Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dovlecei frumusei de septembrie-octombrie 2013 #10


Recommended Posts

Pisellino, mai ai lapte? Ai putea sa te mulgi un pic sau sa folosesti din congelator daca ai, sa amesteci cu mancarea. Si LM e dulce deci poate imbunatati gustul legumelor/fructelor.

Si eu stiu ca nu categoric miere pana la 1 an.

 

Mina,ce fetita acrobata ai :))

 

Aici sunt -15 C (si se simte ca -25 C cu vant) deci nici o sansa de iesit la plimbare :((( Asa o tine de la inceputul anului si inca prognoza nu arata favorabil pt urmatoarele 2 saptamani. Abia astept primavara [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 329
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ma gandeam ca e mai eficient in calatorie, nu mai folosesti castronel, cutie, usor de folosit in parc dar si in calatorii, nu se rastoarna pt. ca trebuie sa apesi sa iasa mancarea din cutie ...am vazut pe un site ro.cu 130 ron iar eu le-am gasit cu 50 aduse in Ro.

 

Am doua prietene cu bebelusi mici si ma gandeam sa le fac un astfel de cadou pt. ca vor incepe diversificarea in vara si e bunicel prin parc...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca e devreme sa bagi astfel de tipuri de branzeturi. La fel si pt uleiul de masline.

 

Despre copt perele....na, la ochiometru. Puse la cuptor in tava pe hartie de copt si supravegheate, focul sa fie moale. Noi mancam mult gutui coapte (noi adica eu cu sotu si baietul, mandra inca nu, bineinteles). 

 

Daniela marul se recomanda copt fiindca cel crud, adica natur, nu crud, e acid. Parca asa tin minte. 

Aia ziceam si eu mai sus, insa cu alte cuvinte. Intr-adevar, marul crud e acid. De aia il si fac mereu copt. Asa i-l faceam si Almei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu mancarea in parc e alta "mancare de peste" haha Eu intentionez sa o invat pe Sabina cu un program strict de mancat. Cand se mananca, sta in scaunelul ei la masa ca toata lumea. Cand a terminat, sau daca nu are chef de mancare, nu mai pupa nimic. Nu o sa alerg dupa ea prin casa cu lingurita, prin parc nici atat. Mi-as programa iesirile sa nu fie in timpul meselor importante. Asa un snack (felii de fructe, biscuiti) sau o sticla cu lapte pot sa ii iau cu mine afara daca i se face foame. Dar in rest sunt total impotriva alergarii dupa copil cu mancarea. Sa vedem si cum o sa imi reuseasca strategia asta [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena, nici eu n-am alergat dupa Alma cu mancarea si la gemeni n-o voi face nici atat.Ar insemna si sa fiu in stare sa fug simultan in doua  directii opuse [:-)))] ..Oi fi eu multi-task oriented, insa nici chisar asa [:)] .

 

Nu stiu de ce imi miroase a marketing printre randuri [clo] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...