Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

In unele situatii, banii nu cumpara iubirea


Recommended Posts

Al meu sot in tinerete (acum peste 20 de ani), fiind in vacanta in Republica Dominicana, a cunoscut-o pe fata unui om influent si cu ft multi bani. Imi povestea ca se simtea aiurea pt ca pe unde mergeau vroia sa plateasca doar ea (nu ca el nu avea bani). Si a renuntat rapid la ideea de a avea o relatie cu ea; asta pt ca nu i-ar fi placut sa fie "intretinut" de ea.

Pot sa inteleg asta. Am avut o tentativa acum multi ani (cred ca aveam vreo 18-19 ani) de a iesi cu un tip cu vreo 12-13 ani mai mare. Zic tentativa pentru ca ne-am vazut de maxim 3 ori si ne-am tinut de mana :) Eu studenta saraca, el avea bani (din punctul meu de vedere cel putin, cred ca avea o firma). Si incerca sa ma impresioneze ducandu-ma la un restaurant chinezesc scump, apoi in nush ce club, dar chestia asta a avut un efect contrar asupra mea. Ma simteam prost sa ies cu cineva care nu se uita la bani si avea mult mai multa experienta decat mine. Ar fi trebuit poate sa ma simt rasfatata, alaturi de cineva care era dispus sa plateasca pentru orice moft, dar eu aveam tot timpul o senzatie de respingere. Cert este ca dupa 3 rendez-vous-uri am renuntat si dupa aceea n-a fost nicio problema sa gasesc pe cineva fara bani :D

 

Edit: cred ca la mine a functionat si orgoliul, probabil ma simteam complexata de banii lui si de evidenta experienta mondena.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pot sa inteleg asta. Am avut o tentativa acum multi ani (cred ca aveam vreo 18-19 ani) de a iesi cu un tip cu vreo 12-13 ani mai mare. Zic tentativa pentru ca ne-am vazut de maxim 3 ori si ne-am tinut de mana :) Eu studenta saraca, el avea bani (din punctul meu de vedere cel putin, cred ca avea o firma). Si incerca sa ma impresioneze ducandu-ma la un restaurant chinezesc scump, apoi in nush ce club, dar chestia asta a avut un efect contrar asupra mea. Ma simteam prost sa ies cu cineva care nu se uita la bani si avea mult mai multa experienta decat mine. Ar fi trebuit poate sa ma simt rasfatata, alaturi de cineva care era dispus sa plateasca pentru orice moft, dar eu aveam tot timpul o senzatie de respingere. Cert este ca dupa 3 rendez-vous-uri am renuntat si dupa aceea n-a fost nicio problema sa gasesc pe cineva fara bani :D

 

Edit: cred ca la mine a functionat si orgoliul, probabil ma simteam complexata de banii lui si de evidenta experienta mondena.

Oh, cum de n-am gasit eu asa o comoara!! As fi tinut de el cu dintii. [tel] [i] [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...