Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sotul ma bate si cu soacra nu ma inteleg.Ce sa fac


Recommended Posts

Nu vreau sa va plictisesc cu problemele mele am mai scris undeva ce am pe suflet si nu vreau sa se supere cineva.M-am casatorit de la aproape 20 de ani cu omul pe care l-am iubit cel mai mult si cu care inainte de casatorie m-am inteles aproape perfect[cina2].Dar dupa casatorie s-a schimbat mult si nu intelegeam de ce.Am ramas foarte uimita cand am primit prima bataie [box] de la el.Am crezut ca mor de rusine mai ales ca a fost de fata cu prietenii notri dar l-am iertat si am mers mai departe.Tin sa precizez ca si atunci cand ne jucam, ne ciupim am impresia ca o i-a in serios.A doua oara cand mi-a dat o palma am plecat la mama si i-am spus ca nu mai vin.Insa a venit el dupa mine si ne-am impacat.A mai urmat si alte dati dar cu mici imbranceli, nu suport sa de-a cineva in mine ai mei nu m-au batut niciodata si atunci cand da in mine il zgarii si eu sau ii fac ceva si atunci se enerveaza si mai tare.Si ultima oara m-a batut tot de fata cu prietenii nostri m-am simtit ingrozitor si cand am vrut sa cobor din masina m-a impins de era sa cad si mi-a cazut geanta in noroi si m-am simtit foarte umilita.Tinand cont de faptul ca eu ma sacrific pentru el nu ar trebui sa se poarte asa.Stau cu soacra si imi face zile amare cateodata simt ca nu mai rezist M-am certat cu soacra de multe ori si pentru ca ma barfeste la baiatul ei.El nu-i permite sa faca asta dar il simt cateodata ca mai ,,pune botul,,la ce spune ea, ma simt ca o straina [hopsieu] in casa lor si cateodata imi vine sa o i-au la fuga dar ma gandsc la el si raman desi stiu ca nu merita.Va rog dati mi un sfat sau sunt curioasa daca a mai fost cineva in situatia mea si cum a procedat. alexia_07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ce sfat vrei tu sa primesti? sunt doua tipuri de femei: una - cum e o prietena de-a mea care de 15 ani incaseaza batai sistematic de la partenerul sau de viata si il tot iarta si tot impreuna sunt (ajung sa cred ca ii place bataia). Bataile le incaseaza cu motiv dar tot inadmisibil este! Si categoria a doua, in care ma incadrez eu: dupa prima palma, pumn sau ce-o fi el, i-am spart capul si l-am dat afara din casa sau plec eu depinde cum stau lucrurile. Un om care matura cu tine pe jos nu te respecta si nu ai ce cauta langa el. lachi [gravi] 14+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexia, draga mea, ti-am explicat situatia mea la celalalt subiect, este asemanatoare cu a ta, in schimb la mine au lipsit palmele, imbrancelile, si toate cele; cu siguranta, daca ar fi existat,nu m-as uita inapoi , si as incerca sa iau viata de la capat; tu ce crezi? acest om te iubeste? Dumnezeule, nu fii copila, chiar daca te-ai casatorit tanara, asa si eu, la 19 ani m-am maritat, cu primul barbat din viata mea...pe mine ma iubeste, stiu asta.. si numai dupa o discutie cu soacra, cand aceasta a ridicat mana la mine, iar sotul nu a zis nimic, n-am stat pe ganduri si am plecat la ai mei: Asa poate ar trebui sa faci si tu.. lasa-l singur o perioada, nu se va intampla nimic, nu are ce sa iti fie decat mai bine.. si lasa-l pe el sa vezi daca cu adevarat vrea sa fiti impreuna si cat este dispus sa lase de la el...desi... o data ce te-a lovit, o va face mereu.Asta nu e viata, te distrugi in primul rand pe tine, si apoi pe cei din jurul tau...nu e corect sa accepti situatia asta. Chiar daca iti este greu pentru ca il iubesti, nu e drept sa-ti sacrifici viata alaturi de un ... om de speta lui..sotul imi spune ca daca ajungem sa ne lovim, deja atunci nu mai este nimic intre noi, nici respect, iar de sentimente nu poate fi vorba.. asta sunt instincte animalice..eu te -as sfatui sa te eliberezi cat mai repede de acest om, pleaca o perioada de la el, ramanand cu el si ai lui vei fi singura impotriva lor, mereu vinovata pentru tot, in timp , daca situatia nu se schimba, iti vei pierde principiile , o sa vezi lucrurile ca ei , o sa crezi ca asa este bine...si atunci nu stiu ce vei mai putea face.. cam