Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (13)


Recommended Posts

Madd asa e ,e mult mai comod sa-l cari in dispozitive,mai ales daca inca e usurel.

Eu daca stau la casa ,am carutul pe holul de jos si ,pac ,il pun repede acolo cand trebuie sa ies.Carat eu nu cred ca as mai putea ,cred ca a facut 10 kg,inca nu l-am cantarit dar se simte la mana.Singura parte mai grea e la imbracat asa cum spuneai si tu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 282
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ce mi-ar placea si mie tren direct calarasi bucuresti...cred ca pana ar creste Vladi as face naveta. Au renovat gara in calarasi, mamgandesc ca poate or pune si un tren ca lumea. Deocamdata e un personal amarat cu un program oribil.

 

Maddie, ce bine ca il poti cara inca...ce biiiiineeee. E cam greutz cu caruciorul iarna, asa este:)

 

Andreea, poate te muti la bucuresti. La,scoala 195 o sa il dau pe fi'miu...ca sa stii unde sa te orientezi. Te vreau profa de mate:))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio..r si ușurel Andrei la 7500 de gr..merge inca..dar maica mea zice la ca simt ca 10 la cum se misca de mult si tre sa stea de încordat caratorul :))

 

iMie mi-e groaza de coborât carutul din bloc..plus ca nici nu prea are mare scofala ce sa vada pe aici prin zona..iar el in carut nu prea adoarme afara..asa in ssc sigur il ia somnul. .

 

Vicky...mai sta in wrap Eva? Andrei nu mai avea stare in el..avum ii pla e slingul pt ca se poate întoarce pe toate partile nestanjenit..dar de somn prefer sa il pun in ssc pt ca schimba sanii in prostie pana sa adoarmă si mi-e mai usor..

 

Hellie.. te invidiez. Si eu l-as lasa pe Andrei la ai mei de ar fi asa aproape. .dar asa..caut bona..chiar..oare cu cat timp înainte sa încep cautarea?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, Hellie, ce-am ras.  [:-)))]  A fost tare asta cu scoala.  [:-)))] 
 
Maddie, e super ca inca-l cari pe Andrei. Eu chiar ma gandesc ce faceam daca nu aveam masina, ca carutul (da, cacofonie, scuze [:D]) nu incape in lift si e destul de maricel si greeeeu.  Are vreo 11-12 kile, plus vreo 9 ale copilului, fericire pe mine. Asa ca-l las in portbagaj si cand ies afara pun copilul in scoica pana scot/bag carutul si gata. 
 
Deny, multa sanatate micutei si incearca sa nu te mai enervezi pe ai tai. E mai usor daca zici ca ei si faci ca tine, crede-ma. Cand iti spun ca nu faci bine nu-stiu-ce cu fata ignora-i pur si simplu sau zi "mhm" si fa tot ce stii tu mai bine. Aveam si o poza dar, fac si eu ca Hellie, nu stiu sa o incarc. :) Oricum, ai inteles tu ce vreau sa zic. [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va pup!

Sa stiti ca eu va citesc, dar de pe telefon, pt ca C cum vede laptopul cum sare pe mine, da cu manuta in taste, trage de ecran...Eu de pe mobil nu pot sa scriu...de asta nu prea scriu...dar sunt la curent cu absolut tot.

Cum sa ma supar, Doamne fereste!?

Oricum  C s-a saturat de balacit in mancare, acum sta cu coatele pe masa si casca gura, e tare dragalas. 

Azi am iesit afara, a dormit in carut, acum parca e cam caldut, sper sa nu raceasca...

Eu in manduca nu pot sa-l pun acum, iarna, imbracat cu de toate...Am sa incerc in wrap.

Acum l-am pus in patut, a facut cateva ture imprejur si a inceput sa boceasca...Vrea pe jos, iar pe jos incepe sa caute in sertare, se taraste pe gresie, linge pantofii...Nu mai stiu ce sa mai fac, nu am nici 10 minute libere, in permanenta tb sa fiu cu mana pe el. Pe 1 ianuarie am fost la spitalul Bagdasar ca a cazut din pat si a doua zi avea niste vase sparte la ochiul stang. Din fericire nu avea nicio legatura, se pare ca isi bagase mana in ochi. Ne-au dat o foaie cu semnalele de alarma de urmarit in caz de traumatism cranian, am zis ca o transcriu aici cand am timp, ca e bine de stiut.

Promit sa scriu mult mai des!

...Mare minune, si-a gasit de joaca in patut...

Oare se merita sa iau tarc? Voi aveti? E util?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot editez, ca vad ca C se joaca in continuare in patut. Nu i se intampla des, tb sa profit!

Voi ce program de somn aveti? La noi e teroare. Nu vrea sa doarma nicicum. E ametit de somn si nu vrea sa se culce, il iau langa mine in pat, ca de leganat nu mai pot sa-l legan, e chiaun, i se inchid ochii, dar el tot se taraste, vrea sa se ridice pe tablie, etc. Odata a adormit in genunchi, cu capul sprijinit de tablie. Deci, noi nu avem niciun program, adoarme cand cade lat de oboseala, de obicei dupa o repriza de urlete. Pt ca mai avem o achizitie: urla de nervi daca nu ii fac pe plac ( de obicei de la somn ne certam noi, in rest nu avem probleme)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...