Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

diferentza de varsta


Recommended Posts

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu personal cred-si asta datorita exemplelor din imediata mea apropiere,ca diferentza de virsta mare...nu este profitabila pentru un cuplu!

 

Cit d emare trebuie sa fie diferenetza asta ,ca sa nu constituie totusi o piedica pentru buna functzionare a cuplului...nu stiu sa spun,cred ca depinde de mai multzi factori,in primul rind de cei doi.

 

Insa ce am vazut/auzit eu...deja de la 10 ani diferentza...pot aparea probleme.

 

Pot...nu este obligatoriu,pentru ca am spus depinde de foarte multzi factori,insa eu personal nu cred in reusita unui cuplu in care diferentza este mai mare de 10 ani.

 

Parerea mea,nu inseamna ca asa si trebuie sa fie!

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i o diferenta foarte mare.

Intre parintii mei au fost 12 ani diferenta, nici vorba sa se vada sau sa se simta.

In plus, cred ca un barbat la varsta aia abea incepe sa dea semne de maturitate, o maturitate foarte posibil comparabila cu maturitatea unei fete de 23 de ani.

De...asta e [:)]

 

Nu. Diferenta nu-i mare ca varsta. Mai ramane vazut si restul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu zic la fel, diferenta de varsta nu conteaza. Matusa sotului e mai mare decat sotul ei cu 12 ani; sunt casatoriti de 27 de ani si inca ft fericiti. Nu va puteti inchipui cum se comporta, parca ar fi vesnic indragostiti (ea are acum 73, el 61) - toti prietenii nostri se minuneaza cand ii vad, pt ca sunt asa de "dulci". 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intre socrii meu este o diferenta de 12 ani. Din punctul lor de vedere varsta nu conteaza si o certifica cei peste 30 de ani de casatorie. Consider ca este o prejudecata cu radacini vechi la noi in popor. Conteaza dragostea,respectul,faptul ca se inteleg si ca stiu sa treaca impreuna peste greutatile vietii. Pot spune ca un atuu este la cel care este mai mare ca varsta,pentru intelepciune si ca de cele mai multe ori lasa de la el.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...