asta este sfatul meu, poate am fost dura cu tine, dar, am trait-o pe pielea mea... si te sfatuiesc din suflet. Am si eu o prietena, care mananca bataie la inceputul relatie ei o data cam la 3 -4 luni, mereu de Sarbatori, Pasti sau Craciun, fara motiv anume, doar ca ii spunea partenerului ei ca nu mai are bani de lapte si pampers pentru bebele lor... acum , dupa 3 ani, incaseaza bataie de 2 ori pe saptamana, nu ii trece vineteala la un ochi, sca o vad cu celalalt vanat din nou... ea se complace.. pentru ca s-a obisnuit..asta e explicatia ei... nu este normal sa se ajunga pana aici. Fii puternica, si mai ales, judeca la rece, e foarte important.vei stii ce ai de facut. LIV
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alexia_07, eu personal nu am trecut prin ce treci tu. Am sa-ti povestesc insa ce a trait verisoara mea (Magda), care a postat si ea cate ceva pe forumul asta. Noi doua am fost batute si maltratate de mamele noastre in copilarie. La maturitate eu m-am casatorit cu un barbat care a abuzat emotional de mine, in timp ce Magda s-a casatorit f.f. devreme (17 ani) cu primul barbat intalnit, care dupa putin timp a inceput s-o bata. Dupa ce a divortat mi-a spus ca parca i se luase o panza de pe ochi si privind retrospectiv nu intelegea ce o determinase sa rabde atat de multe. Impreuna am gasit raspunsul: copilaria ei. Mama ei o batea si in acelasi timp ii inocula ca e spre binele ei, ca ea o iubeste etc., de aceea Magda mai tarziu a identificat si la sotul ei acelasi tip de "iubire" care musai mergea mana-n mana cu violenta. Ce cunosti inconstient aia cauti si apoi stai si suporti si nu-ti dai seama ca e ceva disfunctional. Ce s-a schimbat de la intelegerea aproape perfecta dinainte de casatorie ca sa se ajunga la violenta? Apoi, tu sustii ca ai tai nu te-au batut niciodata. Totusi, de undeva iti este cunoscut acest tipar de comportament, de il tolerezi. Oare de unde?
[flo] Felicia
http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911 ************************************************ Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca vezi scris de 20 de ori sa pleci o data pentru totdeauna te convingi ca asa este bine?! Ia de-acilea: Pleaca definitiv! Pleaca definitiv! Pleaca definitiv! Pleaca definitiv! Pleaca definitiv! Pleaca definitiv! Pleaca definitiv! Pleaca definitiv! Pleaca definitiv! Pleaca definitiv! Pleaca definitiv! Pleaca definitiv! Pleaca definitiv! Pleaca definitiv! Pleaca definitiv! Pleaca definitiv! Pleaca definitiv! Pleaca definitiv! Pleaca definitiv! Pleaca definitiv! My life smells acceptable
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ymcar esti atat de spiritual in ultimul timp incat inclin sa cred ca iarasi iti schimbi mirosul. In bine normal. Fata draga fugi cat mai poti sa iti revii, nu de alta dar cu timpul probabil te obisnuiesti cu bataia si ramai acolo. [url="http://www.alina-jaime.co.uk/main.php"]poze[/url] Alina [gravi]15 sapt +Cosmin 30 iulie 2001
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc ca impartasiti experientele voastre de viata sau ale apropiatilor vostri cu mine.Vreau sa adaug ca l-am intanlit la 17 ani.Eram aproape nedespartiti decat noaptea ne desparteam si in felul asta m-am departat de prieteni mei de toate lumea astfel ca in scurt timp el ajunsese sa-mi fie prietena,frate ,sora lui ii spuneam tot ce aveam pe suflet.Poate asta a fost greseala mea si am devenit dependenta de el.Dupa ce ne-am luat ajunsese sa imi reproseze ca mergem mereu la mama la 3-4 zile odata ca doar nu facem naveta la ea desi sta aproape de noi.Asa am ramas fara prieteni si fara nimeni si cand ne certam el se ducea la ai lui avea cu cine sa vorbeasca iar eu stateam singuara fara nimeni.Stiu ca nimeni nu are dreptul sa ma atinga si de nenumarate ori am vrut sa plec dar cand am ajuns sa imi fac bagajele deja m-am inmuiat de fiecare data desi eram hotarata sa nu mai dau inapoi.Cel mai tare ma intriga faptul ca nu si recunoaste niciodata vina intotdeauna zice ca vinovata sunt eu. alexia_07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...