Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovlecei frumusei de septembrie-octombrie 2013 #10


Recommended Posts

asa e Mina evolueaza rapid si fac noi chestii pret de o clipita. asa s-au intamplat la noi achizitiile stat si ridicat in maini pe burta sau tinut capul la ridicarea din patut. ieri nu facea, astazi da, ceva de genul asta.

acum, pe langa triluri, gangureli prelungite si cantat a inceput sa strige din patut Ama, Ama..si frecvent cand plange zice ceva din 2 silabe de e sotu gelos ca i se pare ca ma striga. sunt sigyra ca nu e constienta treaba insa ma bucura ca atunci cand ma uit la ea si ii zic mama imi raspunde zambind cu gingii cu un a prelung.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 329
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Oops, nu am stiut ca ingrasa.. Si cica mai trebuie luate si 6 pe zi.. Eu iau cum imi amintesc, 3,4,6.. Oh well, atata timp cat am lapte nu ma plang. Cand nu o mai fi asta e. Chiar mi-e dor si Mie de o cafea... Nu am baut decat decaf de un an deja

 

Am uitat sa va zic ca pe 14 Ian s-a implinit un an de cand am aflat de samburel :) ce repede a trecut anul :)

La mine maine e un an de cand am aflat de sarcina. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

f corect. singurul lucru care deranjeaza in articolul ala e atitudinea de "daca nu ai putut inseamna ca nu ai vrut" care razbate usor, pe alocuri, printre randuri. 

Exact, Mina! Aceasta idee perceputa si de mine azi-noapte cand am scris ce am scris, m-a scos din sarite... Ca restul, e de la sine inteles...Si noi oamenii suntem mamifere, etc...de la natura avem anumite capacitati. Exista insa o droaie de factori externi ce pot influenta bunul mers al lucrurilor...Daca factorii externi ne permit continuarea activitatilor/eforturilor noastre, poate fi vorba si de putin "noroc"..Doar in sensul asta am zis si eu de "noroc"..

Alina, ai mare dreptate in cam tot ce spui. Chestia asta cu norocul e relativa si interpretarile acestui cuvant pot fi subiective...Fiecare cred ca se gandeste la alt aspect..Eu cand pomenesc ac. cuvant si i-l atribui unei persoane ma gandesc la imprejurarile favorizante atingerii scopului (nu uit de eforturile depuse de persoana respectiva)..Nici mie nu mi-a cazut absolut niciodata para malaiata in gura si tot ce am se datoreaza propriei stradanii si ajutorului sustinut al mamei (spiritual intotdeauna si uneori financiar in facultate, ca in rest am dat meditatii si am lucrat in paralel)....Ma consider pur si simplu norocoasa sa fiu eu insami si sa ma pot baza pe fortele proprii intotdeauna. Mie acest cuvant nu mi se pare a avea conotatii negative si nu ma supar daca lumea m-ar considera "norocoasa". Un motiv in plus acum sa ma consider asa e ca imi dorm copiii (amandoi!!!) toata noaptea..Si sunt 100% sigura ca nu doar de la lape li se trage..Exista o droaie de copii ce nu dorm noaptea nici la 1 an.

 

Promit solemn ca nu mai dezbat subiectul lp/lm [flo2] .

 

Aici nunai iarna nu e..Parca e toamna,

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost afara si am inghetat. Fi-mea nu avea nici o treaba, dormea linistita in landou in scaul din blanita. Dar eu cu 2 perechi de pan5aloni, bluza plus pulover, caciula, manusi, fular, geacagroasa tot am inghetat. Am rezistat o ora.

Bravo! Cred si eu ca i-a fost bine domnisoarei tale in saculetul de blana. Lasa ca e ff bun aerul curat pt bebelusi. De fapt si pt noi toate.

 

Eu o sa ies pe la vreo 16 pt ca pe la 17 trebuie sa recuperez mandra de la niste prieteni (fosta dadaca, baietii ei sunt buni prieteni cu Alma, unul din ei in aceeasi clasa). Dar aici sunt +4 grade si chiar ok acum, nu sufla deloc vantul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pediatrul a zis sa incerc sa ii dau dar nu exagerat si nu mai mult de una pe sapt.pai daca nu mai mult de 1/sapt nu mai bine nu ii dau deloc?albert nu are semne de rahitism sau si asta se arata mai tarziu?nu stiu ce sa fac, chiar nu stiu, osteopata e pe alta planeta cu vitaminele  [smulgpar]

si la noi e frig si am fost afara 2 ore si ceva  [pk]  albert a dormit neintors si in scaun in masina si afara si acum tot doarme.i-am cumparat in disperare un borcanel de pere de la hipp si l-a mancat pe tot acu ce sa-i fac???eu daca fac in casa nu se atinge de ele si urla de zici ca-l bat.cum sa i le dau facute in casa oare?nici compot nu le vrea nici crude.ce reteta sa fac sa iasa gustul ca astea de cumparat?la aburi tot nu ies la fel ca nu sunt la fel de dulci.oare pot sa pun miere?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pediatrul a zis sa incerc sa ii dau dar nu exagerat si nu mai mult de una pe sapt.pai daca nu mai mult de 1/sapt nu mai bine nu ii dau deloc?albert nu are semne de rahitism sau si asta se arata mai tarziu?nu stiu ce sa fac, chiar nu stiu, osteopata e pe alta planeta cu vitaminele  [smulgpar]

si la noi e frig si am fost afara 2 ore si ceva  [pk]  albert a dormit neintors si in scaun in masina si afara si acum tot doarme.i-am cumparat in disperare un borcanel de pere de la hipp si l-a mancat pe tot acu ce sa-i fac???eu daca fac in casa nu se atinge de ele si urla de zici ca-l bat.cum sa i le dau facute in casa oare?nici compot nu le vrea nici crude.ce reteta sa fac sa iasa gustul ca astea de cumparat?la aburi tot nu ies la fel ca nu sunt la fel de dulci.oare pot sa pun miere?

Si eu stiu la fel, ca fara miere sub un an. Incearca sa le coci, din cate stiu coptul potenteaza gustul dulce chiar si la legume, acuma nu stiu sa zic daca smecheria asta emrge si la bebelusi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...