Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fluturasi minunati de martie-aprilie 2011 (56)


Recommended Posts

Buna!

Azi dau eu cafeaua si ceaiul poftiti!!!!!! [cafea] [cafea] [cafea] [cafea]

 

Eu sunt tot 2in1 am fost la medic si am colul deschis 2 cm acum astept contractiile, o sa vina si ele doar nu o sa fiu gravida vesnic [:D] .

 

Deea imi era dor de mesajele tale, imi pare rau ca e racita A si a mea o incerca niste muci dar cu homeopate ii trec repede.

Bafta cu dentistul stiu cum eee.....!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 289
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[:)] asa e Mary ..scapam noi azi, maine sau pana joi (ca joi la 11 mai am alta programare la dentinst [fri] )

am reusit sa l prind la telefon si nu m-a putut programa decat la 15.45...nu imi convine ora de loc..ca e ora de luat A de la gradi..da sa vad acum cum fac...insa nu mai pot sta pana maine....si m-a mai programat si joi la 11...sa vada ce am si pe la maselele de jos..ca i-a,m zis ca ma doare toata gura acum....el tot o tine pe a lui ca poate doar radiaza durerea....bine ar fi....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, ce faceti???

n-am mai reusit sa deschid formul sa scriu. sambata au venit niste prieteni la bere si jocuir, ieri ne-am recuperat.....[:D]

 

La multi ani, Catalina! sa fi sanatoasa, fericita, sa ai o viata plina de lucruri frumoase si sa ai aproape numai oameni minunati! [pup] [pup]

cu intarziere, asa, dar n-am reusit [batcap]

 

fetelor, n-am timp acum sa citesc, poate mai incolo......imi este dor de voi...multa sanatate la fluturasi.

 

Mary hai ca imediat nasti [majoreta] [majoreta] [majoreta] hai bebe Luca [majoreta] [majoreta] [majoreta]

Madutza cum ati petrecut? cum v-ati distrat? cred ca a fost super incantata Catalina [olala] Anastasia zice de pe acum ca imediat este ziua ei[:D]

 

va [pup] pe toate si toti fluturasii.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza, poftiti la cafea

 

Pfui sunt contra cronometru, azi sper sa-mi termin lucrarea si sa ma apuc de invatat. Tipic pentru mine, totul in ultimul moment.

 

Ce ma bucur ca ai aparut, Deea.  Un pupic sa-ti treaca durerea de masele.

 

Mary esti bine?

 

Roxi tu pe unde umbli ca intri atat de rar?

 

Miki voi?

 

Ivy?

 

Cris cum e in casuta noua?

 

Cami sper ca te descurci fara tanti aia a ta naravasa.

 

Deliaaaaa?

 

Mada ce cadouri a primit Catalina?

 

Cu ce se mai joaca fetele voastre? Ilinca nu prea are jucarii de fetita si nici potrivite varstei, cateodata ma apuca mila de ea, mai ales cand o vad la biserica  unde apare cu cate o masinuta si baleste la jucariile celorlalte fetite. dar nici nu stiu ce sa -i iau ca la tv nu se uita iar la magazin daca merg cu ea vrea tot de acolo fara sa se poata hotara.

 

O zi frumoasa va doresc. La noi ploua de rupe.

 

Unde gasesc majoretele, sa le flutur si eu pentru Mary.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata, scuze ca am disparut, sunt pana peste cap..

 

LA MULTI ANI fericiti si sanatosi pt o fetita f f dragalasa Catalina, sa ai parte numai de soare in viata, asa ca zambetul tau [:)] [flo2] [flo2] [flo2]

madutza, scuze de urarile cu intarziere, n-am mai apucat sa intru..sa va bucurati de minunatiile de copii pe care ii aveti.. [flo2] [flo2]

 

eu sunt cu treaba multa pe cap la servici, acasa sotul e gripat rau, zace..si eu alerg intre copilasi..somleac, zilnic ma gandesc la tine cum faci fata ca eu seara sunt cu limba de-un cot..pana-i hranesc, schimb, spal pe dinti, medicamente, mai rezolv ceva conflicte s-a dus naiba timpul meu..si rabdarea..

andra e bine, nu mai tuseste insa de vinerea trecuta e vlad, cica traheita avem acum [batcap]  a fost tuse seaca, acum e productiva..o trece si asta..

