Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sotul ma bate si cu soacra nu ma inteleg.Ce sa fac


Recommended Posts

quote:
pe tine ce te deranja mai tare...bataia de la sot sau soacra?
E foarte usor sa fii rautacios atunci cand nu esti implicat direct in vreo problema.Dar nu sunt eu fata suparacioasa si am sa iti satisfac curiozitatea amandoua ma deranjeaza de aia am ales acel titlu.De la mine pentru tine[flo] special. alexia_07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Alexia, ca nu te intelegi cu soacra este una. Poti trai cu asta. Ca te bate sotul este o cu totul alta mancare de peste. Nu trebuie sa te cafteasca nevasta (sau sotul, dupa caz) ca sa percepi gravitatea faptei. Din cate am citit aici, la subiectul tau, pe tine nu te afecteaza bataile sotului cat te afecteaza rautatea soacrei. Daca astea-s prioritatile tale, atunci mutati-va de la soacra si conformeaza-te in privinta sotului. Nu pot decat sa-ti urez: nervi de fier si oase de otel! Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord....pe mine clar m-ar deranja bataile! cum ii spun eu lui fi-meu ..batatia e pentru animale(nici macar,dar asa vine vorba-ca acu'sar astia cu protectia animalelor![alcool]).... cum adica sa te bata?! e inadmisibil,iti accepti rolul de victima si daca ai acceptat odata chestia asta devine o regula... Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca ma deranjeaza mai mult bataia sotului, cu soacra pot sa o rezolv, ma mut si gata.Dar am spus mai demult chestia asta vreau sa mai incerc odata sa nu imi reprosez mai tarziu ca nu am incercat.Ma cunosc destul de bine daca plec acum, plec cu indoiala in suflet ca nu am luptat suficient sa rezolv problema asta daca se poate rezolva.Stiu acum de unde vine acest comportament al sotului meu : SOCRII MEI.Si acum povesteste ca el manca bataie cum manca mancare de trei ori pe zi de la socrii mei si de la bunica lui.El a fost foarte zapacit cand era mic si de aici au rezultat bataile care mie mi se par anormale.Ultima bataie a mancat-o in clasa noua.Si mai vreau sa precizez ca asa a vazut in familie tatal o batea pe mama lui.Pupici[pup] alexia_07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce incercare? Ce sa rezolvi? Ce sanse sa-i mai dai? Cand o ridica al meu mana la mine (daca vreodata) singura sansa pe care o mai are e sa scape viu din mainile mele, ca vitriolul il paste. Ii dai sanse cand iti vorbeste urat, cand te-a suparat cu ceva, hai bine, ii dai sanse si cand te-a inselat dar cand ma tratezi ca pe un sac de box nu exista sanse... Luna [gravi]23 sapt+[fetita] [url="http://www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623"]Adelise Raluca[/url] [url="http://www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036"]Cosmin[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alexia_07
Normal ca ma deranjeaza mai mult bataia sotului, cu soacra pot sa o rezolv, ma mut si gata.Dar am spus mai demult chestia asta vreau sa mai incerc odata sa nu imi reprosez mai tarziu ca nu am incercat.Ma cunosc destul de bine daca plec acum, plec cu indoiala in suflet ca nu am luptat suficient sa rezolv problema asta daca se poate rezolva.Stiu acum de unde vine acest comportament al sotului meu : SOCRII MEI.Si acum povesteste ca el manca bataie cum manca mancare de trei ori pe zi de la socrii mei si de la bunica lui.El a fost foarte zapacit cand era mic si de aici au rezultat bataile care mie mi se par anormale.Ultima bataie a mancat-o in clasa noua.Si mai vreau sa precizez ca asa a vazut in familie tatal o batea pe mama lui.Pupici[pup] alexia_07
Nu e de datoria ta sa repari ce au stricat parintii lui pentru ca o sa te afunzi odata cu el. Da' sunt unele femei carora le place sa mai ia cate o scatoalca. E impacarea mai frumoasa [hot] Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cate dintre voi a luat vreodata bataie cert e ca niciuneia dintre voi nu i-as dori asa ceva.Vad ca ati inceput cu rautatile si nu imi convine.ELLE_SEB nu cred ca nici unui om nu i-ar placea sa i-a bataie asa ca nu mai arunca cu vorbe in vant aiurea.In plus cate dintre voi care posteaza aici a luat bataie?Presupun ca sunt cateva care au luat dar nu vor sa spuna si da sfaturi la altele dar ce au ele acasa nu vad.Si au fost multe fete pe aici in situatia mea care si-au iertat barbati si nu prea ati dat cu pietre in ele.Eu la inceput am cerut sfaturi si va multumesc pentru ele nu critici sau rautati. alexia_07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexia problema nu e aici,la noi! nici una dintre noi nu iti spune nimic cu rautate! nu stiu cate femei au luat bataie de la sotul lor si vin aici sa se dea rotunde.... prin urmare,daca cineva e putin mai dur,e ca tu sa te trezesti...daca vrei sa te trezesti! un om violent isi revine f greu daca nu face si ceva terapie! totul e sa constientizeze problema lui si sa vrea sa rezolve ceva.... tu faci cum crezi ca-i mai bine pt tine,dar cand scrii pe forum tb sa te astepti la cele mai diverse raspunsuri,nu sunt prea multi care s avina sa-ti cante in struna.....asta nu inseamna ca nu esti inteleasa! [asia] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...