Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sotul ma bate si cu soacra nu ma inteleg.Ce sa fac


Recommended Posts

Nicio femeie nu ar trebui sa accepte bataia. Hai sa-ti spun pe scurt povestea mea: sunt casatorita de 13 ani cu un barbat pe care l-am iubit foarte mult. In timp s-a dovedit ca are patima jocului de noroc.Am incercat din rasputeri sa-l ajut sa scape de asta, chiar cu psihoterapie dar nu am reusit.Acum 3 saptamani am vrut sa-i raspund cu aceeasi moneda, adica am plecat la munte intr-un weekend cu firma la care lucrez fara sa-i spun.Am vrut sa vada ce inseamna sa nu stii unde este celalalt si ce face. El nu a inteles, iar cand am venit acasa a fost foarte violent. Poate i-as fi iertat orice, dar faptul ca a dat in mine nu pot sa iert.Asa ca sunt in divort fara cale de intoarcere.Vreau sa -ti mai spun ca am si un copil de 10 ani. Faptul ca te loveste inseamna ca nu te respecta, sa te iubeasca nici nu incape vorba. Si ca te loveste in fata prietenilor dovedeste cat de slab este. Paraseste-l cat mai repede.Gandeste-te la tine, nu la el.Pentru ca el nu se gandeste la tine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc de sfat gerylu.Imi pare rau ca ti s-a intamplat una ca asta.Stiu ca trebuie sa ma gandesc la mine si ma gandesc ca poate se va mai intampla faze din astea dar acum nu mai sunt dispusa sa il iert sub nici o forma,Si nu voi astepta sa vad daca mai da in mine si o simpla jignire care ma va durea nu am s-o mai accept.eocamdata curge lapte si miere dar sa vedem pana cand.Pupici la toti[pup] alexia_07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MULTUMESC GERYLU DE SFATURI.iMI PARE RAU CA TRECI PRIN ASTA.STIU CA TREBUIE SA MA GANDESC LA MINE IN PRIMUL RAND SI CRED CA O SA SE MAI REPETE FAZE DIN ASTEA DAR NU O SA LE ASTEPT CA SA PLEC.SI O JIGNIRE LA ADRESA MEA CARE MA VA DUREA NU O S-O MAI ACCEPT SI O SA IMI IAU CATRAFUSELE SI II VOI SPUNE ADIO.DEOCAMDATA LA NOI E LAPTE SI MIEREE DAR SUNT CURIOASA CAT TIMP VA TINE PENTRU CA EU NU CRED IN MIRACOLE.PUPICI[pup] alexia_07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare o rusine si o umilinta ingrozitoare sa ramai cu un om care a dat in tine. Parerea mea e ca o palma anuleaza toata iubirea care crezi ca o are pentru tine! Dar de fapt ce e iubirea fara fapte?...nimic! Si daca nu mai e iubire de ce sa mai stai cu un om care prin acea palma a devenit un OARECARE! Un barbat ce trece pe strada si te saluta devine mai apropiat de tine decat cel ce a dat palma ! Cel putin eu asa cred si asa e un aspect unde nu este loc de compromisuri! Poze cu Alexia http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos Larisa [mamica] si Alexia [bebic] (13 iulie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexia, nu am citit sincera sa fiu toate mesjele primite, decat primele 2 pagini...Sper sa nu fi scris, respectiv raspuns la ce m-am gandit eu. Nu cumva esti dependenta de el, financiar? Caci daca, da asta e alta mancare de peste. Atunci trebuie sa recunosti ca nu emtional esti dependenta ci financiar si sa-ti cauti un serviciu mai bun care sa-ti permita DREPTUL DE A DECIDE. Si important in viata este ca :UN SHUT IN FUND E UN PAS INAINTE. Sunt de acord cu opinia ca o femeie nu merita lovita nici cu o floare. O palma nu vine niciodata singura. Iar palmele nu dispar decat daca barbatul respectiv devine tetraplegic. Copiii arunca in joaca cu pietre in broaste, dar broastele mor cu adevarat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Alynutza
Pleaca rapid! Bine au zis fetele, faptul ca te-a izolat face parte din strategia lui. Si eu sincer nu cred ca-l iubesti (sau il mai iubesti), ci esti dependenta de el, tocmai pentru ca a avut el grija sa te izoleze de lume, si daca au trecut ceva ani de cand sunteti impreuna si mai e si primul barbat din viata ta, cred ca deja e obisnuinta. Nu stiu cat efect ar putea avea terapia pentru el, de obicei astfel de exemplare se schimba rar. Sunt niste caractere aparte, sau mai bine zis niste non-caractere, pentru ca sunt niste carpe inferioare care nu stiu sa isi demonstreze superioritatea decat prin violenta fata de o persoana care nu poate riposta pe masura fortei lor fizice. Din pacate am avut si eu parte de o relatie de genul cum spui tu, doar ca noi n-am ajuns la casatorie, dar reusise si pe mine sa ma izoleze de prieteni si sa ma faca sa ma cert cu parintii pentru el (chestie pe care acum nu pot sa mi-o iert) si se simtea bine numai cand ma vedea plangand. Am avut si un episod cand a sarit la gatul meu, de fata cu o prietena de-a mea, numai pentru ca i se nazarise ca am spus eu ceva de maica-sa, cand eu de fapt nu spusesem nimic de genul a ce "auzise" el. Din fericire, am deschis ochii la timp si am rupt relatia. Nu pot sa spun ca a fost usor, pentru ca si eu aveam impresia ca-l iubesc, a fost primul barbat din viata mea, eram de 5 ani impreuna. Dar dupa ce mi-am jelit inima franta o vreme, am vazut altfel lucrurile, am reusit sa vad cum era relatia noastra de fapt, ca nu mai era vorba de iubire, ci de obisnuinta. Si am trecut mai departe. Iti doresc sa ai curajul necesar sa pleci, forta sa nu te intorci inapoi cu nici un pret, intelepciunea sa vezi realitatea asa cum este si puterea de a o lua de la capat, langa un om care sa te iubeasca intr-adevar.
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
Recently become Mrs. Perfect

