Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 4 )


Recommended Posts

salut !

 

Muraturica : eu una nu ma mai gandesc cum va fi anul 2014, ca asta ar insemna sa ma imbolnavesc de griji. M-am autoeducat sa iau fiecare zi asa cum este si sa incerc sa vad ceva bun in ea. Sa ne spui rezultatul ecografiei !

 

Am facut o supa de rosii, dansele dorm momentan .... sunt in dilema acum pe ce sa pun prima data mana !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 338
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare,

 

Va dau o salata boeuf cu curcan si o crema de zahar ars ca azi suntem doi Ioni, si Eric si eu.

 

Sarbatoritul e la gradinita, dimineata nu voia sa se imbrace. Dupa cum ati vazut si in poza, ii place sa defileze in tinuta sumara.

 

Eu mai pregatesc un pilaf cu pulpe de pui pentru el si peste pentru noi.

 

Aici vremea a revenit la frigul teapan cu care ne-am obisnuit, e ok.

 

Muraturica, nu mai gandi negativ. Anii care vin, inclusiv cel abia sosit, vor fi tot mai frumosi, pe masura ce piersicutele noastre scumpe cresc si devin fetite si baietei si toata regula, care ne incanta in fiecare zi. Redescoperim si noi lumea prin ochisorii lor si avem obligatia sa o facem mai frumoasa, pentru ei. Probleme vor fi destule si mereu. Viata e o lupta, nu?

 

In rest, numai de bine. Am primit azi, prin telefon si mail, multe urari de la cei dragi din tara si nu numai, care mi-au incalzit sufletul.

 

Va pup si va astept cu vesti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pt urarile de La multi ani! Fleur, imi place cum gandesti si cum ne ridici moralul! Multumim! La multi ani si tie si lui Ericul voinicul! Sa fie sanatos si sa va aduca bucurii in fiecare clipa!

La multi ani Ioana! Mult succes in ce v-ati propus sa realizati! Scumpa doamna, au inceput kilogramele sa tipe pe mine...tu cum ai slabit? Of, daca ar exista o cura de slabire sanatoasa cu dulciuri.....ce bine ar fi! Trebuie sa fac ceva ca ajung la kg pe care le aveam gravida cu Onuta.....si e de rau!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si poftiti la cafeluta.

La multi ani cu intarziere sarbatoritului Ioan si sarbatoritelor Fleur, Ioana si Onuta.

M-am trezit cu o durere de cap cumplita. Azi am program de casnica adevarata: spalat, gatit, aspirat, praf, etc. Sunt si singura acasa pana diseara ca sotul iese in oras cu colegii dupa munca. Nu m-a lasat inima sa il rog sa stea acasa ca stiu ca nu a mai fost de mult.

La eco. ne-a spus ca e o dezvoltare precoce a tesutului mamar care probabil are cauze hormonale. Ramane de mers la un endocrinolog. Sunt destul de bulversata pt ca Aurora nu a mancat niciodata pui/ficat de cumparat si nici curcan. Mananca de cumparat peste (somon) si vita doar la borcanas bio. Lactatele sunt iarasi de cumparat si unele fructe si legume, dar nu cred ca astea au legatura cu productia de hormoni. Vom vedea ce mai zic medicii....pana atunci lumea in jurul meu isi da cu parerea spre marea mea enervare....

Mai fetelor, cred ca aveti dreptate. Daca ma gandesc la 2014 in ansamblu ma duc cu pluta. One day at a time......

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Nimic nou de raportat decat ca vreau sa mergem saptamana asta sau urmatoarea ca sa ne cumparam patine de gheata pentru mine si d-ra Sofia, ca i-am facut testul in weekend si se pare ca i-a placut. Mai greu a fost pentru mine in primele minute, ma simteam ca o balena pe gheata, fara gratie fara nimic, o biata balena care se chinuie sa nu isi piarda echilibru .... ultima data cand am patinat a fost acum 20 de ani si mi-am pierdut din reflexe. Noroc ca este ca mersul pe bicicleta, odata ce ai patinat nu se uita niciodata si incet incet iti revii  [:)] .  Oricum .... ca senzatie principala .... o intrebam pe prietena mea ..... "oare si acum 20 de ani gheata era la fel de alunecoasa ??? "  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...