Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Routerul de acasa !


marius

Recommended Posts

  • Răspunsuri 119
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si aici la fel, parola e lipita de router (si nu se poate schimba, al meu sot se pricepe si nu a reusit sa o schimbe). Si router-ul e securizat,  nu se poate loga nimeni la el daca nu are parola asta. Deci daca vine cineva si vrea sa intre pe net, cauta router-ul nostru si i se cere parola. Deci nu se poate loga automat (dar am vazut si cateva routere in zona la care te puteai loga fara parola; la al nostru nu se poate; e adevarat ca poti sa setezi router-ul in asa fel incat sa fie sau nu securizat; dar noi am ales varianta cu securizarea).

 

Al nostru, ca si cele ale vecinilor (am verificat acum) sunt de tip (la securitate) : WPA2-PSK. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si aici la fel, parola e lipita de router (si nu se poate schimba, al meu sot se pricepe si nu a reusit sa o schimbe). Si router-ul e securizat,  nu se poate loga nimeni la el daca nu are parola asta. Deci daca vine cineva si vrea sa intre pe net, cauta router-ul nostru si i se cere parola. Deci nu se poate loga automat (dar am vazut si cateva routere in zona la care te puteai loga fara parola; la al nostru nu se poate; e adevarat ca poti sa setezi router-ul in asa fel incat sa fie sau nu securizat; dar noi am ales varianta cu securizarea).

 

Al nostru, ca si cele ale vecinilor (am verificat acum) sunt de tip (la securitate) : WPA2-PSK. 

acesta este tipul de autentificare pentru acces wireless.

Mai jos ai un cam care se numeste "preshared key"  unde poti sa pui parola de conectare la router prin wireless.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...