Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Post Sf. Petru si Pavel?


Alynutza

Recommended Posts

Sunt foarte contrariata si poate ma ajutati cu o explicatie. De ce anul acesta tine postul Sf. Petru si Pavel asa de mult? Anii trecuti si in 2008 este aproximativ 2 saptamani, anul acesta e aproape o luna (din 4 pana in 28 iunie). Se poate sa fie o greseala?
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
Recently become Mrs. Perfect
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

off-topic: Sf. Petru si Pavel e sarbatoare fixa ... in fiecare an e pe 29 iunie ...[:D] Si ca sa fiu on-topic: Nu stiu de ce tine asa mult postul, nu stiu cum se "calculeaza" ... Edit: am gasit explicatia ... are legatura cu Pastele ... se calculeaza in functie de Paste si cum anul asta cade mai devreme (si coincide cu Pastele Catolic) ... uite [url="http://www.plasticsusa.com/ortho/anbis.html"]aici explicatii[/url] Petronela __________________________________________________________________________ Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Petronela multumesc frumos de informatii, acum m-am lamurit. M-am si linistit intre timp (era vorba de nunta fratelui meu, stabilita in 16 iunie, ca nu stiau ca-i post, au aflat doar cand au mers la biserica sa programeze cununia, dar s-a rezolvat intre timp ca au gasit liber la restaurant in alta data).
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
Recently become Mrs. Perfect
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...