Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute iubite de iulie august 2013 (26)


Recommended Posts

Paula la persoanele care deoache li se spune "ca sunt intorsi la san".

Oxi si Irina e calma, nu mai misca nimic in front. Ea in patut nu sta, deci nu se ridica. In fund nu sta bine...deci se poate si ca ai nostri.

 

De mancare..hm...eu sunt la "meatless" cum zice Alina, deci nu ma laud cu mare lucru.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 524
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna fetelor [flo2]

 

paula...ce precoce este lucuta..auzi mai d-le in picioare la patut ..bravo prichindelu!!!!

 

ele fara paine si dulciuri nu pot..inca alaptez si parca ilinca a innebunit de cand are 3 mese /zi diversificate vrea si san mai mult ca inainte ma suge din radacini..deci nu pot renunta ca altfel ma apuca tremuratul.. [:-)))] [batcap]

 

de gatit..varza scazuta , supa de salata , paste cu sos arabiatta si ciuperci , tocanita de ficatei, supa de pui cu galuste, mazare , fasole frecata cu carnaciori..nu mai stiu..

 

 

eu sunt tare necajita am fost cu ilinca la medic la ofta..trebuie sa-i facem interventia la ochisor pentru perforarea canalului lacrimar..si se face fara anestezie si pe langa ochi se intra cu o sarmulita ..sunt de-a dreptul terifiata..plus are si dioptrii....a zis ca deocamdata nu este de intervenit dar trebuie control anual..sunt asa de suparata..ca a mostenit ochii mei [:(] [:(] [:(] [:(] [:(] [:(] [:(] [:(] [:(]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Oana- unde locuiesti (eu credeam ca in Tulcea) dar chiar nu gasesti avocado?(nu te supara, n-am fost in zona doar ma mir ca nu poti gasi unele 'chestii'

 

Eu locuiesc in judetul Tulcea, nu in oras. Intr-o comuna aflata la 8 km de Muntii Macinului(cred ca ati auzit de ei). Sunt la 75 de km de Tulcea si la 15 km de Galati, si 17 km de Braila, ne desparte Dunarea. Deci imi e mai usor sa ajung peste Dunare, decat la Tulcea. Si desi comuna e destul de mare si moderna, chiar nu gasesti o gama de fructe si legume diversa. Doar cele cautate gen banane, portocale, mandarine, mere, pere, struguri si pomelo. Iar legume tot cele comune. De exempu dovleacel mi-a luat mama azi de la Galati, ca nu am gasit aici.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olimp imi pare tare rau de situatia asta. La Odiseea Denisei au fost fete care au facut operatia la ochisori bebelusilor, Nu trebuie sa te panichezi, cred ca ti-a zis si medicul..ca este ceva usor, nu? este traumatizant pt noi, parintii ..dar ei mititeii uita dupa 5 min.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olimp, imi pare rau pt Ilincuta. Numai cand ma gandesc la interventia aia, mi se rupe inima. Imi imaginez cum o sa planga [:(] . Nu e vina nimanui ca a mostenit o afectiune de la tine. Important este sa o tineti sub supraveghere si va fi totul bine. Va imbratisam sa mai treaca supararea. Si pupam ochii aia cristalini si frumosi. [cupisi]

 

In legatura cu mancarea, azi am facut oase de porc fierte, cu cartofi, mamaliga si mujdei de usturoi. Si am facut si paine de casa, pt a 4-a oara in viata mea, si a 2-a oara cand imi iese. Doua incercari au esuat [ascuns] . Asa m-am bucura cand am vazut ce frumoasa si buna a iesit. Ieri am facut o prajitura cu mere care a disparut imediat. 

 

Eu as face mai multe, dar M nu ma lasa nici sa respir...e greu! El nu sta nici in scaunul de masa mai mult de 5-10 minute, nici in scoica...Vb Paulei, si la Wc tot cu el in brate. Si va jur ca au inceput de ceva timp durerile de spate si cred ca sunt de la faptul ca stau mult cu el in brate....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ele sper sa treaca repede si sa uite sa scapam cu bine...sunt cu sufletul zdrobit.. [:(] [:(] [:(] [:(] [:(]

 

oana sa sti ca durerile de spate pot fi din cauza ca stai mult cu M in brate si nu este usurel din cate ai scris..ilinca cred ca acum trage spre 8 kg..noi suntem inca pe scutece nr 3.. [il]

 

..nu stiu ce lucreaza fara mea e toata ca un titirez azi a facut primele incercari de mers in 4 labute [soricel] ..deja stie sa isi duca genunchi dupa genunchi cu coordonarea manutelor este inca mai dificil..eu o las doar pe jos..dupa cazatura din pat imi este frica...si patruleaza cu o viteza..dar am noroc ca sta si 15-20 de minute si se joaca si singurica..deci am ragaz de baie..oricum e mama sau tata prin preajma..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paula, ce avansat e Luca! noi abia ne taram..in spate ca in fata e mao greu [:-)))]

 

Olimp, si fetita suroriimele a facut interventia la ochisor cu canalul infundat si e ok. ei i-a facut cu anestezie.a durat 15 min cu totul. parca.cand i-o faci?

 

eu o las pe covor in sufragerie ca n-are de ce sa traga si acum se roteste, se intoarce cam in perimetrul jucariilor. si eu. am prins-o ca se tinea cu mana de pat...totusi cred ca. ai avem pana se ridica ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...