Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute iubite de iulie august 2013 (26)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 524
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

fetelor nu fac foamea....credeti-ma , doar ca nu mamanc dupa ora 17...mananc 4 felii mari de paine de casa /zi , gem , cicolata , budinca prajitura , fructe..dar seara mi-e foame de lup..pt ca in sarcina si pana acum mancam ca sparta seara lapte cu fursecuri , prajitura etc..daca va zic cat si ce manac ati sa vadeti ca nu e regim ziua..dar sunt eu fomista.. [batcap] [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand s-a oferit soacra sa stea cu M am rasuflat usurata. Desi sunt sigura ca I-ar fi prins bine aerul de munte, nu stiam cum ma voi descurca cu laptele, schimbatul scutecului si trezitul noaptea. Am fost chiar fericita ca poate voi dormi si voi lua o pauza de preparat biberoane, etc... Bineinteles ca in timp am inceput sa-mi imaginez probleme (cum ca soacra nu ar simtii ca M plange de oboseala/foame/gaze/etc...). Si sper si eu sa dorm cateva nopti, sa nu fiu asa de 'fraiera' sa ma gandesc numai la ce face M acasa.

 

Legat de diversificare imi fac probleme pt ca M este grasuta (asa o vad eu, nu depaseste vre-un grafic) si anemica. Ma gandesc ca trebuie sa-I introduc alimente ce contin fier si ca si ma rog in principiu tb sa evitam fainoasele. Cu toate astea pt inceput am luat cereale de orez ca sa aiba mancarea o consistenta mai grosuta, poate nu va mai vomita si poate nu va mai face kk asa des (deocamdata si cu supliment de fe M tot des si moale face kk). In plus daca accepta cerealele poate vor fi situatii cand nu am nimik ce sa-I dau de mancare si pe moment cerealele pot fi o solutie. Deci eu ma gandesc cum sa-I dau carne/galbenus de ou/branza/ficat/peste si sa le accepte (tot fac comparatii cu C,  care in general a fost anemic si el, le-a acceptat cu greu abia dupa 3-4 ani, si nu-mi doresc sa trec prin aceleasi 'chinuri'). Na, omul daca nu are probleme isi face... dar v-am spus M nu pare interesata de mancarea noastra, nu-I interesata nici de lapte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria- ce bb model ai si tu! Bravo!

Aaaa- si la branzica ma gandesc, tot asa sper sa accepte pt ca. Da vad ca mintea mea sare peste legume si fructe. Dar fructele mi-I se par usor de introdus si mai tarziu nu prea pot fi singure o masa, iar legumele fara sare nu-mi plac deci astea mi-I se par greu de introdus (voi incerca si eu cu fiert si o foita de ceapa si sa pun cateva picaturi de lamiae).

Stiu ca rosiile se introduc mai tarziu, dar o supa de rosii se poate da mai repede de 2 ani?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

G cu albitura si carnita din cand in cand (fiarta separat). Gustul nasol este pt noi...ei nu au termen de comparatie. Aaaa..si am mai zis eu ii pun 2 lingurite de bors de putina (umplut in casa fara sare) .

Olimp nu foame si nu dulce!!! pai ce facem aici?? :P

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catalina, cei mari ai nostri se pare ca sunt mai fitosi.

Si Denisa a fost o fitoasa si jumate, daca manaca 70 grame de piure legume, fructe la fel. Branza nu i-a placut nici o culoare. deci chiar nu stiu cu ce a trait....aaaaa, ba stiu..cu tzitza pana la 1 an si doua luni. [pk]

La pol opus este Irina care tipa sa o hranesti mai repede, care deschide gura numai cand vede lingurita.

Eu astept ouale de tara, sa ii introduc si sa vad cum fac cu branzica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...