Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Discutii cu ciudati pe Internet, o noua moda la tineri (Chatroulette)


Admin

Recommended Posts

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 Plus e secolul 21, computerul nu mai e un moft, e necesitate, cel putin in tara unde traiesc eu.

 

Este o discutie care merita un subiect separat, pe bune.

Am auzit si in Romania acelasi lucru...dar, cu mana pe inima, spun ca, cel putin pentru o anumita varsta (care o fi aia?) NU este o necesitate. Sau nu una permanenta.

O fi doar in Romania? Habar n-am.

 

Hai sa discutam deschisi (noi, parintii, ca daca ne intebam odraslele...): cand este absolut necesar computerul (si internetul, desigur...)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus,nepoata mea in clasa a IIIa(germania)trebuie sa foloseasca computerul(scriu in world deja).

 

Cu internetul insa e alta treaba,de exemplu noua cind eram in clasa a V a,ni s-a recomandat sa lasam internetul deoparte(copiii ,nu noi parintzii),pentru ca multzimea d einformatzie e derutanta pentru copii.

 

Acum e drept ca de atunci au mai trecut anii,automat s eface o legatura intre computer si internet,adica o simbioza mai bine spus...cine poseda un pc automat are si conexiune la net.

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si aici au nevoie de computer si internet, incepand cu clasa a 2a. Marcia e in clasa a 5a si imi povestea ca are colegi care au iphone deja de cativa ani - pe care il folosesc si pt a naviga pe internet; mai peste tot se gasesc retele WiFi unde te poti loga gratis (eu nu ii voi lua, are un telefon micut, pe care-l ia cu ea in cazul in care pleaca la vreo prietena; asta pt ca ii cer eu, ca altfel nu l-ar lua). Spre norocul nostru (deocamdata) nu le are cu internetul; prefera sa se joace pe console.   

 

O chestie interesanta : in martie ne intalnim cu politia cantonala la scoala (e obligatoriu pt toti parintii) si ne vor vorbi despre internet si pericolele care pot aparea. Sunt chiar curioasa ce vor prezenta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta exista si cand eram eu de 14 ani. Intram pe mIRC si chatuiam cu diversi si diverse.

Cu ce e mai special acum chatul din articol?

Este mai special datorita amplorii pe care a luat-o prezenta indivizilor dubiosi.

 

Stiu foarte bine mIRC-ul si nu se compara cu ce e astazi. Si mai am un avantaj: pe vreamea aia cred ca bateam 30 si pot face comparatie prin ochi de adult.

==========

 

Tin minte cand am inceput prima oara cu skype, am lasat contul la liber si vorbeam cu oameni din toata lumea. Tare mult imi placea! Pana cand am primit mesaj: "o am de 30 vrei s-o vezi?"  Acuma ma gndesc ca poate daca eram un copil de 14 ani habar nu aveam ce aia "o" si ziceam cu bucurie in glas si mai ales curiozitate "aratami-o".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat pe chatroulette:

 

I'm Chatroulette.

Users online: 3372.

 



If you want to avoid webcam and mic request on each start: open Flash Player settings, choose Allow or Deny and tick "Remember".

 



Rules:



1. Broadcasting or offering nudity is not allowed.


2. If you are under 18, you can not use the service.


3. Broadcasting spam is not allowed.


4. Faking video stream of other person is not allowed.



 

Terms:



1. By using the service you agree to follow Chatroulette rules.


2. Chatroulette will block your access to the service if you do not follow the rules.

Warning:

It is possible for a person to record your webcam. Scammers are known to do this and then blackmail a person with the footage. It is also possible for a person to use "fake webcam" software in order to hide their true identity. Don't do anything on webcam that can be used against you.

 

Click here for more information on scammers.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...