Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 4 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 338
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Tu fetelor, nu am vrut nicicum sa sune ca si cum ar fi meritat pedeapsa divina. Desi eu pun pe aceeasi scara viata animalului cu cea a omului, nu I-as fi dorit niciodata asa ceva! Mi-as fi dorit sa faca puscarie macar un pic pt faptele lui. Asta da! Dar nu asa o tragedie . Tocmai asta ziceam ca m-am simtit f naspa acum cand am aflat ca in trecut am gandit rau despre el, ca deh...va dati seama ce a fost la gura mea mai ales in momentele alea... dar inteleg ca ar fi fost avertizat el ca pilot, ca avionul nu face fatza vremii din zona respectiva, nu?

Desi eu cred in divinitate si in faptul ca orice se plateste in viata, ma infioara ce s-a intamplat. Iovan era un pilot experimentat cu o gioarsa de avion cu care au fost trimisi sa salveze oameni, ca asa se intampla in tzara aia de cacat...numa pentru politicieni avem aparate de zbor bune si jeepuri la scara. Credeti-ma ca si eu sunt fff intoarsa pe dos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Rocsy, nu stiu daca e ironie sau nu ref. la detaliile pe care le dau despre Eric. Mie imi place mult sa scriu, sa povestesc. poate dau impresia ca ma laud, nu stiu, imi pare rau daca e asa. Sunt convinsa ca fiecare piersicuta in parte face/stie/intelege o gramada de lucruri, incepand cu Nectarel care este "veteranul" odiseei, dragul de el.

Eu sunt foarte singura aici si, credeti-ma, nu am cui sa povestesc decat 2-3 vorbe la 2-3 mamici de pici de la gradi lui Eric. Nu am cui altcuiva. Cu tatal meu vb cate 15 min odata la 2 saptamani. Of nu mai continui ca vrand nevrand devin iar lacrimogena.

Dar...voi...imi inchipui, majoritatea, voi cele din tara, aveti parinti, rude, prieteni in jurul vostru, cu care impartasiti toate despre picii vostri, fara sa fie nevoie sa mai scrieti mesaje lungi aici.

Eu va privesc ca pe o mica familie.

 

 

Pai eu te-am laudat .... nu stiu de ce ai interpretat altfel ! Chiar imi place cum detaliezi si intotdeauna am apreciat rabdarea si dragostea pe care le transmit mesajele tale, asta era si ideea !  Imi pare rau pentru neintelegere !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata !

 

Ioana : cu toti spunem lucruri pe care ulterior ne-ar fi placut sa nu le spunem , gandim etc. Eu personal cred ca aceasta intamplare asa a fost sa fie si nu cred ca ar trebui sa te simti vinovata , ziceam in mesajele anterioare de destin.

Pe de alta parte, sper ca moartea celor doi sa nu fie in van ( ca de obicei ) si idiotii din guvern sa uite. In primul rand e vina lor pentru ca nu sunt in stare sa faca ceva pentru tara asta si unicul lor tel e sa isi umple cat mai bine buzunarele, nu ii intereseaza catusi de putin soarta celor 18 milioane de romani si pentru asta ii trimit pe toti la dracu !  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi.

Poftiti la cafea si mai am si clatite daca doreste cineva.

Fleur mersi. Nu cred ca deranjeaza pe nimeni povestile tale.din contra...

 

Ile 10 min faci doar abdomene? Cu restul nu ai "probleme"? Esti o fericita atunci.eu am probleme cu picioarele si fundul...:)) si mai nou ma deranjeaza si mainile...deci am mai multe zone de munca.la tae bo am observat ca imi lucreaza absolut toti muschii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si multumesc de cafeluta. 

Iar am o gramada de lucru, dar nu pot incepe ziua pana nu va citesc. :)

Fleur, mie mi-ar placea sa am rabdarea si harul tau la povestit. Ma bucur ca ne consideri o mica familie pentru ca si eu am acelasi sentiment. Are dreptate Rocsy, din mesajele tale razbate iubire si zen. :) Presupun ca ai si tu problemele tale uneori, dar nu razbat gandurile negative din mesaje niciodata. 

Ioana, probabil am interpretat gresit ceea ce ai spus. Nu vroiam ca mesajul meu sa sune ca un atac la al tau. Doar exprimam o revolta fata de ce s-a intamplat. Nu e cazul sa te invinovatesti pentru ce ai spus/gandit.

Eu nu m-am mai uitat la stiri pentru ca deja ma enervez prea tare. L-am vazut doar pe George Buhnici ieri pe ProTv care explica cat de usor puteau fi localizati cu o aplicatie de smartphone. E revoltator cum se comporta autoritatile in tara asta. Din pacate incidentul va fi probabil dezbatut in presa pe larg si apoi dat uitarii....Intre timp ministrul muncii se gandeste cum sa ia alocatiile copiilor de la cei bogati si sa le dea la cei saraci. 

in discutii despre sport nu ma bag pentru ca din pacate nu ma pot tine de nici o forma de miscare. Mi-ar prinde bine pt ca desi cu kg sunt unde imi doresc, niste tonifiere ar fi excelenta. Sper ca Aurora sa nu ma mosteneasca si sa fie mai atrasa de activitatile sportive. 

Si inca ceva sa va descretesc fruntile si apoi la munca: ii spunem Aurorei poezia cu Zdreanta (de obicei la masa ii recitam si cantam tot felul ca sa stea locului si sa pape). Cand incepem cu l-ati vazut cumva pe zdreanta? fata raspunde prompt "da" de fiecare data. Cand o intrebi unde l-a vazut arata sper mine si apoi pe la jumatatea poeziei incepe sa strige miau-miau....Ce-o fi in capul ei? 

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

muraturica :  [:-)))] chiar, oare ce o fi in capul copiilor nostrii ? Numai ei stiu !

 

E pentru prima data cand aud ca idiotii din guvern se gandesc sa ia alocatiile copiilor cu parinti instariti ca sa le dea la cei saraci .... pe bune ??? Alocatia copiilor nu depaseste 10 euro si ei se comporta de zici ca ar da 200-300 de euro ca in unele tari din europa ! Normal .... vin alegerile si sunt mult mai multi oameni saraci in tara decat instariti !!!

 

Mai bine ca nu ma uit la televizor, la fel ca si muraturica mai aflu si eu una alta accidental si si atunci ma umfla nervii . Pana la subiectul cu avionul ma disperau stirile despre una dintre "doamnele frumoase, inteligente si cuminti" a Romaniei si al el sot meteorolog !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rocsy, si eu am auzit ceva de alocatii accidental, deci nu stiu sigur daca e pe bune sau nu. Dar, vorba ta, vin alegerile deci ar fi destul de plauzibil sa se ia o astfel de masura. Ce sa zic, ori cu 40 de lei ori fara tot acolo suntem, dar ma enerveaza ideea in sine. 

Atat de multe lucruri ma scot din pepeni in tara asta incat parca imi pare rau ca aleg sa imi cresc copilul aici. Cine stie, poate peste ani vom pleca si noi......sau macar ea....:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Atat de multe lucruri ma scot din pepeni in tara asta incat parca imi pare rau ca aleg sa imi cresc copilul aici. Cine stie, poate peste ani vom pleca si noi......sau macar ea....:)

 

 

Facem in felul urmator  .... migram noi in Belgia , comunicam impresiile si va astaptam si pe voi. Ce zici ?  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...