg cum te simti, gravida find. E o perioada delicata. PS:cine foloseste nik-ul acesta? tu sau mama ta? am vazut o postare unde zicea ca e mama ta dana si deliutza mamarutza [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuza-ma Magdalena,dar el n-a stiut inainte ca va veti casatori ca veti sta in apartamentul oferit de ai tai? De ce s-a insurat daca nu i-a placut ideea de a sta cu tine acolo? Ti-a spus vreodata inainte de nunta "draga mea,noi ne casatorim ,dar ideea mea e asta si asta si anume mergem in chirie?" S-a trezit asa ca nu-i convine acum,cand vine si copila voastra,in prag de iarna ca el vrea sa stea in chirie ,ca altfel nu se simte barbat. Vezi de treaba ta si de copil,ai grija de tine si lasa-l sa decanteze ce a facut. Se da cu pumnu-n piept ca va avea drepturi la copil? Foarte bine,speram sa nu uite ca si obligatii va avea. Va veni la copil? Foarte bine,o sa-l pui sa schimbe scutece,sa te ajute cu baita ,sa-i pregateasca biberoanele,sa le sterilizeze,o sa-l trezesti noaptea la 2 sunandu-l pe celular sa caute o farmacie deschisa ca fetita are nevoie de ceai contra colicilor si alte de-astea.Ca nu esti tu singurul parinte ce are drepturi /obligatii fata de copil,mai e si el.Si daca tot va veni pt putine ore ii dai stafeta. Sa vedem daca revine la ganduri mai bune.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...