Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Noi am fost in Mamaia nord vara trecuta. Drept e ca din 1 sept, deja era mult mai aerisit.

 

Plaja e surprinzator de buna, mult mai buna decat in Mamaia, mult mai putin aglomerata. Destule zone libere, destule cu sezlonguri de inchiriat.

 

Cazari diverse, e plin de blocuri, mai dragute sunt vilele. Se gasesc pe booking sau pe turist info.

 

Restaurante destule - de la cele gen impinge tava, dar si mai fancy. Oricum, Mamaia e foarte aproape.

 

Ca si pret, intr-adevar am iesit poate peste Bulgaria si Grecia. Dar ne-a fost mai aproape. 

 

Am ales anume inceputul de septembrie ca sa nu ne calcam prea tare pe bataturi cu obiceiurile neaose si ne-a fost foarte bine.

 

Una peste alta, daca tot e sa fie litoralul romanesc, Mamaia nord ni s-a parut noua cea mai buna optiune. Mai ales daca sunteti grup mare, cu copiii si nu sunteti fani hoteluri ex-comuniste cu 3mp/persoana alocati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Intre zonele la care poti ajunge cu masina intr-un interval decent noi am preferat Grecia. Dar, pentru ca nu vrei tari straine, ce-ar fi sa incerci sa mergi in delta? La Sulina sau Sf.Gheorghe ai si mare si delta. Pe langa plaja puteti face plimbari pe canale, pescuit, mancati prepapate delicioase...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult de tips. [flo2]

Roxana si eu vreau sa va vad. [il]

Rufus daca sunt pe plaja blocurile alea pt noi sunt numai bune. Mersi mult de toate ideile. daca cunoasteti pe cineva care inchiriaza acolo sau site-uri unde se pot inchiria apartamentele respective, raman datoare. [flo2]

Zburam atat de mult si e tipul atat de scurt (venim destul de rar in tara) in care vreau sa vad cat mai mult si mai multi (rude, prieteni), incat nu-mi vine sa petrec 2 zile pe drum conducand pana in Bulgaria. Turcia ori Grecia oricum ar trebui sa zburam, ca de condus nici nu se pune vorba (efectiv am zilele numarate unde ma duc si cat pot sa stau ca sa a timp sa-mi vad toate rudele si prietenii). Asa ca am hotarat sa ramanem in Ro.  

In Mamaia intentionam sa venim in saptamana 11-17 august. Tocmai pt ca stiam ca e plin sezon, ma interesez de acum sa facem rezervari din timp, ca sa gasim disponibil. Sunt convinsa ca nu se compara cu standardul de all-inclusive din Mexic sau Caraibe, dar eu vreau sa fiu surprinsa [:)] placut anul asta. Si sincer chiar as vrea sa mananc la "impinge tava", mancarea sigur va fi proaspata, pt ca se gateste zilnic acolo ma gandesc, plus ca ai varietate mare. Iar eu duc dorul mancarurilor romanesti. [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.booking.com/hotel/ro/athena-executive-apartments-mamaia.en-gb.html?sid=569d66d944a62e9fc172637b173fd0bc;dcid=1;checkin=2014-08-11;checkout=2014-08-17

 

Asta e la plezneala unul dintre locurile din nordul Mamaiei. Blocul e pe malul lacului, deci peste drum de mare.

 

In saptamana aceea sunt in concediu, sper sa fim in tara....:((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...