Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

diferentza de varsta


Recommended Posts

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

cand spun ca ea este imatura asa este...o cunosc f bine. tot ce stie, stie din carti...cu asta si-a petrecut anii, f singuratica fara prieteni si nici macar prietene, noroc ca ca a avut o sora f deschisa si  doar datorita ei nu a fost complet singura. mereu printre primii in clasa, apoi la fel si in facultate...acum are un job f bun...care ii ocupa f mult din timp

 

el, datorita pozitiei sociale f bune, a averii mostenite de la parinti, a avut parte de o viata  f intensa pana acum cu: afaceri proprii si de familie, multe calatorii in toata lumea, prietenii...si nu vreau sa spun la modul negativ, dar in sensul ca pare, ca el stie ce vrea.  pe cand la ea, am dubii ca stie ce vrea in casnicie.

 

oricum in urmatoarele lunii se vor mai lipezii apele. o sa vb cu ea desigur la modul general pt ca  nu imi place sa ma bag in viata nimanui.

 

Michelle, ai vazut My Fair Lady?... :) Lasa-i in pace, fiecare e cu povestea lui, nu trebuie sa traim toti dupa acelasi tipar, mai ales povestile de dragoste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce trebuie sa vorbesti cu ea? Sa ii spui ce? Mie mi se pare penibil. Ok, nu are experienta, si asa mai departe, dar e fix treaba lor, relatia lor. Si experienta asta incepe de undeva.

De fapt care e treaba? Ca e posibil ca relatia sa nu fie pana la urma foarte serioasa? Nu ai de unde stii. Totul e posibil. Sa fie minunat, sau sa iasa naspa. Nu e treaba ta.

Daca iese bine, foarte bine, daca se termina naspa, poti sa o consolezi atunci. Dar, parerea mea e sa nu te bagi.

Fiecare are dreptul sa isi traiasca viata asa cum considera.

Interventia ta ii poate strecura indoiala in suflet, abia interventia ta poate strica ceva ce ar fi putut fi minunat, dar nu a apucat sa existe, pentru ca ea va incepe sa se indoiasca.

 

Repet, ce se intampla in dormitorul lor si daca se intampla ceva in dormitorul lor, nu e treaba ta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce trebuie sa vorbesti cu ea? Sa ii spui ce? Mie mi se pare penibil.

 

 

A spus ca va vorbi cu ea la modul general,deci in niciun caz nu-i va da peste degete ca vrea sa faca pasul asta in viatza ei.Despre ce s eintimpla indormitor...nici n-a adus vreodata la subiect discutzia despre asta,asa ca sa nu-i aruncam ideile noastre-n circa.

 

Daca ii este apropiata,mie mi s epare ok ca michelle sa fie ingrijorata.(cred ca-i dai voie a -alinta,da???chiar daca e credincioasa [alcool] [alcool] )

 

Este ingrijorata pentru ea...uite discuta cu noi,insa nu s eva baga ea in cuplu sa spuna"uite ce am aflat pe forum" [:D]

 

Voi n-atzi fost niciodata ingrijoratzi pentru persoane apropiate sau dragi voua?

 

Dana

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles ca va vorbi cu ea la modul general atat in legatura cu a avea o relatie cu cineva, cat si la modul general despre relatia cu acest barbat.

Si da, sincer, mie, daca as fi in locul acelei femei, mi s-ar parea penibil sa fiu trasa de maneca in legatura cu o posibila relatie la 23 de ani (parca atat a spus ca are) sau cu un potential partener.

Chiar ingrijorata sa fiu pentru cineva, nu cred ca as depasi o limita. Nu cred ca as invada intimitatea cuiva in acest mod.

Uneori ingrijorarea asta este un bun pretext de a incerca sa influentezi pe cineva, de a-i limita actiunile si alegerile.

Sa nu fiu inteleasa gresit, nu ma refer la situatii limita de viata si de moarte, gen cineva vrea sa sara pe geam si il lasam sa o faca pentru a nu-i influenta liberul arbitru.

Si nu, nu vreau sa insinuez ca michelle ar face asta in mod intentionat sau cu rea vointa.

Ceea ce vreau sa spun este ca din foarte mare grija si cu bune intentii poti face rau. Poti fi gresit inteles.

Daca nu e musai, nu prea vad de ce te-ai baga in viata altcuiva...

 

Pe de alta parte, daca, la un moment dat acea persoana mi-ar cere sfatul, i l-as da cu draga inima.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen,dar ce te face sa crezi ca michelle va depasi limita?

Sau ca va incerca s-o influintzeze?

 

Fiind o persoana apropiata,draga ei,mi s epare firesc sa-si faca griji...insa a-tzi face griji in legatura cu cineva,nu presupune neaparat(asa cum insinuatzi voi)si amestecul.

 

Ma rog...voi atzi bagat-o pe michelle deja si in patul lor(ca observator bineintzeles [fri] )cind ea a pus o intrebare pur si simplu!

 

Dana

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andacos, probabil ca avem limite diferite ce definesc grija pentru o persoana draga si amestecul in viata ei, chiar sub pretextul celor mai bune intentii

Pai care amestec carmen...ca-si face griji?Asta e amestecul?

 

A mai fost un subiect tot cu tema asta a amestecului si s-a stabilit(la subiectul respectiv)ca a-tzi face griji pentru cineva ,nu este considerat amestec.

 

De ce ar fi considerat amestec acum?

 

edit.Michelle nu a vorbit absolut nimic cu persoana implicata,a deschis un subiect pe forum,ca un sondaj mai mult...iar discutziile cu ea vor fi generale,a si precizat lucrul asta

 

Dana

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu daca mi-as face griji pentru cineva si i-as spune ca ...casatoria e un pas important si trebuie facut doar atunci cind esti sigur ca el/ea e cel linga care vrei sa imbatrinesti(de exemplu...nu cred ca poate fi considerat un amestec in relatatzia lui/a ei.

 

E o generalitate totusi ,nu?Fara amestec direct in viatza persoanei.

 

Dana

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...