Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sotul ma bate si cu soacra nu ma inteleg.Ce sa fac


Recommended Posts

Daca nu ar fi de plans ar fi chiar de ras ( aci ma refer la titlu ) Doamne iarta-ma fata draga, dar tu chiar nu ai niciun pic de orgoliu? ¨ma gandesc la el si raman desi nu merita#733; Tu singura spui ca nu merita, si atunci ce mai astepti? Sa te bata de fata cu ai tai? sau sa te bage in spital? WARNING: I have an attitude and I know how to use it!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu sta pe ganduri si nu te uita inapoi. Nu trebuia sa mai ramai dupa prima palma. Cine iti da o palma, fii sigura ca o sa ti-o dea si pe a doua, si pe a treia, daca vede ca il ierti si te intorci la el. Nu merita sa mai lupti pentru aceasta relatie. Divortul e cea mai buna solutie in cazul tau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bre...eu nu prea inteleg asa cum cineva care e intr-o situatie de rahat, vine aici pe forum, are rabdare sa scrie, sa astepte raspunsuri, iar sa scrie si sa se intinda asa pe zeci de pagini...sa mai si raspunda in loc sa intreprinda ceva asta cand vrea intr-adevar SA SCHIMBE CEVA! dar cum zicea si Exupery si sa mori e mai usor daca te tine cineva de mana citesc de ceva timp si destul de des ce se scrie pe aici si senzatia care mi-o lasa majoritatea celor isi expun problemele aici, e ca nu sunt pregatite pentru schimbari (in bine) mai ales cand vad ca se si intind pe zeci de pagini..in timp ce copilul lor e poate abuzat sau ele o iau voiniceste pe cocoasa sau le toaca cineva nervii asa marunt, ca masina de cusut ca sa revin la cazul in speta (on topic) mie daca mi-ar da omul meu pe cocoasa asa periodic, as incerca sa fac ceva sa ies cat mai repede din situatia asta, ca baronul ala care s-a tras de par si a iesit singur din noroi cu cal cu tot si i-as face bezele in slow motion la nebun eu nu prea cred ca cele care vin, isi spun povestea si lasa sa treaca viata pe langa ele tastand aici, vor sa schimbe ceva...poate cel mult urmaresc cu nerabdare un raspuns-doua care sa le justifice din ce cauza nu ies din situatia respectiva ma intreb asa de ce rabda o femeie sa fie injosita? sa fie o meteahna a "educatiei" primite, de femeie supusa barbatului? apoi tot eu imi raspund si tare mi-e ca nu atat amenintarile acestor brute le face atat de reticente in a lua o atitudine cat prejudecatile societatii, frica de a nu ramane singure, etc. ma gandesc ca problema e mai adanca si nu e doar de suprafata ci vine din educatie, nivel de cultura, etc. da, mai pot fi si constrangeri financiare, indeosebi dar cred ca toate se pot depasi lucrurile care stau roz pentru unele femei, nu stau la fel pentru toate ce nu inteleg, nu inseamna ca nu exista; unele femei nu lucreaza si depind in toate cele de barbatii lor, apoi cateodata mai sunt si copii la mijloc insa cred ca un copil se simte mai in siguranta cu o mama fericita decat cu doi parinti tristi nu stiu...poate e mai usor sa iti porti crucea, sa suferi ca un caine otravit, sa ai siguranta unei farfuri de mancare pe masa (la orice pret..) pe care sa o mananci cu noduri dar cu sufletul cum ramane?... cred ca si varsta (femeii) are un rol important intr-o relatie; cred ca o femeie cam la 30 ani cand nu mai creade decat in minunile pe care le poate tine in mana si care evident tin mai mult de trei secunde, e "predispusa" sa rabde mai mult daca o fatuca de 20 de ani te lasa din secunda 1 dupa ce ai gresit,una de (peste)30, mai intai mijeste ochii si te iarta eventual pt ca stie cat de greu se mai poate reface o relatie meg _____________________ just a drop of water in an endless sea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by anca74
quote:
Originally posted by ELIZA MIRON fa-te tu odata Xena si frige-i un fier de calcat in gura sa-i sara vreo doi incisivi, un canin si cativa molari si-ai sa vezi ca n-ai sa mai fii vinovata ca se-nvarte pamantul! Si daca ai sa spui ca e mai puternic si n-ai sa reusesti, baga-i vreo doua diazepame in ciorba si pe urma pune-i o "posta" la picioare sa simta arsura o luna macar, sa-l usture si cand respira! Presupun ca nu mai trebuie sa specific ca va trebui sa ai bagajele duse din timp de la el...
Ce-mi plac femeile curajoase si pasionale! [cool] Uneori, singura solutie momentana este sa dai si tu pana echilibrezi raportul de forte. Si ca sa vada celalalt ca nu esti un sac de box. Cel mai sigur este insa sa chemi politia. ============ How wrong it is for a woman to expect the man to build the world she wants, rather than to create it herself.
