Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

In unele situatii, banii nu cumpara iubirea


Recommended Posts

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

suntem cu totii de acord totusi ca banii intretin iubirea, cat sunt bani sa "cumparam" atentia partenerul totul e bine si frumos dar dupa ce nu mai ai bani nici de cafea incep certurile din te miri ce. sa fim sinceri, cate femei nu tin barbatii langa ele cu ajutorul banilor, si hai sa nu vorbim de lumea mondena,uitati-va in jurul vostru..... eu stiu foarte bine ce inseamna sa nu ai bani sa poti face barbatul fericit, nu stiu cu ce am gresit pe lumea asta atat de mult de imi merge prost in relatii, dar gresesc oare cand doresc si eu putina fericire... cruda realitate a vietii mi-a aratat ca fericirea se cumpara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

suntem cu totii de acord totusi ca banii intretin iubirea, cat sunt bani sa "cumparam" atentia partenerul totul e bine si frumos dar dupa ce nu mai ai bani nici de cafea incep certurile din te miri ce. sa fim sinceri, cate femei nu tin barbatii langa ele cu ajutorul banilor, si hai sa nu vorbim de lumea mondena,uitati-va in jurul vostru..... eu stiu foarte bine ce inseamna sa nu ai bani sa poti face barbatul fericit, nu stiu cu ce am gresit pe lumea asta atat de mult de imi merge prost in relatii, dar gresesc oare cand doresc si eu putina fericire... cruda realitate a vietii mi-a aratat ca fericirea se cumpara

 

 

Iertat sa-mi fie, dar eu nu inteleg plangerea asta de mila... fa ceva sa iti schimbi situatia! Ca plangadu-ti de mila nu vei schimba nimic!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

suntem cu totii de acord totusi ca banii intretin iubirea, cat sunt bani sa "cumparam" atentia partenerul totul e bine si frumos dar dupa ce nu mai ai bani nici de cafea incep certurile din te miri ce. sa fim sinceri, cate femei nu tin barbatii langa ele cu ajutorul banilor, si hai sa nu vorbim de lumea mondena,uitati-va in jurul vostru..... eu stiu foarte bine ce inseamna sa nu ai bani sa poti face barbatul fericit, nu stiu cu ce am gresit pe lumea asta atat de mult de imi merge prost in relatii, dar gresesc oare cand doresc si eu putina fericire... cruda realitate a vietii mi-a aratat ca fericirea se cumpara

Si acum incerc sa-ti spun unde cred eu ca gresesti: mai citeste o data ce ai scris tu si eu am pus in rosu. Acolo resesti. Unde e respectul tau fata de tine? Unde e respectul fata de partener? Crezi ca ii poti cumpara iubirea? Nici gand! Ramane langa tine cat ai bani sau pana isi face plinul si apoi tot pleaca. Ori gaseste pe cineva langa care vrea sa fie, indiferent daca are sau nu bani, ori se satura de tine si tot pleaca, renunta si la bani si la tot, ptr. ca e f greu sa fi langa cineva care nu-ti place, nu-ti inspira nimic, nici macar respect (ca altfel nu ai 'trage' de pe ei), repet, e greu sa stai langa cineva mult timp doar ptr. bani. 

Nu gresesti deloc cautand fericirea, ai tot dreptul la fericire, insa schimba-ti gandirea. Nu lipsa banilor l-a facut nefericit pe sotul tau, ci altceva. Nu stiu ce, insa te asigur ca nu aia a fost.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...