Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

De la ce varsta i-ati dus pe cei mici la film?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Filmul la care am fost noi nu era un film pentru copii mici (3-4-5 ani). Sonorul a fost foarte tare, plus imagini extrem de puternice, ca lumina, ca efecte speciale. Copilasul acela care a plans de cateva ori mi s-a parut cumva chinuit, obligat sa stea in sala cand el isi dorea sa plece acasa...

 

Cand am vrut sa mergem cu copilul la un film de animatie (ceva cu bufnite), doamna de la bilete ne-a spus ca nu ne recomanda, din cauza sonorului. Tot 3D era. Si era cu subtitrare, nu voce peste voce.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Selene, filmul cu bufnite e minunat! Se numeste Regatul bufnitelor, vezi ca il gasesti pe dvd sau pe net. Merita vazut! Si nu, nu e dublat, e cu subtitrare, dar acasa poti sa ii citesti tu.

Noi cand mergem la cinema alegem locurile in ultimele randuri. Este mai putin deranjant dpdv al imaginilor. Este putin neplacut daca vrea copilul la pp, dar se rezolva si asta, luam mai la margine, ca in caz de ceva sa iesim repede si sa ne intoarcem la fel de repede, fara sa deranjam prea mult.

Nu mi se pare ok sa fortezi copilul sa stea daca nu vrea sau are vreun disconfort oarecare, dar pe de alta parte este o experienta si nu ai de unde stii daca ii place sau nu pana nu incerci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi asteptam premierele de anul acesta cu sufletul la gura. In ianuarie o sa fie The Nut Job, in aprilie Rio 2, in mai The Pirat Fairy (filmul 5 de la Clopotica), in iunie Legends of Oz: Dorothy Return si How to train your dragon 2 (ne-a placut mult primul film, o avem si pe furia noptii in miniatura si o iubim), in iulie Planes 2. Cam la astea ne propunem sa mergem anul asta. Adevarul e ca la cinema e altceva decat vazut acasa, indiferent cat de mare e televizorul. Nu e... atmosfera de acolo. [:D]

 
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aoleu, Planes 2?? si asa a fost primul un mare fiasco, al doilea.. nici nu vreau sa ma gandesc :))

 

noi asteptam "The Lego Movie" si "How to train your dragon 2"

 

Frozen a fost super.

 

si on topic, amandoi copiii au fost la cinema (3D sau nu) de pe la 3 ani si ceva. niciodata nu au vrut sa iasa si s-au distrat. in mod clar depinde de copil. nici sonorul nu ne deranjeaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe la 4 ani si ceva am mers prima data, dupa ce am vazut ca acasa se poate uita la un film cap coada. Nu mergem la 3D in schimb. Si doctorul ne-a sfatuit sa nu mergem pana la 10 ani (are ochelari fetita mea), si pe notita de la tv la fel scrie (deci valabil pentru toti copiii). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...