 

si va mai citesc ca s-au cumintit ai vostrii...la noi e jale, sunt intr-o faza acum de zile mari, nu se mai suporta unul pe altul, conflicte non stop, si-ar scoate ochii nu alta..nu stiu ce au, V e f violent inclusiv cu mine..i-am explicat in toate felurile si n-am obtinut decat concluzia ca eu sunt rea si nu-l inteleg, ca eu nu-i vorbesc frumos [batcap] cred ca are o problema cu cicalitul, nu suporta sa-i zici nimic..sincer nici eu nu ma mai suport, imi vine sa bag capul in nisip [batcap] tacsu zice ca-i vina mea, ca am facut cum am vrut eu si n-a ca nu ne mai intelegem cu el nici chip..

 

colac peste pupaza, am ramas la gradi fara doamna preferata..si-a dat demisia pe motive de sanatate, acum au ramas doar dimineata cu cealalta doamna, dupa-amiaza ii repartizeaza pe unde apuca..maine avem sedinta, sper sa aflu ceva, ca al meu e numai cu crize dimineata..ieri m-a facut de am tipat la el la gradi e ma stie toata gradinita..

 

cam atat..fug la treaba..

 

somleac, mai vii in bucuresti ? aveti unde sa stati ? eu n-am multe camere, dar ne putem ingramadi sa facem loc la un dormitor..spectacolul unde are loc ?

 

va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza!!!!

uff iar ma deconectasem...bine am stiut ca asta se va intampla ca ieri am uitat sa bifez casuta aia...dar inainte ma logam (bifata) si dupa ce va citeam intrevenea ceva..nu mai apucam sa scriu si cand intram iar eram delogata..probabil ma deloga automat ca nu mai scrisezem de mult....

 

dar ma rog...

Somleac ma enervezi cate poti sa faci mai mami....si cu copii si cu invatatul pt tine...uneori imi e si cuda pe mine ca nu fac mai nimic ,dar ma plang vesnic de ''viata mea''...

ce sa zic de jucarii...nici annna nu abunda...1. ca nu prea a fost pasionata de jucat cu ceva..ea e vesnic pusa pe cocotzeli si alte prostii...2. cant a stat in vacanta asta prelungita a dat de gustul desenelor si nu era chip sa le mai inchidem...uneori o mai pacaleam cu miky pe laptop....ca altfel de bantita rau..imi zice ca sa nu inchid tv ul ca incepe michey mouse....da pana incepe el, ea promite ca nu se mai uita si tot cu ochii in tv o gaseam....3. ultimile jucarii au fost cele de la mosi..pe care le a facut prafff....ce ce s-a jucat ff frumos cam vreo 2 saptamani a fost elefantul acela care scotea pe trompa fluturasi....apoi l-a stricat...a bagat piciorul pe trompa si a rupt-o....asta desi ma scotea din minti ca zicea sa ma joc si eu cu ea,ca avea 2 plase....chiar imi placea..a capatat o indamanare l a a manuii plasa aia si pe final doar cativa mai rata...daca la inceput era stangace rau....

eu in jucarii parca nu prea as vrea sa mai investesc ca la cea mare ....mai avem de la ea ..bebelusi si alte chestii...as investi in hartii colorate .lipici.foarfece si alte chestii sa se ocupam altfel timpul....am exersat si taiatul cu foarfeca...ne am mai jucat bnoi cu ce am avut prin casa sau ''furate'' de la sorasa cat era ea la scoala....

a, primesc pupicul dar nu ma mai doare maseaua...mi-a trecut ieri dupa vizita la stomatolog si se pare ca a avut dreptate si cu durerea celorlalte masele..erau doar intaratate de asta...nici nu imi vine sa cred ca am fot asa cheauna atatea zile...m-a certat un pic dr. ca nu l-am sunat sa i zic ca ma doare rau...dar asta e....acum incepe alt stres..vizitele la el pana imi repara meseaua....chiar nu imi place la dentisttttttgt [batcap] desi nu simt nimic...numai cand aud freza aia ma ia cu scarpinici pe coloana [fri]

 

Roxy se vede ca nu ai intrat pe net...Mada a pus cateva poze pe fb [:)]

 

 

Maryyy mai esti cu burtica??????? [pk]

 

Cami nasol cu tanti..nu mai stiu Petra merge si ea la gradi?   