cata dreptate.am si eu o prietena,are doar 24 de ani si un sot... a batut-o prima oara acum 3 ani cand erau doar prieteni,in fata blocului ei,cu toti vecinii de fata.nu va spun ca fata a fost crescuta in puf,cu toate mofturile,prin toate starinatatzurile,pentru ca mamica are bani multi.si a zis fata ca nu il iarta si a plans si ne-a marturisit ca ii mai daduse o palma mai demult si ca o imbrancea din masina din mers,si toate astea ca avea baiatul frustarri,ca nu o lasa ma-sa pe fata sa se marite ac e deabia anul 2 la facultate,si sa mai astepte.si el era impotriva si o instiga pe ea si ea zicea ca ma-sa si ca mine si inca o prietena de ne mai avea,ca a patit ca celelalte,a fost despartita de prieteni. si fata a pelcat cu noi la mare si a venit si prietenul si a vrajit-o pana la iertat.de atunci ea s-a departat de toti,nu a mai vorbit cu nimeni.biata ma-sa nu stia pe la scoli sa o mai trimita cat mai departe,ca sa plece fata.dar ea a dat de inteles ca fuge cu el si pana la urma asta vara au facut nunta.nu av spun ca fata e inalta,vreo 1,70-75,blonda,cu ochii verzi,desteapta,frumoasa de pici,dar de asta vara e asa de trista,si a slabit ca nu stiu daca mai are maca 40kg.se topeste vazxand cu ochii,nu mananca.ea zice ca ei se inteleg nemaipomenit,dar nu cred.nu se poate sa fii asa de terminat la cateva luni de la nunta.nici dupa nu era mai fericita. el vroia sa stea cu ai lui,unde se aplica bataia ca ceva normal,dar mama ei le-a luat un apartament,intr-un bloc alatuart de ea. alexia,eu cred ca daca tu vrei sa mai tii de casnicie,si nu esti decisa sa il lasi(n-am apucat sa cites pana la sfarsit)nu mai stati cu soacra.eu zic ca il influenteaza.poate daca schimba mediul... cand totul pare pierdut este timpul sa crezi in miracole! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_inlove2003/album?.dir=/855cre2"]elenica lu' mamica[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nusicasiely multumesc de raspuns si imi pare rau de prietena ta.Dupa astfel de experiente e greu sa mai fii cum ai fost, eu parca m-am maturizat mult.Inainte eram o fata pusa pe sotii si pe glume acum m-am schimbat total sunt foarte serioasa desi mi-as dori sa fiu ca inainte nu mai pot.Probabil asta s-a intamplat si cu prietena ta.In legatura cu mutatul incercam sa gasim un apartament, dar am mai avut cateva probleme (nu cu sotul) si in ultimul timp nu am mai cautat.Sper sa ne apucam iar de cautat ca altfel nu mai rezist[bang].Soacra sta tot timpul cu gura pe noi amandoi ca de ce facem asa si nu invers, ca de ce am facut acum 1 an nu stiu ce, practic m-a exasperat si nu o mai suport sub nici o forma si o evit cat pot.Acum ne striga ca si cu niste chiriasi ar sta mai mult de vorba decat cu noi, dar daca ne zapaceste cand pe mine cand pe el la cap normal ca o evitam cat putem.Sotul nu prea o evita dar eu da, ca el e copilasul ei si ii zice mai rar ceva in schimb mie toata ziua mi se plange.Cred ca are o influenta negativa soacra mea asupra lui de fapt sunt sigura de asta.Pupici la toti[pup] alexia_07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...