Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fluturasi minunati de martie-aprilie 2011 (56)


Recommended Posts

hello!

 

Craciun fericit tuturor !!  Ho-Ho-Ho!!

ce de pregatiri faceti voi, dragele mosului!!!

 

Abia acum simt ca iau o gura de aer si gata cu stresul, ma bucur de Sarbatori. Sunt in concediu toata sapt asta. In Week-end am taiat porcul la soacra-mea, Ieri am tras o tura la cumparaturi (d'astea de casa..lapte, oua....etc), pe seara ceva curatenie si rufe + intalnire cu prietenii nostrii care pleaca la tara de sarbatori si nu mai aveam cand sa ne vedem.

M-am intalnit ieri cu Deea, mi-am luat elefantelul pe care mi-l pastrase [flo2] . e suparata ca e bolnavioara Anna, are gura-mana-picior plus la urina i-a iesit e-coli...off..

 

Azi au venit mei pe la noi, am mai tras o tura de curatenie si rufe, am impodobit si bradul...aaa ieri am facut si sarmale [yum]  bestiale [:)] ... acum copii dorm. Pe seara facem ceva fursecuri cu portocala si il asteptam pe Mosu' [pk] [pk]

 

iertare ca nu va scriu la fiecare cate ceva, dar ma gandesc la voi, si va urez Sarbatori Fericite!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 289
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[artif] Cum ati petrecut fetelor? A venit mosul la voi? ca la copilasi stiu sigur ca a venit.

 

Ivy, Miki cum sunt copiii, sper din tot sufletul ca sanatosi.

 

Cami , ma bucur ca sunteti impreuna.

 

Noi am petrecut frumos, cu multa biserica, colindat, si musafiri. Mosul a fost deosebit de darnic cu noi, asa ca am avut numai motive de bucurie. Ilinca mi-a facut o laringita chiar in noaptea de ajun , asa ca in ziua de Craciun a ratat biserica, tocmai cand s-au impartit si acolo cadouri si au colindat copii ( ea trebuia sa fie mascota lor, imbracata in costum de maramuresanca). La mine e cam grea trecerea de la post la mancarea asta, pfuii nu ma simt bine deloc cu stomacu [vom] . In rest sunt un munte de fericire.

 

Maine taiem porcul asa ca va voi trimite un soric virtual.

 

 

[flor]  [flo2]  [artif]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

Mie nu mi-au tihnit sarbatorile cu amandoi copiii bolnavi, am ajuns la spital cu L si in ziua de Craciun ca facea febra sub antibiotic si are otita se pare (plus enterocolita care n-a trecut), toate noptile facem cu randul s-o pazim de febra, deja am ajuns la fund, chiar am plans azi, vreau si eu doar sa plece bolile de pe capul nostru, atat.  [q] Stam in casa de o saptamana jumatate si noi si copiii suntem plictisiti si obositi. Azi e prima zi fara febra dupa o saptamana intreaga.

In fine sunt trista si nervoasa si f obosita si nepensata si furioasa si nu mai zic, deci nmk in spiritul sarbatorilor 
Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

yvy multe multe imbratisari de la mine pt tine si crede-ma ca poti sa plangi sa te descarci

fiecare dintre noi trecem prin astfel de momente mai grele

deci te inteleg perfect

da de impartasit o impartasesti pe L?

incearca sa o faci cat de des poti si va fi mai bine

si când e asa de rau cheama preotul acasa sa ii citeasca de sanatate si da-o si cu ulei sfintit

totul va fi mult mai bineeeeeeeeeeee

si lasa tristetile ca esti o mamica frumoasa, curajoasa cu doi copii la fel de frumosi si dragalasi asa ca ai foarte multe motive de fericireeeeeeee

sunt oameni ca fratelo - care o duce asa zilnic de 4 ani

el saracul ce sa mai zica?

hai capul sus te rog

Doamne Doamne ne-a dat multa bucurie zilele astea

deci sa ne bucuram

ma voi ruga special pt Larisa maine

sa ii dea Dumnezeu sanatate multaaaaaaaa si tie puetere draga mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miha la noi mosul a fost tare modest

da asta nu ne-a stricat bucuria de a fi toti la masa in ziua de craciun si ieri când am mers toti si la socrii

asa ca fericirea e deplina si la noi

cea sufleteasca

desi alina e asa si asa

socrelu e si el asa si asa

mama la fel

da nu ma mai gândesc iau totul asa cum vine

 

eu tre sa incerc sa o programez pe antonia la oftalmologie la bucuresti

ca nu-mi mai place medicul asta deloc de aici

ma exaspereaza

are aparatura da el nu are timp deloc de explicatii iar eu am nevoie maxima de un medic care sa-mi explice una alta

 

yvy chiar tu stii sa-mi recomanzio un oftalmolog pediatru bun?

ca eu am gasit pe net acu ceva vreme o clinica da nu mai stiu

tre sa o caut iar

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...