 

Delia da cam zgarcita in declaratii....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

off Miki te inteleg...si la mine e balci seara...are A niste crize...ba ca nu se spala asa ,ba invers ca uneori cu greu ma abtin..imi vine afis sa o fac...abia asteptam sa o duc la gradi...ai ea e ff posesiva..sare efectiv pe sorasa si o cipeste sau da cu pumnii in ea si ii zice sa ma lase ca sunt mama ei...i-am explicat e enspe mii de oai ca sunt si mama lui S si ea nu si nu ca ea e prea mare ca sa fiu eu mama ei....dar cand o intreb cate fete are mama imi zice ca 2 si si spune pe nume...pe anna si pe dedeia....cand vine cea mare sa ma intrebe ce sau sa ne imbratisam uita....am ajut o perioada cad frate se lipise de mine de uneori o taram pe jos...adica se tinea de un picior al meu si eu o trageam asa....sau mai are obiceiul de a se baga cu capul sub bluza mea la spate...cum sa zic si stam spate-n spate..si eu o car asa...e si amuzant si enervant ca de cele mai multe ori o apuca cand gatesc si am ceva distanta intre chiuveta si plita si tot fac 3-4 pasi la stanga 3-4 la dreapta si ea e bagata acolo cu capul....

de reprosuri sin partea sotului sau a sora sii si eu primesc ...da nu duc decat la certuri..pt ca eu ma iau de ei si le reprosez ca nu se implica dar stiu sa dea exemple ...offf....cel mai mult ma enervez cand eu ocert pe anna si el o ia in brate...apoi daca anna ii face si lui aceeasi faza ii reproseaza mie ca numai din cauza mea....

 

nasol cu doamna preferata de la gradi....si noi avem 2 cu firi diferite ...si pana ieri dimi nu am vrut sa cred ca anna tine cont de asa ceva....dar pe 10 cand am inceput a fost doamna aia mai apropiata de ei...defapt care are numai vb frumoase cand ii intampina dimineata si asata face cat 1000 de alte chestii facute de cealata....anna nici nu a schitat vreun gest ca nu ar vrea la gradi dupa 2 luni de vacanta....insa ieri dimi a venit doamna ''rece'' si vezi doamne era obosita a troncanit niste tocuri pe hol...am salutat-o eu...abia a mormai....anna zambea asa dar parca era invizibila pt doamna....asta a intrat la baie a pus niste hartie....iar a trecut asa pe langa noi...si eu i-am zis..doamna sunteti suparata...la care ea...nu...doar obosita....a intrat in clasa...erau 4 copii....nici nu i-a bagat in seama....am pus-o pe anna pe scaun si...era tot stinghera asa...la ureche mi-a zis ca ea vrea desene dar pe cele de acasa...vai...ce sa fac..cum sa -i zic ca nu se poate si cu voce tare i-am zis...lasa ca pune doamna desene aici....la care madam...a nu pun dupa masa...daca e ...pana yrag eu niste fise....off anna mustacea deja...si eu am insista si cand a vazut-o pe anna asa a pus .....mama imi venea sa ma iau de ea...frate lucreaza cu ei cei drept..dar nu are deschiderea aia spre copiii...nu are o vb buna...mor pe chestia asta....uneori ma gandesc daca nu or fi prea stresati cand face activitatile cu ei....faza de ieri m-a pus rau pe ganduri

 

-mucii au venit si la noi de vineri....4 zile de colectivitate am fost ok....acum sper sa nu se complice...vad ca de la bixtonim..pune ea cate un tzas dimineata si unul seara nu s-au inmultit....

