Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum e afectat copilul mic (sub 1 an) de divortul parintilor?


Recommended Posts

emilia...tradarea desi doare rau...nu e neaparat(pentru toata lumea ,bineintzeles)insa ,un motiv de divortz.

 

E bine ca itzi lasi timp sa te gindesti,sa analizezi,sa pui in balantza si apoi sa iei o decizie.

 

Ai sa primesti cu sigurantza raspunsuri d egenul"eu n-as trece peste asta","daca a facut-o odata,o va mai face",ma rog din gama asta...insa sunt destule cupluri care au trecut impreuna peste infidelitatea unuia dintre parteneri si au avut in final casnicii fericite.

 

Tradarea nu e neaparat motiv de divortz.Doare al naibii de rau insa...se poate trece peste.

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu stiu ce vei face, tot ceea ce am spus la bun inceput a fost sa iti acorzi timpul necesar pentru a lua o decizie gandita nu una emotionala. Pentru 99,99% din cazurile in care deciziile au fost luate sub imperiul emotiilor a fost doar o chestiune de hazard, de noroc. Nimic nu te obliga sa iti asumi decizii luate la noroc. 

Nu e vorba de tine, ci de oricine si oricand. In aceste momente:

 

 stai! respira! gandeste! decide!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a zis ca nu ar fi trebuit sa ne casatorim niciodata, ca aceasta casnicie nenorocita aduce doar dezastru... samd... ca vrea sa o incheiem inainte de sfarsitul lunii...

Deci vin cu intrebarile legale, daca ma poate ajuta cineva. Cum se impart bunurile achizitionate in timpul casatoriei daca el nu a avut nici un venit declarat in toata aceasta perioada? Cum se procedeaza cu creditul de nevoi personale pe care l-am contractat eu in acest timp? (e un credit reesalonat de fapt). Stiu ca pensia alimentara e 25% din venitul minim pe ec adica 250 lei. Exista notiunea de custodie totala a copilului pt mine dar cu drepturi de vizitare cand doreste el, adica fara un program clar de vizita?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu sigurantza vei primi raspunsuri la momentul potrivit,la toate problemele tale/voastre!

 

Pina atunci puntezi-va ordine in ginduri,in idei...vezi tu,acum ceva timp cind ai deschis subiectul erai 100% convinsa ca nu mai ai de-a face cu el,ieri spuneai ca nu esti sigura ca vetzi divortza,astazi deja alta varianta.

 

emilia daca alta solutzie nu este,divortzul este tot acolo si va asteapta.

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri ii zisesem ca daca treaba asta a fost o ratacire si el e in continuare omul cu care m-am casatorit atunci mai avem o sansa. A zis ca nu mai e acel om, ca o iubeste pe ea si nu pe mine, ca nu mai avem nici o sansa. Deci... asta e. Punct final trebuie pus in aceasta casnicie, indiferent ca el nu gandeste clar acum si ca e influentat de sentimentele pt ea sau altceva... poate va regreta mai tarziu dar nu mai am eu ce sa fac. I-am zis sa mai astepte, nu vrea. Nici pana pe 20 ianuarie nu vrea sa mai asteptam. Vrea sa divorteze ieri daca se poate!...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...