Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fluturasi minunati de martie-aprilie 2011 (56)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 289
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna seara!

Ce faceti? Cred ca a fost o saptamana grea pentru toata lumea. Greu este sa reintri in normal dupa vacanta!!!

Mada multa sanatate!!!

Cami sper sa rezolvati cu salazionul si cand vii la Bucuresti daca ai putin timp organizam o intalnire!Eu care am ratat toate cele din trecut as fi mare amatoare sa va cad pe toate:)))

Si acum intrebare: care varianta spuneti ca ar fi mai buna pentru copil: gradi de stat sau gradi particculara??Ma tot gandesc sa o dau pe Ioana la o gradi particulara mai ales ca ne mutam pe langa Bucuresti si va fi mai greu cu drumul dimineata.As avea o varianta de gradi aproape iarecum de casa.

Acum stau si ma tot gandesc avantaje/dezavantaje si chiar nu stiu ce sa fac... Mi-e groaza de imbolnavirile dese din gradinita de stat unde sunt 22 in grupa/ gradi particulara 5 in grupa insa in rest nu prea sunt avantaje. Noi suntem la o gradi de stat cu mancare ff buna educatoare ok, cumoastem oarecum personalul pt ca a mers si Ruxi 4 ani acolo si inca regreta locul/mancarea de acolo.Doar ca acolo mai mult de 5 zile nu poate merge ca ii primesc bolnavi si sunt toti cu muci care mai de care si tusesc pana varsa. Groaznic!!!chiar dacz au tot facut parintii reclamatii vad ca tot asa ii primesc.

Chiar nu stiu ce sa fac?O fi mai bine la gradi privata?voi ce spuneti? Ajutati-ma va rog:)))

 

Va pup!!!

O seara frumoasa tuturor!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cami, Mircea Filip, clinica o gasesti pe net, este infiintata de el parca..amaoptimex parca.

 

crisioana, la noi dpdv al bolilor, particulara nu a facut nici o diferenta, ba chiar a fost mai rau, ca ii primeau si mai bolnavi decat la stat..dar probabil am avut noi ghinion [batcap]

 

va pup si va las o cafeluta [alcool]

 

noi am fugit in weekend la munte, la club vila bran, a fost minunat, copii s-au distrat f bine, am stat mult afara la joaca/animale/foc de tabara..vlad a mai facut o cucerire pe acolo, s-au tinut de manuta si au cantat toata seara la caldura focului [:)]  a fost frumos, speram sa mai revenim acolo..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poftiti de cafeliti,

 

Miki , de cativa ani imi doresc sa ajung acolo cu copii. Primavara asta sper sa reusim si noi.

 

Deea a postat un mesaj pe fb cum ca se retrage si de pe fb si de pe forum pentru ca nu se simte bine, e depresata, obosita.... Cris tu ai numarul ei, sun-o te rog vezi ce-i cu ea.

 

 

Noi suntem bine, Ilinca un pic muceste, sper sa ramanem la stadiul asta. de saptamana asta fac si sport si engelza la gradi. Mai engleza le trebuia ca in rest toti vorbesc stalcit.

 

Cris nu stiu ce sfat sa-ti dau ca la mine particulara n-a fost niciodata o optiune din pricina banilor.

 

Mary, tu daca nu trage omul de tine nu vrei sa ne zici doua vorbe.

 

Roxi v-am vazut la patinoar. Cum s-a descurcat micuta curajoasa?

 

Ivy cum sunteti?

 

Gata tre sa inchid.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna feteleeeeeeee

 

miki hai ca maine când vin de la scoala caut pe net numele si clinica ca acu imi pica ochii pe tastatura

 

cris nici eu nu stiu ce sfat sa iti dau asa cum ai pus tu problema

da eu zic ca mai bine pt voi doua este ca ea sa fie cat mai aproape de casa si cat mai la indemana voastra

eu asa gandesc

eu daca aveam vreo particulara as fi dat-o pe antonia chiar daca mi-ar fi fost f greu financiar dar cum nu am niciuna prin zona zic pas si gata iau totul asa cum e

mi-ar fi placut sa o dau si la o scoala privata da nu ne permitem absolut deloc si la noi s-ar mai adauga si drumul pana in constanta

deci nu ma mai gândesc ca asta e

daca va vrea sa invete va invata si aici langa mine

daca nu va face altceva

cat despre imbolnaviri miki are dreptate

pe fina mea au dat-o la particulara cu 3 educatoare la 10 copii si tot greu a fost de au si retras-o pana la urma ;)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello!

 

somleac, sunt ok [pk] , mi-a ramas o tuse care parca imi taie rasuflarea cand ma apuca, dar sunt ok. Copii au inceput de azi gradi, super incantati, abia asteptau sa mearga. Cum e Ilinca?

 

cami, nici daca ai avea particulara in oras poate nu le-ai da. Pai tb sa ai super salariu sa-ti permiti 2 gradi particulare/luna...cel putin in Buc.1000-1200 pe luna fiecare...

 

delia, ce faci? hai spune mai multe. sa sti ca nu te-am uitat si ne e dor de tine [pup]

 

somleac, ai dreptate, am citit si eu sapt trecuta cand boleam in casa de deea, hai ca maine ii dau un tel sa vad ce face [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cum sunt fluturasii vostrii dar Cata a inceput sa fie teribil de incapatanata...in orice..oricand. Pusa mereu pe harta si contraziceri : hai la baie...Raspuns: dar de ce nu ne-ai dat chec?.....citesc Bambi...Ea: dar de ce nu ai o bagheta magica?  A venit mama la noi cateva zile, se schimba in camasa de noapte, Cata: de ce ai venit cu camasa asta?

In diverse momente ale zilei: mami, vreau ciocolata!. Zic, mami, mancam dupa ce mancam mancare. Cata; dar eu vreau acum, te rog, te rog te rog, te rog...... [batcap] [batcap] [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...