Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

divort dupa 2 luni de la nunta?


Recommended Posts

mda, adevarul este ca perfectiunea a fost atinsa deja de femei, si stau si ma gandesc ca, pentru ca unui copil ii este mult mai bine cu un singur parinte, asa ca haideti sa "castram" barbatii...cand suntem insarcinate sa aibe doar o privire in pamant, fara trairi si viata personala, sa umblam pe la gene si sa obtinem doar masculul "fara greseala" si poate, poate atunci(oricum, inca ccc cu rezerva de a cara palme peste ceafa si suturi in fund) sa-i mai acceptam langa noi....pana atunci, Magdaleno, eu zic sa-l lasi, si sa intri in tagma celor care cauta inca pe mister perfect.[xx(][xx(][xx(][xx(]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 278
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

magdalena cred ca nu mai este de mult pe acest topic...dar am sa incerc si eu o parere... magdalena: medicul ti-a recomandat liniste. de ce nu incerci sa ai liniste? ia incearca sa nu-l mai bagi in seama! nu-i mai raspunde la telefoane, nu-l mai primi in casa ta... sa pari ca nu te mai intereseaza capitolul acesta. daca te iubeste , va munci sa te recastige. caci ceea ce a facut el nu e tocmai frumos. si apoi daca asa a facut de la-nceput .. viata voastra nu stiu cum poate sa fie de-aici in colo! cred ca merita sa fie pus pe jar si el.. si daca nu va face asta.. inseamna ca nu te-a iubit niciodata cu adevarat. iar de-acum incolo nici atat scuza-mi sinceritatea! sanatate multa! s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magdalena, eu zic asa: daca el tot vrea chirie, platiti chirie parintilor tai; daca ei nu au nevoie de bani, sa deschida un cont bancar separat si sa puna toti banii acolo, ptr. ca data viitoare cand ginerica isi face bagajul, sa ai tu pe ce pune mana. In alta ordine de idei: nu-l tine pe jar daca tu nu simti asa; daca il vrei langa tine, cand se intoarce, primeste-l, dar cred ca ar trebui sa-i spui ff clar ca e binevenit langa tine (NU in casa ta, sa nu-l atingi unde-l doare, ci langa tine), dar data viitoare cand se gandeste sa plece de langa tine, sa isi ia tot catrabalacul, ca la tine nu-i nici hotel, nici tziganie! Te pup si ai grija de voi. _____________________________________________ [gravi] http://bd.lilypie.com/klQFm4.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ardeiash - si eu cred acelasi lucru. Nu trebuie sa iti asumi singura responsabilitatea unei relatii. Si nu trebuie sa iti fie frica sa pui din presiune si pe umerii lui: daca te iubeste, va face concesii. Va LUPTA si el pentru cuplu, nu numai tu. Daca nu o face, eu n-as ramine oricum cu cineva caruia nu-i pasa de mine, de noi. As considera ca n-am pierdut nimic. Oricum era o cauza pierduta din start. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ruxij
Dov, spui numai tampenii.
din cate stiu eu replica asta contravine regulilor forumului...vezi tu? mie mi se pare ca puneti prea mult venin in sufletul fetii,ca se exagereaza prea mult greseala lui...adik, asa, pe intelesul tau, replica ta era pentru cele ca tine. [;)]si daca nu-ti convine ce spun...[bis][bis][bis]si lasa-maaaa, lasa-maaaa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dov, nimeni nu a pus venin in sufletul fetei. Fata venea deja cu venin in suflet... nu a zis nimeni ca e pefecta, insa e gravida si sotul ei a parasit-o pe motive copilaresti. Mai urmeaza sa fim parasite fiindca ne-a pupat colegul de grupa la gradi cand aveam 4 ani... sau pt ca am cumparat cartofi de la un vanzator si nu o vanzatoare, sau ce stiu eu ce mai pot debita creierii unora. Nu stiu pana unde va merge nesimtirea unui barbat, nu vrea nimeni sa caute barbatul perfect, dar nici sa fim umilite in acest hal, cum a fost Magdalena. Da, trebuie sa ne luptam pt. o relatie, dar nu cu orice pret. Avem si noi mandria noastra, drepturile noastre si limitele noastre. Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002) [url="http://cards.webshots.com/invite/pickup/132151376FICi/album/559662607HquaFl"]poze[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97022&whichpage=1"] Totul despre alaptat![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in afara de mine, nimeni nu si-a pus intrebarea ce varsta au cei doi protagonisti...pentru ca e foarte important...parinte poti deveni foarte devreme, asta nu inseamna ca peste noapte te maturizezi, oricat ai vrea...daca era chiar asa de nebun, ar fi plecat la ma-sa, ar fi putut face lucrurile mult mai urate...eu n-am zis ca acum, in situatia data sa se duca ea la usa lui, cu bagajul in mana, si sa spuna, uite, gata, m-ai convins...dar nici daca el mai vrea ink sa fie impreuna, ea sa o tina cu nu, nu, nu...se poate ajunge si la un compromis, si apoi, ar trebui sa insiste sa vada dincolo de aparente...ea face supozitii de genul cum ca ma-sa i-a bagat lui in cap ce sa faca...se prea poate, si eu cred la fel, dar e important ca el sa recunoasca asta, sa-l faca sa zica, uite, "mama mi-a zis ca o sa..."si etc, etc...pentru ca asa poate si ea lupta direct cu dusmanul....in schimb, in faza asta, toata lumea face tot felul de supozitii, iar "adevarul" il stie fiecare din cei doi doar. Asta e tot, mi se pare ca prea e impinsa de la spate sa-i dea un sut in fund, cand de fapt, s-au vazut atatea cazuri de barbati care s-au dat pe brazda...nu e asta cel mai rau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Tisina
mihuta, cum poti sa spui ca nu ar avea nimic de pierdut daca se muta cu chirie (cu o baba straina in casa)? Dar sarcina ei coborata? Cum ramane cu faptul ca trebuie sa traverseze orasul pentru a merge la munca? Spuneti ca asa e nelinistita ca sta fara sot care e cu chirie. Dar credeti ca ar fi mai linistita stand in conditiile descrise? Eu am stat cu chirie pe vremea studentiei la doua batrane (in perioade diferite) si ambele m-au imbolnavit de nervi. Dar sa mai fii si gravida, cand mai ai si tu toane! Eu nu zic ca ar trebui sa se desparta, dimpotriva, cred ca acesta ar fi momentul pentru ca sotul ei sa isi sacrifice orgoliul, ca fiind insarcinata nu e deloc potrivit sa se sacrifice ea. Intre timp nu ii tine nimeni sa nu faca demersuri pentru o casa a lor, insa pana atunci de ce sa stea cu chirie? Zau ca nu inteleg. SI cand o acuzati ca i-ar fi reprosat treaba cu "casa e a mea... " poate nu ati citit cu atentie ca a facut aceasta afirmatie cand domnul era cu bagajele facute, in drum spre plecare, o ultima rabufnire din partea ei, as zice. magdalena, ai grija de tine si de burtica. Nu te mai framanta atat pentru ca ai luat o hotarare inteleapta alegand confortul tau si al copilului. Asta ar fi trebuit sa faca si sotul tau, dar poate ca nu e prea tarziu sa isi dea seama ca a gresit. Daca te iubeste nu va sta mult timp departe si iti urez din tot sufletul sa fie asa. Tisina
Tisina, eu una nu vad nimic rau in a incerca. Daca el a facut o tampenie si ea nu ramane mai prejos, fiecare e mandru ca tine coada in sus, dar de fapt ce au castigat ? Fireste ca el s-a comportat absolut imatur si egoist, dar poate Magdalena nu a gestionat la modul cel mai potrivit criza. Intr-adevar, cel putin ea are o scuza, ca hormonii astia nu-s de gluma (stiu io ce spun)... dar daca ai un scop incerci sa cauti rational mijloacele de a-l obtine. [gravi] 37s + [fetita] Sophia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...