Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Spaga si contributiile parintilor la scoala - dezbatere DC


Recommended Posts

Cercei, excursie pt doamna ? [:-)))]  Noah daca acei parinti dau banii, sunt prosti.

 

 

Nu stiu daca am scris pe aici, eu am primit desfasuratorul la sedinta pe scoala cu absolut toti banii stransi in scoala, primiti de la primarie si de la sponsori, plus banii facuti de scoala din inchiriatul salilor pentru un liceu post-liceal. Tot-tot, fiecare clanta schimbata, fiecare banca, etc. Si daca doream chitantele, le puteam cere de la secretariat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 436
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu sunt tare suparata acum cu sistemul asta. 

De la gradinita refuza sa-mi inscrie fata ca nu a implinit fix 3 ani la data inceperii noului an. Fata implineste 3 ani in oct. nu in septembrie. Deci diferenta este de fix o luna.

Stiu din anii anteriori ca parintii puteau inscrie copii la gradinita si cand implineau varsta ii puteau aduce. D-na director de la aceasta gradinita a zis ca nu se mai poate acum, ca numai e cum a fost dar sa vedem ce poate face.... sau cat dau...

De la cresa ni s-a recomandat sa o dam la gradinita ca e pacat. Fata e foarte isteata dar la cresa au copii mici si nu prea sunt sanse sa evolueze. 

Baiatul e inscris aici si as fi vrut sa fie amandoi, cred ca am dau ca nu prea am incotro...

Noi am dat la gradinita cate 70 lei si s-au strans 21 de milioane de craciun  [:)]  pt domna educatoare. Cand sotul meu le-a cerut chitanta au sarit toate mamele pe noi ca suntem zgarciti  [:-)))] nimeni nu parea ca are vreo problema cu suma. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt cadouri bineinteles! Pt d-na educatoare :)))

O sa sun sa intreb. sarumana  [flo2]

 

Edit. Banii au fost pusi in plic, in realitatea sau dat banii sa-si cumpere ea ce vrea. 

Eu nu am primit niciodata o prima de craciun asa mare ... mi-am ratat cariera!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi la gradi se inscriu copiii care in acest an implinesc 3 ani si nu poarta pampers. Insa nu stiu legislatia. Asa ca informeaza te cum e legea cat mai repede sa prinzi loc si sa o isncrii daca se poate, sa nu fie apoi ca de fapt nu o mai pot lua pe fetita ca sunt multi altii care au implinit deja 3 ani.

 

(70 de lei e mult, cred. dar am mai auzit asa scoruri ca de fapt se dau la 2 educatoare, 2 ingrijitoare si ce o mai fi; noi la scoala strangem de 4 ani 26 de lei)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...