Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute iubite de iulie august 2013 (26)


Recommended Posts

NEata!

 

Monicus, da, e o smecherie Sebi al meu. Oricum vorbeste cand vrea el, ieri eram la pediatra pentru doza 2 de rotarix si ea incerca sa il faca sa vorbeasca, el a inchis gurita si nu a scos nici macar un sunet mic [:-)))] [:-)))]

 

Am vazut ca si al meu are tendinta de a indrepta picioarele, o sa vedem ce va dori sa faca pana la urma

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 524
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata fetelor [flo2]

 

da ..se pare ca va trebui facuta interventia, nu am reusit sa scapam cu nimic , dimineata i se lipesc ochii asa de tare secretia si lacrimile curg pe afara , oricat masaj am facut si tratament cu antibiotic nu s-a ameliorat situatia decat temporara cat am pus picaturile..

 

paula asa mi-a zis ca fara anestezie , eu sunt ingrozita ..cum va sta ilinca nemiscata ?..sunt de-a dreptul speriata...

 

legat de miopie eu am miopie forte -6.5 la ambii ochi , nu mi-am dat seama ca are dioptrii dar la examenul de ieri la aparate s-a vazut ca are dioptrii , deocamdata ne-a zis sa nu intervenim doar sa facem control anual sau la jumatate de an pentru ele..sper sa se rezolve si totusi sa-l mosteneasca pe sot ..are niste ochi de vultur ii compenseaza si pe ai mei..

 

oana ilinca nu bea suc doar cu lingurita ..in schimb ..am gasit un biberon care aduce tare bine cu sanul si surpriza bea ceiut si apa din biberon si cate 50-75 ml la un supt..

 

interventia se va face pe 10 februarie..dimineata

 

yvy..nu stiu ce sa fac sa mai astept..am facut zilnic toate manevrele..nu mai stiu ce sa fac de accea m-am dus intr-un final la oftalmolog pediatru..oare sa mai merg si la alt consult ?

 

oxi nu ai cum sa-ti dai seama daca vede bine sau nu ..doar asa la control se poate depista..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Cica de ieri si Irina face tumbe dupa tumbe. O las pe jos pe pilota ca sa se poata misca.

In 4 labe nu da semne, doar se burica de fundulet, incearca..dar da inapoi , in loc sa o ia inainte.

 

Astazi sunt plouata..tare ma enerveaza mama cateodata cu gura ei. [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! haideti la cafea!

 

Sanatate multa la bolnaviori si felicitari pt bb-ei ce se tarasc sau fac tumbe! Legat de tumbe, si M se roteste ajutata de frate-su. De fapt se aseza intr-o pozitie cu spatele si picioarele arcuite si incerca sa se rasuceasca. A ajutat-o C, si-a dat seama ca trebuie sa-si ridice trunchiul putin si este tare caraghioasa cand incearca sa faca manevra. In rest si ei ii place sa o sprijin sa stea in picioare, deseori cand ii intend mainile sa o ridic deja tine picioarele drepte sa nu cumva sa ajunga in fundulet. De gangurit, gangureste tare frumos, are un ton de parca se mira de un peisaj superb. C avea de mic voce de barbatel, gangurea cumva hotarat sau certaret!

 

De mancare azi fac ficatei cu pireu si o sa vad daca gasesc spanac ca asta-si doreste C si nu mai am spanac congelat. Spre seara sper sa fac spaghete carbonara.

 

Si din seria 'cine nu are suficient de lucru isi face', cunoasteti pe cineva care sa fi botezat un copil din plasament (sau casa de copii)? Nu am botezat vre-un copil, cred ca la varsta noastra nu ne mai doreste nimeni de nasi si as dorii sa am un finut. Cea mai usoara posibilitate ar fi aceea de a boteza un copil in plasament dar aici incep tot felul de intrebari legate de cat se va atasa copilul de noi si ce fac daca nu va avea alti parinti decat cei spirituali?

 

Si mai am o intrebare. Eu tin minte de la C ca fierul 'ataca' smaltul dintilor. Voi spalati bb-ei pe dinti? Cu ce pasta (nu o inghit oare pasta?)? Maria ai gasit zymaflor?

 

Pisellino- cine stie poate ne vom intilni in vre-un an in 'orasul cu o singura intersectie'!

 

O zi frumoasa la toata lumea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...