Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovlecei frumusei de septembrie-octombrie 2013 #10


Recommended Posts

Noi la somn noaptea suntem de vis. De la 20.30 -21.00 pana la 7 dimineata cand avem prima masa. Si ziua uneori doarme bine, uneori maraie de oboseala. ziua doarme bine dupa prima masa de la 7.30-10.30 (atunci lenevesc si eu) iar dupa masa la 10.30 incepe joaca. Mai fura un pui de somn de la 12 pana la masa de la 14. neaparat incerc sa o adorm sa traga un pui de somn de la 18-19 ca sa ne intelegem cu ea la baita de la 20.00 ca altfel e jale.

insa, sunt zile cand nu are chef de somn de la 12-14 si seara e maraita rau si e musai sa doarma de la 18

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 329
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Daniela, merci mult pt sfaturi! Am sa ma uit dupa eucalipt pt bebelusi, si sigur diseara pun o ceapa taiata sub pat. Cred ca o sa ma balacareasca sotul de numa ca el e total impotriva leacurilor astora babesti. Oh well, nu strica sa incerc.
Ce dragut Patrick cum mananca el hehe Interesante si preferintele culinare ale Almei. Nici eu nu eram fan sosuri si legume cand eram mica, dar ce uram cel mai mult erau verdeturile din ciorba. Cand terminam de mancat ciorba intotdeauna ramaneau pe marginea farfuriei toate bunatatiurile si eu sorbeam doar zeama  Acuma pun vreo 7 feluri de legume si zarzavaturi in ciorbe asa de mult imi plac
Cu piciorul si eu la fel ca tine, de pe la 35.5 in tinerete acum am 36.5 dar e ok ca gasesc mai usor pantofi

Arnnia, ce dragut e Alexandu!!! Are niste ochisori superbi si un parut mult si lung! La multi ani!

Andra, fain program de somn aveti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, dragi mamici de dovlecei!!

 

Sper să mă mai primiţi printre voi după o absenţa de mai bine de 4 luni.... [batcap]

Vă citesc zilnic şi n-am ratat nici o postare de la Odisee încoace, mi-aţi fost de un mare ajutor în toate etapele pe care le-am parcurs de la naştere ..vă mulţumesc din suflet [flo2] Fiind la primul bb, experienţa mea nu e cine ştie ce, aşa că am invăţat multe de la voi!!!

 

Sper sa pot să vă scriu mai des, acum am în sfârşit net klumea, am mai scris vreo 3 mesaje kilometrice, dar s-au dus pe apa... conexiunii şi de atunci am renunţat, mă enervasem prea tare şi am zis că mai bine să fiu zen pt. bubu, ...care se numeşte Tudor Ştefan,  s-a născut natural pe 17 septembrie 2013 (3.400g şi 52 cm) ...asta dacă îl primiţi pe micul întârziat pe prima pagina  [clo]

 

Ataşez si o poză, să fim mai convingători hihi 

 

post-123679-0-50078600-1391100537_thumb.jpg

 

 

LE .  nanne, îţi datorez nişte scuze, am reuşit cumva să dau şi eu dislike unei postări de-a ta, făra voie binenţeles  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am fost azi la doctor si i-a facut si vaccinele. A plans cand a bagat acul si un pic dupa dar s-a linistit repede si acasa era chiar vesela si vioaie. Cu nasucul tot infundat din pacate..dar vad ca nu o deranjeaza prea tare, mananca si doarme bine.

 

Si noi ne incadram la grasunele cu 7,512g si 67 cm inaltime la 4 luni si 3 zile.

Cu diversificarea m-a sfatuit doctorul ca aprox intr-o luna pot sa incep. Tare sunt curioasa cum reactioneaza [il]

 

Voi le dati sa bea apa? A mea e numai cu lapte de mama dar a zis doctorul ca pot sa incep sa ii dau 50-70 ml apa asa ca sa se obisnuiasca cu ea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adicris hello :) ce scumpel ai tu acolo

Arnia bre da ce dea par are :D al meu e chel complet :D frumos frumos

Acu sa imi explicati si mie de ce nu imi mai functioneaza neuronul s-o fi modificat si asta de la sarcina ca picioarele :D deci ma plamgeam ca nebuna ca al meu copil nu imi mananca mancarea facuta in casa fara sa imi dau seama ca de fapt temperatura e de vina,eu ce faceam in casa ii dadeam caldut si borcanasele reci adica la temperatura camerei(multe multe rmoticoane cu ciocane in cap) pai a trebuit sa astept atat ca sa-mi dau seama de asta??? Azi nu a mancat albert normal piureul facut de mine si l-am lasat asa in camera si dupa jumate de ora am incercat iar pe principiul" kuru tau de copchil alintat acu mananci tot ca nu e dupa tine :D " si mi-a mancat tot abia dupa aia mi s-a aprins beculetul :D greu dom'le greu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adicris hello :) ce scumpel ai tu acolo

Arnia bre da ce dea par are :D al meu e chel complet :D frumos frumos

Acu sa imi explicati si mie de ce nu imi mai functioneaza neuronul s-o fi modificat si asta de la sarcina ca picioarele :D deci ma plamgeam ca nebuna ca al meu copil nu imi mananca mancarea facuta in casa fara sa imi dau seama ca de fapt temperatura e de vina,eu ce faceam in casa ii dadeam caldut si borcanasele reci adica la temperatura camerei(multe multe rmoticoane cu ciocane in cap) pai a trebuit sa astept atat ca sa-mi dau seama de asta??? Azi nu a mancat albert normal piureul facut de mine si l-am lasat asa in camera si dupa jumate de ora am incercat iar pe principiul" kuru tau de copchil alintat acu mananci tot ca nu e dupa tine :D " si mi-a mancat tot abia dupa aia mi s-a aprins beculetul :D greu dom'le greu

[:-)))] Mai bine mai tarziu decat niciodata..Si ai mei papa doar la temperatura camerei, nici prea rece, nici prea cald..Nici eu nu am scris de temperatura,desi am tot insirat posibile aspecte/cauze. Cred ca tot din pricina neuronului retardat [:-)))]

 

Adicris, bine ai revenit! Frumos flacau ai si tu! [flo2]

 

Elena, ff bune masuratori! [flo2] De ce zici ca e dolofana? E si inaltuta d-ra.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Frumosi copii la odiseea noastra, unul si unul [flo2]  [flo2]

Si eu purtam 37 la picior si dupa sarcina cu Sara am ramas cu 39 , bine ca nu mi/a mai crescut dupa Stefanutz  [:)]

Am avut si noi botez pe 12 ian, am avut noroc de vreme buna si de petrecere frumoasa . In biserica au fost in total 6 copii botezati in ziua aceea, s-au  tinut  2 slujbe  (au fost grupati cate 3). Stefan a fost f. cuminte, nu a plans deloc , se tot uita  mirat la ceilalti 2 cum plangeau [:)]

Ieri seara am ajuns si noi inapoi in Germania , mi-era deja dor...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...