Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Relatie care se va sfarsi rau


Recommended Posts

La fazele astea e bine sa vorbesti numai daca asa ai convenit cu prietena ta. De exemplu prietenele mele stiu ca vreau sa aflu imediat ceva de genul asa si ca m-as supara daca nu mi-ar spune.

Dar daca prietena nu e genul asta de om, mai bine taci, dar taci pana la capat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La fazele astea e bine sa vorbesti numai daca asa ai convenit cu prietena ta. De exemplu prietenele mele stiu ca vreau sa aflu imediat ceva de genul asa si ca m-as supara daca nu mi-ar spune.

Dar daca prietena nu e genul asta de om, mai bine taci, dar taci pana la capat...

Corect-cind e cazul de prietena...cum procedezi insa daca e vorba de sora?

 

Poate nu am intrebat persoana potrivita ,tu ai spus ca nu e diferentza pentru tine intre sora si preietna...insa eu ,sigur,sigur,sigur i-as spune sora mii asa ceva.

 

Prietenii i-as respecta dorintza...sincer ,nu cred ca daca asta ar fi dorintza sora mii,i-as respecta-o!

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg ceva aici . Eu imi tratez prietena ca si pe sora mea . Am o singura prietena adevarata care e langa mine cand am nevoie la fel ca si sora mea . Prietene de cafea am multe dar alea nu sunt decat simple prietene cu care sa barfesc cafeaua . Poate parea o prostie dar prietena mea e egala cu sora .  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg ceva aici . Eu imi tratez prietena ca si pe sora mea . Am o singura prietena adevarata care e langa mine cand am nevoie la fel ca si sora mea . Prietene de cafea am multe dar alea nu sunt decat simple prietene cu care sa barfesc cafeaua . Poate parea o prostie dar prietena mea e egala cu sora .  

Pai pentru tine...

 

Eu de exemplu am limite clare intre prietena si sora.

 

Nu pot spune ca sora mea imi este (neaparat)cea mai buna prietena,insa nici prietena cea mai buna nu e ca sora mea.

 

Am mai spus anterior,ce si cum abordez cu prietena,nu o fac cu sora.Orict d ebuna imi va fi prietena,cu sora e acea legatura de singe...care nu poate dispare.

 

Bine ,eu vorbesc de mine,strict de mine.

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am frate (mai mic cu 3 ani decat mine); ne-am inteles si ne intelegem super bine, vorbim aproape zilnic, il ajut si ma ajuta la nevoie. Sunt insa lucruri pe care nu le pot discuta cu el, asa ca atunci vorbesc cu prietena mea cea mai buna, care a ajuns sa-mi fie ca o sora.  

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai pentru tine...

 

Eu de exemplu am limite clare intre prietena si sora.

 

Nu pot spune ca sora mea imi este (neaparat)cea mai buna prietena,insa nici prietena cea mai buna nu e ca sora mea.

 

Am mai spus anterior,ce si cum abordez cu prietena,nu o fac cu sora.Orict d ebuna imi va fi prietena,cu sora e acea legatura de singe...care nu poate dispare.

 

Bine ,eu vorbesc de mine,strict de mine.

 

Dana

 

Pai pentru tine...

 

Eu de exemplu am limite clare intre prietena si sora.

 

Nu pot spune ca sora mea imi este (neaparat)cea mai buna prietena,insa nici prietena cea mai buna nu e ca sora mea.

 

Am mai spus anterior,ce si cum abordez cu prietena,nu o fac cu sora.Orict d ebuna imi va fi prietena,cu sora e acea legatura de singe...care nu poate dispare.

 

Bine ,eu vorbesc de mine,strict de mine.

 

Dana

Tocmai asta e , prietena m-a ajutat si a fost mereu langa mine . Sora a spus de multe ori ca ea nu se pricepe sau ceva de genul 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca daca noi  , niste anonimi , indraznim sa iti dam tie sfaturi cum sa te porti cu sora ta , cu atat mai mult tu ar trebui sa-i spus surorii tale ceea ce simti , parerea ta , fara sa-i impui ceva . O lasi sa decida , la urma urmei are 25 de ani  iar daca ea nu este  " impresionata " de cv  "prietenului " e problema ei.

 sunt mai multe lucruri care tin doi parteneri impreuna , unul din motive ar fi dragostea .Tu nu cred ca te bagi intre doi oameni care se iubesc, intre ei e ceva dar cred ca nici ei u stiu ce . Nu inteleg cum totusi stau in casa mamei tale impreuna dar ea nu stie mai nimic despre el , e un fel de popa prostu.? Si nici la capitolul maniere nu sta prea bine junele , sa faci mofturi la mancare cand cineva se straduieste sa te suporte ,e cam greu de inteles .

 

 Cred ca esti ingrijorata , dar sora ta fiind un copil crescut intr-o familie cu probleme probabil nu are asteptari prea mari din partea unui barbat . Ca persoana matura are insa dreptul sa decida pentru ea , are dreptul sa greseasca si sa invete din greseli.

 

Am citit odata o carte  "Cum sa supravietuiesti Craciunului " , se pare ca e acea parte a anului cand au cele mai multe certuri intre membrii familiei si cele mai multe despartiri.va doresc sa aveti un craciun linistit , sa nu erupa toate vorbele nespuse.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu putem vedea ce alții vad,si nu putem simti ce alții simt.Egal ca suntem rude de sânge sau nu,nu putem sa criticam sau sa încercam sa ajutam ce pentru alții este bine.Sa ne gândim la noi,sa suferim pentru alții,si sa trăim pentru cei care vor venii.In rest,cuvintele sunt de prisos,si cu atât mai mult grijile pe care ne prefacem ca le am avea fata de alții.Daca noua ne este bine,vom fi un exemplu pentru ceilalti de a copia binele de la noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...