Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sotul meu adoarme tot timpul-am nevoie de sfatul vostru


Recommended Posts

Sigur, uite aici link: http://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/148382-montignac-197-stil-de-viata-nu-dieta/

 

te asteptam cu drag.

 

Poate pare complicat, la prima vedere, dar nu e, si noi suntem acolo si va sustinem. E doar un alt mod de a manca, nu te infometezi, din contra, mananci foarte bine, variat si sanatos si... chiar slabesti. Nici la mine nu a mers nici o dieta pana acum. Nici macar cele date de nutritionisti.

Poti incerca.

La noi pierderea in greutate a rezolvat si alte probleme de sanatate.

Nu e nevoie sa ii declari sotului ca din data de incepeti dieta. Pur si simplu organizezi mancarea in alt fel, tu esti cea care gatesti si organizezi mesele. Va trece la acest stil de viata aproape pe neobservate. Cel putin la noi asa s-a intamplat.

Si... sa stii ca nu slabesti daca nu mananci, nu reusesti decat sa te frustrezi si sa te ingrasi si mai tare. Si... nu slabesti daca nu gatesti. Nu vei face decat sa iti obligi sotul sa manance in oras si nu vei putea sa controlezi ce mananca si nu il ajuti asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

cristyi,aceeași problema am avut  cu soțul meu,ma făcea de Rușine peste tot,credeam ca nu i place nimic,unde mergem,cu cine mergem,ce facem:dormea.Acum îți spun ca singurul lucru care ajuta este doctorul,care a ajuns pana la urma pentru ca a fost luat cu salvarea,nu din proprie vointa.

Alte informații ți le dau in particular.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristyi, acelasi lucru si prin ograda noastra! Dar se rezolva cu acea masinarie de care povestea cineva mai inainte si care ne-a salvat. Este musai sa faca ceva cu apneea cat mai curand ca lipsa asta permanenta de somn ii va creea probleme. Este posibil ca luatul in greutate sa se datoreze partial si la asta. In cazul nostru.. a dat in diabet. Din cat stiu, somnolenta asta acuta poate fi si un simptom de diabet. Nu strica sa vada si niste analize de sange.

Dar repet, masinaria il salveaza!  De la sine nu dispare!

Un an bun va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...