Doamnelor,va rog din suflet,eu sint la birou si rid cu lacrimi.Chiar nu pot explica care-i intriga! Sotul tau nu se va schimba,deoarece intorcindu-te acasa i-ai confirmat ca accepti comportamentul lui si ...ca il agreezi.Chiar nu inteleg ce ar trebui sa faca sa pricepi ca e o relatie aberanta ,toxica?Poate sa mai treaca vreo citiva ani,atitudinea dictatoriala sa se acutizeze si sa te scoata iarna din casa, in suturi cu copii in brate? Sint constienta de faptul ca nu e o decizie cotidiana,deci iti trebuie un pic de "elan" ,dar nu cred ca doi ochi vineti te vor ajuta mai mult. Oameni buni voi in ce mediu traiti,ce prieteni sint astia care nu amendeaza asemenea atitudini.Care a fost reactia lor? Se pare ca si anturajul trebuie lasat in urma!Niste "prieteni" care nu sint siderati de asemenea iesiri eu cred ca nu sint prieteni... Simpli spectatori, tot s-ar implica. dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alexia...e cam trist ce spui tu..si ma mir cum de poti indura atata umilinta ...daca crezi ca nu merita..fujiii..nu mai sta ca el nu se va schimba..nu cred ca un om care face aceste lucruri sar putea schimba..pacat nu sta sa te distruga...ai nevoie de cineva care sa te respecte sa te ocroteasca..nu de un astfel de om.. nu prea sunt eu in stare sa dau sfaturi insa eu nu asi mai sta pe ganduri...si iubirea...ochii care nu se vad se uita multa bafta si sa auzim numai de bine curaj[asia][flo][flo] [url="http://photos.yahoo.com/fujiosan2007/"]POZICI NOI[zana][/url] [url="http://photos.yahoo.com/ionela_emilica/"]LA bucatarie[papica][/url][pofta] Mami si ingerasul EMILy.2005.01.06[copil] [gravi]0[fuga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alexia 07, oricare ar fi motivul pentru care inca nu l-ai parasit, sau orice probleme ai mai avea, te rog sa ma crezi ca exista rezolvare.Violenta este cea mai urata forma de abuz cu consecinte foarte grave in timp si ar trebui sa te gandesti la viitorii tai copii..daca vrei sa aiba o viata asa ca a ta, ramai cu el si iarta-l la infinit, in schimb daca vrei sa schimbi ceva in viata ta, fa-o acum! Toate cele bune, Carla "Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita nicioadata cum i-ai facut sa se simta"(Carl W.Buechner)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Spune-i PA si n-am cuvinte!Esti tanara ai viata inainte,nu este singurul barbat de pe lumea asta!Si chiar daca ar fi,tot trebuie sa-l lasi!Ce fel de viata este asta? "La vita e bella" [url="http://community.webshots.com/user/valentinag76"]poze[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/555090588fhYTnV"]marea inghetata[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:(!] Paraseste-l. Nimeni nu merita sa fie tratat astfel indiferent cum isi motiveaza el comportamentul. Nimeni nu merita sa fie agresat acasa Nu cred ca vrei sa-ti expui copii - atunci cand vei avea- la asa ceva. Si sa stii ca timpul nu rezolva nimic.Problema lui -pentru ca este problema lui, chiar daca te face pe tine rewsponsabila-nu se va rezolva in timp. Dimpotriva, probabil se va agrava. Nu mai sta pe ganduri;pleaca si lasa-l cu problemele lui. Probabil iti este foarte greu si te simiti singura si asta te ajuta sa te complaci in situatia asta imposibila. Nu dispera si mai ales iesi din cercul asta vicios. Sunt convinsa ca macar cativa dintre prietenii vechi- de care el a avut grija sa te izoleze- te vor sustine si te vor ajuta sa treci prin asta. In plus din cate vad ai o gramada de prieteni noi -aici pe forum. Si chiar: parintii tai stiu ce ti se intampla? Pana la urma totul depinde numai de tine. Indiferent ce spunem noi aici sau ce iti spune el acasa, este hotararea ta. Numai tu stii ce este cel mai bine pentru tine. Sper ca o sa cantaresti bine faptele si o sa iei o decizie inteleapta. Succes.[flo] P.S> Nu te mai gandi atata la el. Crezi ca el se gandeste la tine cand se comporta asa?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragutza, ti-am mai raspuns de vreo 2ori RESPONSABILIZEAZA-TE, i-ati un job si pleaca; nu spui nimic de parintii tai, te-ar primi o perioada pana iti poti plati o chirie?? nici nu indraznesc sa te intreb daca nu cumva acum esti deja la el, desi incidentul cu batutul in masina si aruncatul in strada e fff de curand - caci banuiesc raspunsul, este DA alexia_07 draga, ai 20de ani, esti in floarea varstei, apta de munca; e mai simplu sa primesti bataie si jigniri pt un acoperis si o farfurie de mancare??? stii cum e... pana la urma e alegerea ta; daca tu alegi sa te injosesti, asta e; taci si-nghite Oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...