Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fluturasi minunati de martie-aprilie 2011 (56)


Recommended Posts

Hello!

 

Am intrat repede sa-i raspund lui Cami 

Chiar nu stiu pe cine sa-ti recomand ca n-am avut probleme pe partea asta si nu cunosc; ce pot sa-ti spun e ca si eu am avut in facultate probleme cu ochiul drept, faceam orjelet/salazion des (de 2 ori m-am operat pentru salazion, horror a fost ca era la pleoapa superioara)  si dr care m-a tratat mi-a spus ca se formeaza din cauza unor vicii de refractie necorectate (eu aveam ochelari prescrisi oentru miopie, dar nu-i purtam, de fudula [ups] )  Asa ca m-am pus pe purtat ochelari si de atunci n-am mai facut! Poate si la voi e aceeasi problema, poarta A ochelarii sau sunt prescrisi cum trebuie? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 289
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna seara!

Intru si eu pe fuga!

Parca au zburat zilele in ultima vreme, pur si simplu nu stiam cand se face seara...Noi am tot iesit cu fetele in vizite, patinoar, locuri de joaca, cinematografe sa le rasfatam putin ca nu vom mai reusi in perioada urmatoare daca incepem cu mutatul.

Din ce am citit cu sanatatile este mai bine.

Mada lasa ca trece si tusea!Eu iti recomand cu mare caldura ceaiul Antitusiv de la Alevia. Noua ne-a ajutat ff mult si la fel tuturor celor cu care am mai discutat si l-au incercat. Poate va ajuta si voua!

Cami noi nu am avut probleme cu ochii si din pacate nu cunosc oftalmolog pediatru bun insa dc vrei intreb pe pediatra noastra poate ne recomanda pe cineva.

Pup toate fetele!!!

Incerc sa revin... Tare greu in ultimele zile, cred ca am inceput vreo 10 mesaje pe care le-am tot pierdut... Cand sa reusesc sa scriu ceva imi ia Ioana telefonul ca sa vada jucarii:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!!

Trec si eu sa va las o felie de tort si un pahar de suc:)) pentru Ioana mea.

Urez la randul meu La multi ani!! Pentru toti cei cu numele de Ion/Ioana!!sa traiasca cu numele, sa fie sanatosi si fericiti!!!

Ce faceti fetelor?Puiutii sunt sanatosi?

Va pup pe toate si va doresc noapte buna si vise frumoase!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani pentru Ioni si Ioane!

Multumim de tratatie si eu va las sa va indulciti si azi cu o felie de baclava, la cafea/ceai, tratatie de la puiul meu! [il]

[bum] [bum]

 

Un An Nou 2014 plin de sanatate si voie buna! restul se rezolva..

 

eu inca visez la vacanta cea mult prea repede scursa, la piftie,sarmale,cozonacul si prajiturile topite...

 

puiul meu s-a vazut cu Mosu' i-a cantat la gradi lui Mosh Craiuuuun si a primit sub brad, animalutzele de care este nedespartit si la somn,

 

cresc asa de repede ...

 

va imbratisez cu drag

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani de sfantul ion cu intarziere si din partea noastra tuturor ionilor si ioanelor!

la multi ani si antoniei mele care este ioana si pe care o iubesc nespus de mult!

va servim intarziat ce-i drept cu niste tort sau cu cate o Bombonica de ciocolata si un suculet

noi nu am putut sa ne bucuram prea mult de sf ion caci am avut 7 ore in ziua aia

asa ca am fost mega prinsa

am serbat-o putin pe antonia la gradi

da ea s-a bucurat si atat mititica

 

yvy pai ai acelasi lucru ca noi

da cine ti-a zis ca faci salazionul din nepurtare de ochelari?

culmea e ca noi ne-am luat ochelari vara asta

medicul de aici mi i-a prescris

sper ca sunt corecti

oricum tre sa ii reverific dioptriile ca la ei mici asa se face

ca si le-a si zgariat

culmea este ca noi am avut de cateva ori când am fost f mici

apoi doi ani pauza

si acum iar dar ne-a tinut de data asta f mult

din iunie anul trecut abia acum s-a terminat cat de cat si ii cade cojita mica care a ramas

si ea l-a avut sus de data asta

uneori s-a localizat jos

uneori in ambele parti

asa ca ....

nu stiu ce sa fac

da maine sau azi de fapt voi cauta neaparat un cabinet in bucuresti ca vreau neparat sa vin

sa mai cerem o parere

de aia nu vreau sa mai vin aici ca numai de operatie imi zice nenea asta

si eu nu vreau sa o operez ca am citit pe net si cica nu e o solutie asta decat pe moment

trebuie combatuta cauza

asa ca nu stiu ce sa fac

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cami, noi am avut treaba cu oftalmolog, vlad are o zona depigmentata pe iris de cand s-a nascut..am fost cu el cand n-avea 1 an, ne-am speriat ca putea fi nu stiu ce afectiune rara mai grava si am ajuns al un dr f f bun, e si f renumit in domeniul lui..tin minte ca se faceau f greu programarile, adica cu intarziere..si sotul i-a scris direct mail despre ce e vorba si i-a atasat si poza cu ochiul lui V si nu numai ca ne-a raspuns imediat, ba ne-a si chemat la consultatie in cateva zile..

e vorba de Dr. FILIP..cauta-l pe net sa vezi ce si cum..

 

pupici, va las ca sunt cu inchiderea de an, n-am timp nici sa respir..

 

LA MULTI ANI cu intarziere pt toi Ionii/Ioanii si Ioanele noastre, sa ne traiasca si sa fie sanatosi [flo2] [flo2] [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

multumesc pentru urari(din partea Catalinei) si urez si eu la multi ani Ionilor si ioanelor noastre.

Tusea mea de duminica a dat in bronsita [batcap] cu febra mare si zacut in pat.., acum sunt mai bine dar tot pe tratament, de luni sunt pe alta lume [batcap]  Bine ca nu au fost copilasii acasa sa nu ia de la mine.

Maine merg sa-i iau acasa, ii e asa dor ei!!!!!!!!

 

va pup pe toate !!!!!!!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna si La multi ani!

 

Nu imi vine sa cred ca v-am gasit atat de harnicute dupa aproape 3 ani!

 

Am intrat pe forum dupa o lunga perioada si ma bucur ca sunteti atat de active! sper rusinea mea eu nu am facut acelasi lucru si .....

 

Apropo sunt speranta2008 dar din motive necunoscute nu m-am mai putut loga cu userul acesta; asa ca am creat unul nou.

 

Sunt posesoarea unei burtici de 18 saptamani, nu stiu ce sex are bebe insa suntem tare bucurosi

Numai bine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...