Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 4 )


Recommended Posts

Ola ola!!!

La multi ani cu intarziere de sfantul Ion.va pup pe toti!mersi de tratatii...

 

Muraturica lasa grijile deoparte.nu stiu ce sa zic despre hormoni.nu ma pricep...eu I am dat lui denis cam de toate sa manance.

Te asteptam cu vesti mai bune.

 

Fleur nici denis nu zice numele lui...iar al copiilor le spune in felul lui dar il intelegem.

 

Rocsy comica ca de obicei :)).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 338
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La Multi Ani Ionilor si Ioanelor , cu intarziere.Noi duntem bine. Nectarel e un haios . A pocnit-o azi pe soacra-mea. Ea tot ii spunea ca este a lui mamaia si al lui tataia si baiatu s-a suparat si a zis a mami si a tati. Asa ca, m-am bucurat. A inceput sa mai raspunda la intrebari. Daca-l intrebi cu cine face nani, raspunde "" mamaia". Cere apa si papa. Eu zic ca suntem bine. Azi era sa-mi pice fata. I-am gasit in buzunar un bon de la Mega Image de unde isi cumparase 2 pizza si 2 cafele expresso. I-auzi cafea inclasa a 7. Mi-a zis ca l-a rugat o colega sa ia si, ca ce a cumparat nu era expresso. Ma rog. I-am zis ca-i prepar eu, cafea in fiecare dimineata. La birou am treaba. Vreau vacanta. Muraturica iti doresc sa ai un an bun si nu te mai gandi la rau.Cam atat despre noi. De gatit, iar nu am timp. Maine merg cu el la evaluarea de 1, 6 luni la neuro.va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si haideti la cafea.

E liniste pe aici.....Fleur, unde esti sa faci un apel?

Ada, zi mersi ca nu erau tigari pe bon. :) Bafta la evaluare.

Noi suntem bine, dar ma lupt cu o durere de cap cumplita. O fi de la presiunea atmosferica si tensiunea mea mica....habar nu am dar ma innebuneste.

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, nu vorbiti de dureri de cap ca ma inscriu si eu pe lista, cu sot cu tot! Am luat un paracetamol sinus, sper sa ma lase.....noi suntem bine. Onuta din c in ce mai dulce si vorbareata! Vb si in somn...ori seamana cu mine ori e de la salt!

Ieri am invitat 2 baietei de varsta ei pe la noi, asa in contul lui sf. Ion si a fost fff incantata, s-au jucat fff frumos, onuta ca o domnisoara mare facea pe gazda buna. Ma asteptam la taraboi, dar a fost super. I-a dragalit si era asa fericita ca e cineva la ea!

A primit o jucarie care am crezut ca ii trebuie baterie, am luat pachetul sigilat de baterii, dar nu a mai fost cazul si am zis sa le duc la loc insa intre timp a pus onuta mana pe ele, am zis ca nu e nimic ca sunt sigilate. Pleaca si se intoarce fara ele, ce credeti? Le pusese in sertarul unde stau bateriile care e blocat, dar poti deschidd fff putin. Nu mai umblase acolo de saptamani bune. Am ramas socata!

 

Muraturica, multa sanatate si o sa fie bine! Trebuie sa crezi!

 

Ada, eee e mare copilul!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hey, girls,

 

Welcome to za club! Si pe mine ma doare capul si am o stare de lesin. M-am trezit asa, am dormit si f. prost.

Azi am pierdut o zi de lucru ca am fost cu baiatul la dr. la evaluarea de 18 luni. Toate bune si frumoase, otita s-a vindecat, curba de crestere f. buna (13.3 kg, 87cm). I-a prescris un puf pt. nas, care ar diminua vegetatiile (polipi), daca le are. Banuim ca ar avea caci sforaie, cu si fara muci.

 

Ce ma necajeste e ca plaaange la dr. de zici ca-l tai. Plange si cand il cantareste si masoara, pana si la farmacista a plans cand i-am luat reteta, ce sa mai zic cand l-a luat la palpat doctorita (o femeie f blanda si calma, miniona). Caut o solutie sa nu mai fie asa speriat si nu gasesc.

 

Mai, ai vostri leaga cuvinte, macar 2? M-a intrebat dr. si am zis ca inca nu. In afara de "hai mama" nu leaga nimic. Ada, tu ziceai ca Nectarel zice deja "a mami si tati", etc.

 

Tudor e baiat smecher si mare de acuma. Si eu am gustat cafeaua de printr-a opta parca, si de atunci sunt addicted.

 

Onuta, ce fetita mare pare si ea in poza. Gazda buna! Excat asa face si Eric, daca nu poate deschide sertarul decat 1-2 cm, macar baga ceva in el, baterii, pixuri, ce mai prinde.

 

Ma duc sa ma bag in pat sa termin o carte ce o am de dus la biblioteca azi.

 

Va pup si asteptam vesti (nu mai fac apeluri, cine scrie, o face din placere si nu din obligatie).

 

Si o poza cu micul meu clovn.

post-115893-0-44423000-1389282635_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce scumpi de copii!!!!! Si eric si onuta sunt tare dragalasi (a lor am vazut pozele noi-).

Ce cretolina e onuta!!!

De eric ce sa mai zic poate sa se ia de mana cu denis.fac exact acealeasi lucruri.si lui ii plac papucii tuturor.:))

 

Eu mi am trimis copilasii cu sotul la locul de joaca.am zis ca ma pun sa fac o curatenie mai serioasa asa.si ce credeti ca fac? O baie cu spumeeeeee!!!!!! Si cu tel in mana:))))...casa arde , baba se piaptana:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!!!

 

Ce scumpi sunt copilasii!!!

 

A mea a inceput de ieri sa zica tot felul de cu inte, stalcit dar le zice, formeaza si mi ni propozitii de 2 cuvinte.

Stie toate animalele cu semne si sunete, ii plac cartile f mult. Nu ii lasa pe frati cu jucariile lor, in patul ei, e de coma cum striga " a ma"

 

De mancat mananca f bine de cateva zile, i-m cumparat varilrixul si il fac luni.

 

Am aflat ca vigantolul si calciu se dau compensate asa ca voi cere de la dr

 

Pe mine nu ma doare capul mai niciodata, dar stiu ca sunt cumplite asa ca multa sanatate [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...