Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute iubite de iulie august 2013 (26)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 524
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pisellino-ha, ha, ha , cu siguranta varsta difera si poate din cauza asta nu ne stim (acum pe moment nu-mi vine in minte nici o cunostinta cu numele de Catalina din Bicaz). Dar cine stie ?? Cu oboseala asta pe capul meu? Sa-ti trimit pm cu numele inainte de casatorie?

Olimp- am si eu un vecinel care a trecut prin interventia respectiva! Am inteles ca e usoara, oricum va tinem si noi pumnii. Si miopia se poate corecta la copii. Caius este dovada... In clasa I a avut -3 (si a purtat ochelari cu -1.5, mi-au spus ca-i dau asa ca sa-i lupte si ochii). Prin clasa a III a nu au mai fost necesari ochelarii. In cls a Va iar a purtat si din vara nu au mai fost necesari. Si soacra mea si cumnata sunt mioape. Noi am facut controale la jumatate de an si I-am dat flavonoizi la sugestia doctoritei. Stiu ca este greu... dar sper sa te linistesti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olimp, acum am citit. Eu știu ca desfundarea canalului lacrimar se face cu anestezie. Mai întreaba un dr. Cum mai, sa-i facă pe viu? Nu trăim in evul mediu....si a lui Luca e încă înfundat, dar dacă nu il face cu anestezie, așa sa- i rămână in vecii vecilor.

 

 

Cat despre dioptrii, nu fi necăjița, copiii au o putere de regenerare Fantastica. Știi ca se spune ca de obicei, orice boala făcută in copilărie nu se cronicizeaza.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...