Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute iubite de iulie august 2013 (26)


Recommended Posts

Hello!

Olimp si eu zic sa mai ceri o parere!

 

Paula cum mai rezisti? Eu azi am izbucnit in plans: B urla de oboseala si nu se lasa adormit nicicum, L nu ma asculta si facea numai dracii, se catara pe masina de spalat care in acelasi timp mergea [bang] si eu am clacat; sa fi vazut cum s-au potolit amandoi, B s-a culcat intr-un final, L s-a pus pe joaca. Bine ca pauza a durat doar juma de ora ca s-a trezit B.

 

Delia te inteleg perfect, eu nu stiu ce s-a intamplat cu baiatul meu ca face f urat acum cand trebuie sa doarma, urlaaa si ma termina, azi-noapte a stat treaz de la 4 la 5 jumate timp in care mai statea, se hlizea, apoi iar urlaaa [bang] Azi a luat-o de la capat, nu pot sa-l adorm nicicum si cand e cat pe ce sa cada rapus vine L si face scandal sau trage de el [bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 524
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

va pup, sunt la serviciu si ne-au picat toate sistemele, pana rezolva providerul problema am 2 minutzele.

sunt ca iepurasul duracel in ultima perioada, am mult de munca, Sami a trecut printr-un pulseu si ne-a facut creierii banane. inca se trezeste noaptea sa pape, baga de rupe, sper sa revina repede la normal ca nu e funny la job dupa nopti albe.

maine avem ziua Clarei, am fixat si botezul, facem pe 22 martie, am de organizat, luat bilete la poporul din tara, organizat aici bufet &co ca fiind post facem o mica petrecere acasa si atat. Sami e mucos, Clara ragusita, eu am scapat, sotzul e racit si el, ce sa mai distractie maxima. :)

 

Delia daca urla dupa masa poate ceva nu i-a picat bine. Sau e obosit. Asa ne-a facut si noua Sami cam 1 saptamana, urlat mult si rau de tot, aparent fara motiv. De ieri s-a calmat brusc. La noi a fost clar pulseu ca a mancat/manaca enorm si i-au ramas haine brusc mici. Dar te inteleg, si noi toti am fost storsi, inclusiv Clara ca suferea si ea de urlete lui si ne tot intreba ca ce are si ce facem sa-l calmam. Plimbat si bazait asta a functionat si nici asa cateodata. Not funny dar trece. Rezista.

 

Olimp eu as merge la alt medic. E imposibil sa imobilizezi un copil treaz la varsta asta si sa lucrezi pe ochi/langa ochi fara sa faci prostii. Bafta.

 

Oana azi ne serbam. :) 6 luni..wow..nu-mi vine sa cred. Pupici si sa aveti o zi frumoasa.

 

Restul..va pup si pe noi si pe mititei! [flo2]

 

A....mobilitatea vad ca s-a discutat. Sami e inca lenes, se intoarce, ridica de fund si se impinge cu nasul inainte si cam atat. Nu sta in fund si daca ceva nu-i iese incearca max de 2 ori si apoi se pune pe urlat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor [flo2]

 

yvy vai ce este si la voi..putere draga mea...

 

monicaa la multi ani Clarei , petrecere frumoasa..si sanatate la Sami..

 

deci..incep cu deci desi nu este frumos..

 

am mers la alta clinica si am discutata cu o dr care consulta piticoti..luni dimineata mergem la un consult si vedem ce este de facut daca mai asteptam sau facem interventia..mi-a zis ca in caz de interventie se face anestezie generala , nu in vena ci se adoarme sub masca , plus fara anlize preliminarii nu fac interventii..mi-i se pare mult mai omeneasca metoda si mai gandita,,acum vedem luni oricum parca suna mai acceptabil daca va fi cazul de a intervenii..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maria..am vazut ca m-ai sunat ..dar ilinca doarme si ti-am raspuns...dr la care merg mi-a fost recomandata de medicul de familie...lucreaza la optilens in marasti vis-a vis de unde locuiesc eu..imi convine si locatia si am inteles ca si dansa e buna si recomandata..

 

multumesc de ajutor...mi-ai trecut toate apele cand am auzit-o pe Vladutiu ca face fara sa o adoarma, plus imi explica cum baga o sarmulita pe canalul lacrimal si ilinca va plange 5 minute si apoi gata ..dar imi confera cineva siguranta ca ilinca nu se va zbate sau nu o vor leza fara sa doreasca acest lucru...bine nici cu anestezie nu sunt linitita totalmente dar suna mai bine..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mi-a venit si mie decizia de indemnizatie..daca am primit-o prin posta inseamna ca luna asta vin si banii retroactiv ?

 

vad ca banii se dau de la data de la care nu am mai primit postnatal..asa trebuie ..intreb ca nu stiu..

 

alocatia vine separat ? de indemnizatie ? parca este 200 nu ? e fixa asa-i ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...