 

sanatate lui V si sotului...mi-l si imaginez cat e de plangacios....nu???

am tras-o si eu cu al meu ,dar el cu alte chestii..si-a facut control la tot corpul...s-a dovedit ca nu are nimic..bine o tensiune tinuta sub control...dar asa vaitaturi ca ajunsese de si a facut rmn cerebral....eu in w-e cu durere de masea si cap de credeam ca pic joc cu toate antiinflamatoarele...le am facut pizza placinta cu branza...am spalat calcat ...avut grija de copil....etc....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deea si eu am problema asta cu logatul/delogatul, si ce ma enerveaza cel mai tare ca  atunci cand ma loghez nu ma lasa in pagina in care eram ci ma trimite la nu stiu ce pagina, numai nervi imi fac.

 

Asa e si Ilinca nu da atentie la mai nimic, numa sarit , fugit, maimutarit. In ultima vreme mai sta si la joaca, face gradinita cu plusurile, deseneaza.

Nu te teme ca si eu ma vaicaresc intr-una si e adevarat fac multe, dar superficial, sunt superficiala in mai toate, ceea ce ma si enerveaza la culme.

 

Si noi la gradi avem o doamna preferata. Cand vede ca e preferata se lumineaza toata.

 

Miki , tu esti si mai putin cu ei, cred ca si asta isi spune cuvantul, de aia certurile si scandalurile. Pfoai si eu l-am tras de par si de urechi pe Vic chiar in pat ca m-a enervat de numa.

Exact sentimentul asta il am si eu ca-mi vine sa ma ascund ca strutul, mi-e rusine mie de mine si reactiile mele si de faptul ca n-am rabdare cu ei cata ar trebui.

 

Ce sa va mai spun ca mai am in custodie 2 fete de varsta Dariei, toata saptamana. Dimineatza plecam 9 odata. Sa nu mai zic la saracul al meu cate sendviciuri face, tot ma gandesc sa ma trezesc mai devreme sa-l scutesc macar intr-o dimineatza de asta, dar nu reusesc.

 

Miki in 28 seara vom fi in Bucuresti. Avem unde dormi har domnului, dar noi vom sta la hotel ca acolo sta toata trupa si am vrut sa fie Matia cu prietenii/colegii lui sa mai uite de emotii. Nu stiu unde v-a fi concursul, dar va anunt din timp.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma dispera acum Daria cu telefonul si internetul si site-urile pe care intra , nu mai pot tine asta sub control si mai nasol e ca degeaba n-are ea internet pe telefon ca au prietenele/colegele ei la discretie, discuta cu persoane straine. Asta ma face pur si simplu sa inebunesc, aseara am prins-o iar vorbind cu cineva in timp ce-si facea temele si mi-a smuls telefonul din mana si s-a apucat sa inchida repede ce avea deschis. Pur si simplu nu stiu ce sa fac.

Acum i-am confiscat telefonul si cred ca daca nu-si baga mintile in cap i-l iau cu totul. Nu vreau sa ajunga o dependenta din aia care sta tot timpul cu nasul in telefon.

Si asta vara am vazut la restaurant familii intregi la masa toti erau cu telefonul, nu vorbeau nimic unii cu ceilalti, doar se dadeau pe net. Nu vreau asa ceva pentru copii mei, dar se pare ca asa va fi oricat ma lupt eu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Luca nu se decide daca sa vina sau nu! [alcool]

Iar am avut contractii toata noaptea si dim s-au oprit. [bang]

Vineri am iar control, sa vad ce spune dr, deja mi-a spus ca baieti stau mai mult si peste 40 saptamani, va dati seama mai am de asteptat.

 

Anda se joaca cu orice in afara de jucarii, baterii, clame de par, daca iese afara merge in garaj si ia cheile lu taicasu si le inprastie peste tot si tot asa...

In ultimul timp am cumparat carti de colorat si creioane dar in zadar nu are rabdare sa coloreze si cartile le rupe sau taie cu foarfecul. [bang]

Spre rusinea mea si a mea sta cam mult la desene, acuma iarna ca sta mai mult in casa, ca daca da cotul iarba toata ziua e pe afara in curte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...