Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fluturasi minunati de martie-aprilie 2011 (56)


Recommended Posts

Miky sigur homeopatele au facut minuni. dar tu cum le dai? cate 5 granule de 4 ori pe zi? ma refer, in general, la orice tip de homeopat. cam asta este doza?

noi, de exemplu , am luat Allium Cepa CH7 cand a avut o data nas infundat cu muci si i-am dat 5 granule de 4-5 ori pe zi si a doua zi nu mai avea nimic. eu la fel, am luat si mi-a trecut imediat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 289
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cami ia ceva seara...sa te calmeze si sa dormi linistia. un ceai ceva...erau destule la naturisti, acum sa si aiba efect.....

 

Somleac cum a fost? hai si povesteste-ne.

 

merg sa ma pregatesc de plecare...incet, incet...[:D]

 

la noi s-a cam incalzit si se topeste zapda. maine merg cu fetele in oras [ventilator]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxy, mie imi dadea dr noastra homeopata cate 3-4 granule dizolvate in putina apa de 3-4-5 ori/zi, in functie de gravitate..dar daca administrezi la debut sau in criza, poti da des, la 20-30 minute vreo 6 doze, pe urma le raersti la 4-5 ore si pe urma la 3-4 ori/zi..

 

eu acum i-am pus 7 granule din fiecare la 20 minute..am dat pe google search laringita homeopate si asa am gasit asa i-am dat....am apucat sa-i dau vreo 5 doze..

 

multumim de reteta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

POftiti la cafeluta intaziata,

 

la baie a fost super, ne-am toboganit intr-una de la mic la mare. Eu atat m-am dat pana n-am mai putut urca scarile. Am o singura durere, de ce ei pot si noi nu. Vreau sa va spun ca numai familii de romani am fost acolo. Pur si simplu mergem si cheltuim banii nostrii in alta tara pentru ca noi nu suntem in stare.

 

Miki erai activa pe fb cand am scris eu mesajul, de aia.

 

Delia vad ca tu tot n-ai aparut. Ai dus-o pe Andra la gradi?

 

Ce mai faceti in vacanta? Eu maine cred ca-i duc la film.

 

Imi pare rau dar n-am vreme de mai multa vorbarie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata

 

a.., FB sta la mine deschis toata ziau, daca asta inseamna activ.. [il]

 

crisioana, andra mai tuseste f f rar, cred ca si-au facut treaba homeopatele..o sa caut ceaiul sa-l am in casa pe viitor..

 

somleac, dar la voi cine sta cu ei in vacanta ? iti iei tu liber ? unde mergeti la bai, la gyula ? cat costa acolo cazarea+baile ? si masa ?

pe la voi pe acolo prin zona parca sunt bai, baile felix sau care mai sunt..nu sunt ok ?

 

pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata pe la pranz!!!

Somelac ce frumos tb sa fi fost!!!Este si la noi complex din acesta la Deva. Noi daca am avut casa acoli mergeam.E ff misto ca cele din Germania. Cred ca si la Brasov mai este unul, insa acolo nu am fost. Pacat ca nu avem si in Bucuresti asa ceva...

Miki bine ca ati scapat!!!

Cami cum e in vacanta??Pana la urma ati incheiat mediile?

Roxy multumesc pentru reteta sper ca zilele astea sa execut!!

Va pup!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza, poftiti de cafeliti.

Va servesc si cu o felie de tort de post ca e ziua lui Alex. Sa-mi traiasca baiatul cel intelept.

 

Miki a stat Daria cu ei, marti a fost sotul acasa pana am plecat ca eu am fost de dimineatza la lucru, ieri a venit taica-meu cu sotia lui si azi e tot Daria de serviciu. Nu e prea in regula ca ma suna si din 10 in 10 min, ma oboseste ingrozitor asta, dar n-am avut alternativa. Femeia s-a oferit sa vina , dar trebuia sa-i dau 200 lei plus sa o duc/aduc si am zis pas.

 

Cris complexul de la Deva e vax pe langa asta. Plus conditiile nici nu se compara. Asta pe langa faptul ca e mai scump si muuult mai departe Asa e si la Felix. La Deva i-am tinut ziua de 2 ori lui Alex pentru ca nu puteam iesi din tara cu copiii invitati si am mai fost cred ca odata cand n-am avut pasaport pentru careva copil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miki, masa poti sa iei chiar in incinta si e ieftin. Cazare gasesti si la hotel si la particulari , preturi ca la noi de la 100 lei camera pe noapte in sus.  Este si o cetate foarte bine reconditionata la Gyula chiar vis a vis de strand.  Iar imi vine sa urlu ca nu-i mare lucru de capul ei, dar au stiut sa si-o scoata in evidenta.

Mie nu mi se renteaza sa ma cazez acolo ca e foarte aproape de Arad ( 60 km) si dupa o zi de balaceala din asta sincer a doua zi nici copiilor nu le mai trebuia apa si tobogane.

Puteti veni sa va cazati la mine si mergeti acolo, va iese mai ieftin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...