Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Relatie care se va sfarsi rau


Recommended Posts

  Sora mea , de 25 ani , a inceput de vreo doua luni o relatie . De la bun inceput eu nu am afost de acord . Suntem 3 surori din care eu sunt mijlocia . Cu cea mare nu m-am inteles niciodata si vorbim doar ce e necesar sau ne vedem cand e ceva important dar cu asta mica am avut o relatie de prietenie si am discutat mereu despre ce se intampla in vietile noastre . 

    Sa intelegeti de ce nu sunt de acord :  1 nu a muncit o zi in cei 28 ani cat are 

                                                                  2 a facut puscarie 

                                                                  3 a fost sau este insurat caci am inteles ca abia acum divorteaza 

                                                                  4 nu o lasa pe sormea nici la baie singura pe motiv ca se plictiseste 

                                                                   5 nu e responsabil deloc in fapt s-a urcat la volan fara permis cand                                                                  eram eu si bebe in masina iar cand i-am zis sa opreasca s-a suparat

                                                                   6 nu ii place nici o mancare facuta de mine sau mama  

                                                                   7 are 2 copii sau 1 caci am inteles ca o fata nu e a lui . 

    Sunt mult mai multe care le face si cum se comporta . 

    Am avut un tata care ne batea si nu il interesa soarta noastra iar dupa ce mama a divortat am inceput sa avem o relatie de prietenie in care discutam tot ( ma refer la mama si sora mica ) . Nu stiu cum sa ii spun mamei tot ce se intampla in viata surorii mele si cum sa o fac pe sora mea sa isi de a seama ce viitor o asteapta . 

     Am uitat sa specific ca s-au si mutat impreuna desi nu aveau decat 2 saptamani de relatie .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Poate tu esti bine intentionata, insa sora ta este majora si vaccinata. Banuiesc ca isi va asuma 100% resposabilitatea daca se va implica in aceasta relatie.

 

Las-o sa isi consume aceasta relatie si sa decida ea daca e ceea ce isi doreste de la un barbat, de la viata.

 

Eu as sta deoparte. Uneori e mai bine sa ne vedem de viata noastra.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar ei cum s-au mutat impreuna? De unde au suficienti bani, daca el nu munceste?

Le trimite mama lui , asa am inteles plus ca mai vin la mama si pleaca incarcati . 

Eu incerc sa am rabdare dar pe zi ce trece tot aud cate o minunatie pe care a facut-o si imi vine sa fug in lumea mea . Doar ca eu stau la mama si nu am unde pleca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 . 

Eu incerc sa am rabdare dar pe zi ce trece tot aud cate o minunatie pe care a facut-o si imi vine sa fug in lumea mea .

Nu intzeleg cum aidca incerci sa ai rabdare...si daca tzi-o pierzi,ce ai sa faci?Sari la jugulara lui,a ei?

 

Te intzeleg ca-tzi faci griji...insa decizia apartzine doar surorii tale.Pina cind nu va hotari ea sa puna capat...tu nu esti decit spectator.Ideal e sa ramii la stadiul de spectator adica.

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca nimeni nu poate desparti doi oameni care se iubesc.

La urma urmei, nu tu ai o relatie cu el, ci sora ta. Asa ca ingrijorarile tale nu fac decat sa-ti indeparteze sora de tine.

Mie mi-ar displacea profund sa se bage cineva din famile (sau nu) in viata mea personala.

 

Este viata ei si, atata timp cat nu afecteaza calitatea vietii tale, stai deoparte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...